Oszczędności
Co to jest lokata?
Lokata to specjalny rachunek bankowy, który umożliwia uzyskania zysku (w postaci odsetek), za pozostawienie na nim środków przez określony z góry okres. Po upływie okresu umownego następuje automatyczna wypłata środków, powiększonych o należne odsetki. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą lokat w banku Credit Agicole.
Co to jest lokata dwuwalutowa?
Jest to lokata korzystająca z opcji walutowych. Wraz z wpłatą środków w walucie bazowej (np. PLN) ustala się początkowy kurs wymiany między walutą bazową i drugą walutą. Przewalutowanie kapitału lokaty odbywa się w momencie przekroczenia ustalonego w dniu otwarcia lokaty kursu walutowego. Jeśli nie dojdzie do takiego przekroczenia, klientowi zwracane są środki w walucie bazowej wraz z odsetkami. Bank Credit Agricole nie posiada w swojej ofercie lokaty dwuwalutowej. Zachęcamy jednak do zapoznania się z ofertą lokat walutowych w naszym banku.
Co to jest lokata dynamiczna?
Jest to lokata, której oprocentowanie rośnie wraz okresem, przez który środki utrzymane są na rachunku. Środki z lokaty dynamicznej można wypłacić w dowolnym momencie, otrzymując odsetki naliczone za wszystkie dni utrzymania lokaty według stawki oprocentowania ustalonej dla zakończonych już miesięcy trwania lokaty. Należy zwrócić uwagę, że w odróżnieniu od lokaty progresywnej wskazana stawka oprocentowanie lokaty dynamicznej obowiązuje dla całego okresu trwania lokaty, a nie tylko dla pojedynczych przedziałów.
Aby porównać oprocentowanie lokat dynamicznej z lokatą progresywną, ze stawek oprocentowania lokaty progresywnej naliczy wyliczyć średnią.
Co to jest lokata kwartalna?
Jest to lokata terminowa, której okres umowny wynosi kwartał. Po upływie tego okresu kapitał lokaty, powiększony o należne odsetki, wypłacany jest na rachunek, z którego pochodziły środki. Poznaj lokaty terminowe w banku Credit Agricole.
Co to jest lokata na 3 miesiące?
Lokata na 3 miesiące to krótkoterminowy depozyt, w którym wpłacona kwota jest przechowywana w banku przez 3 miesiące, a w zamian otrzymujesz odsetki według ustalonego oprocentowania. Po zakończeniu okresu lokaty otrzymujesz swój kapitał wraz z naliczonymi odsetkami. W większości przypadków wcześniejsze zerwanie lokaty oznacza utratę odsetek. To bezpieczna forma oszczędzania dla osób, które chcą ulokować środki na krótki czas i uzyskać pewny zysk. Poznaj ofertę naszych lokat.
Co to jest lokata na nowe pieniądze?
Jest to specjalna oferta lokaty, skierowana do nowych klientów banku lub klientów, którzy wpłacą do banku dodatkowe pieniądze. Przyrost pieniędzy zgromadzonych w banku oblicza się w odniesieniu do stanu pieniędzy zgromadzonych na koncie klienta na dzień wskazany w warunkach otwarcia takiej lokaty (lub w Tabeli oprocentowania konta).
Co to jest lokata negocjowana?
Lokata negocjowana to depozyt bankowy, którego warunki, takie jak: oprocentowanie, termin i kwota są ustalane w drodze indywidualnych negocjacji między klientem a bankiem. Jest to oferta skierowana głównie do klientów dysponujących większym kapitałem.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą lokat w naszym banku.
Co to jest lokata odnawialna?
Jest to lokata, której kapitał po okresie umownym (wraz z należnymi odsetkami) może zostać przekazany na kolejną lokatę, na taki sam okres umowny. Oprocentowanie nowej lokaty odpowiada stawce określonej przez bank, np. w Tabeli oprocentowania konta, dla lokat na dany okres umowny. W banku Credit Agricole wszystkie lokaty posiadają możliwość odnowienia.
Sprawdź naszą ofertę lokat terminowych i wybierz rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.
Co to jest lokata rentierska?
Jest to lokata, w której odsetki wypłacane są w trakcie trwania lokaty, np. co miesiąc lub co kwartał. Odsetki mogą być wypłacane na rachunek, z którego pochodziły środki lub dopłacane do kapitału lokaty. Bank Credit Agricole nie posiada takiej lokaty w swojej ofercie, ale posiada bogatą ofertą innych lokat terminowych.
Co to jest lokata walutowa?
Jest to lokata, której kapitał, jak i wypłacane odsetki wyrażone są w walucie obcej, np. w dolarach czy euro. W przypadku wzrostu kursu waluty obcej lokata walutowa może przynieść dodatkową korzyść finansową. W banku Credit Agricole oferujemy lokaty w walucie EUR, USD i GBP.
Co to jest roczne oprocentowanie lokaty?
To stawka oprocentowania przewidziana dla lokaty trwającej rok. W przypadku lokaty trwającej kilka lat odsetki będą naliczane i wypłacane według tej stawki co roku lub na koniec okresu umownego (w zależności od terminu kapitalizacji, określonego w warunkach prowadzenia wybranej przez nas lokaty). Odsetki w obu wariantach podlegają opodatkowaniu, to oznacza, że przed wypłatą będą pomniejszone o 19% podatek od zysków kapitałowych.
Co to są oszczędności?
Oszczędności to środki, które postanawiamy odłożyć na przyszłość. Możemy odkładać środki na konkretny cel lub aby mieć rezerwę finansową na niespodziewane wydatki. Możemy również wykorzystać te środki do maksymalizacji zysku, tak aby przynosiły nam dodatkowy dochód. Sprawdź ofertę banku Credit Agricole i wybierz produkty, która najlepiej będą spełniać Twoje potrzeby.
Czy do założenia Rachunku Oszczędzam potrzebne jest posiadanie konta osobistego?
Tak, Rachunek Oszczędzam jest otwierany bezpłatnie w ramach konta osobistego.
Czy istnieje kalkulator do obliczenia zysku z lokaty?
Tak, skorzystaj z kalkulatora, który pozwoli Ci na obliczenie zysku z konkretnej lokaty i porównanie różnych rodzajów lokat.
Czy istnieje kalkulator oszczędności?
W Internecie dostępne są różne kalkulatory oszczędności. Bank Credit Agricole posiada własny kalkulator, który pozwala na wyliczenie zysku w przypadku jednorazowej wpłaty (np., na lokatę), jak i wpłatach regularnych (np. na rachunek oszczędnościowy). Kalkulator oszczędności Credit Agricole.
Czy jest lokata z kapitalizacją miesięczną?
Tak, na polskim rynku są lokaty z miesięczną wypłatą odsetek (miesięczną kapitalizacją). Lokaty takie najczęściej określa się mianem lokat rentierskich. W bank Credit Agricole oprócz lokaty 30 dniowej, nie posiadamy lokat z kapitalizacją miesięczną. Klienci mają jednak do dyspozycji Rachunek Oszczędzam z dzienną lub kwartalną kapitalizacją odsetek.
Czy jest lokata z możliwością dopłaty?
Tak, istnieją na rynku lokaty z możliwością dopłat, choć zdecydowana większość lokat zakłada jednorazową wpłatę środków.
Bank Credit Agricole nie posiada takiej lokaty w swojej ofercie, ale oferuje swoim klientom Rachunek Oszczędzam. Regularne wpływy na konto i na Rachunek Oszczędzam dają możliwość skorzystania z podwyższonego oprocentowania w ramach oferty specjalnej „Rachunek Oszczędzam - lojalni zyskują”.
Czy lokata może zostać automatycznie odnowiona na kolejny okres umowny?
Tak, podczas zakładania lokaty klient dokonuje wyboru czy po okresie umownym lokata ma się automatycznie odnowić, czy środki z lokaty mają zostać przekazane na rachunek główny konta.
Czy lokata się opłaca?
Na rynku funkcjonuje wiele produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych. Należy jednak pamiętać, że wysokość oprocentowania/zwrotu z inwestycji to tylko jeden z aspektów, na który należy zwrócić uwagę przed wyborem produktu. Musimy ocenić bezpieczeństwo naszych środków, jak również ryzyko inwestycyjne. Wysoko zyskowne produkty nie dają nam zawsze 100% gwarancji zabezpieczenia kapitału i w ostatecznym rozrachunku mogą przynieść nawet stratę.
Czy lokata to dobra inwestycja?
Lokata jest produktem, który daje szansę utrzymaniu wartości kapitału przed skutkami inflacji. Warto jest inwestować w produkty bankowe, które pozwalają Twoim środkom pracować i utrzymać wartość, a nawet ją zwiększać. Warto zapoznać się z dostępnymi ofertami na rynku.
Czym jest lokata?
Lokata jest to specjalny rachunek bankowy, który umożliwia uzyskania zysku (w postaci odsetek ), za pozostawienie na nim środków przez określony z góry okres. Po upływie okresu umownego następuje automatyczna wypłata środków, powiększonych o należne odsetki. Więcej o produktach oszczędnościowych dowiesz się na naszej stronie.
Czym różni się depozyt od lokaty?
Pojęcia depozyt i lokata bywają używane zamiennie, ale są pewne różnice:
- Depozyt – to ogólna nazwa dla pieniędzy, które powierzasz bankowi. Może obejmować zarówno rachunki oszczędnościowe, bieżące, jak i lokaty terminowe.
- Lokata – konkretny rodzaj depozytu terminowego, w którym klient wpłaca pieniądze na ustalony czas i otrzymuje za to odsetki według określonego oprocentowania. W przeciwieństwie do rachunków oszczędnościowych, pieniędzmi na lokacie nie można swobodnie dysponować - wcześniejsze ich wypłacenie zazwyczaj wiąże się z utratą odsetek.
Podsumowując: każda lokata jest depozytem, ale nie każdy depozyt jest lokatą.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktów oszczędnościowych w banku Credit Agricole.
Czym różni się kapitalizacja kwartalna/miesięczna odsetek?
Różnica pomiędzy kwartalną a miesięczną kapitalizacją odsetek dotyczy częstotliwości wypłaty odsetek od zgromadzonych na rachunku środków. W przypadku kapitalizacji kwartalnej odsetki wypłacane są co kwartał, a w przypadku miesięcznej co miesiąc. Im krótszy okres kapitalizacji tym wyższy zysk, dzięki częstszym wypłatom odsetek, które mogą być automatycznie dopisywane do kapitału zgromadzonego na rachunku.
Czym różni się lokata od konta oszczędnościowego?
Do już założonej lokaty, z reguły nie można dopłacać dodatkowych środków. Czas obowiązywania lokaty jest z góry określony, a w przypadku zerwania lokaty przed jej zakończeniem, traci się odsetki. Rachunek oszczędnościowy jest produktem bankowym, na który można wpłacać dowolną kwotę i wypłacać z niego środki w dowolnym momencie. Oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych często jest niższe niż lokat. Więcej o produktach oszczędnościowych w naszej ofercie dowiesz się na stronie internetowej.
Czym różni się lokata od obligacji?
Lokata to rachunek bankowy, który w dowolnym momencie możesz otworzyć w banku, na z góry określony czas. Bank nalicza odsetki od zgromadzonych na lokacie pieniędzy. Przy zakupie obligacji stajesz się właścicielem papieru wartościowego.
Są różne rodzaje obligacji, np. obligacje skarbowe, komunalne czy korporacyjne. W przypadku obligacji skarbowych kupując je udzielasz pożyczki Skarbowi Państwa. Po okresie wykupu zwraca Ci on zainwestowany kapitał wraz z należnymi odsetkami. Kolejną różnicą jest to, że obligację można odsprzedać przed terminem wykupu, lokaty nie. Jednak wcześniejszy wykup obligacji może być związany z kosztami.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o lokatach terminowych, odwiedź naszą stronę.
Czym różni się stopa stała od zmiennej?
Stała stopa oprocentowania oznacza, przez cały okres trwania lokaty stawka procentowa pozostaje bez zmian. Odsetki są naliczane według tej samej stawki, niezależnie od zmian na rynku finansowym. Dzięki temu klient dokładnie wie, ile zarobi na lokacie.
Zmienna stopa oprocentowania oznacza, że oprocentowanie może się zmieniać w trakcie trwania lokaty, ponieważ zależy od aktualnych warunków rynkowych, np. decyzji banku centralnego dotyczących stóp procentowych. Jeśli stopy procentowe wzrosną, oprocentowanie lokaty może się zwiększyć, co oznacza wyższy zysk. Jeśli jednak spadną, odsetki będą mniejsze.
Czym są oszczędności w OFE?
Oszczędności w OFE to środki przekazane przez pracodawców na Otwarty Fundusz Emerytalny w ramach obowiązkowych składek na ubezpieczenie emerytalne.
Czy okresowe przekazywanie odsetek z Rachunku Oszczędzam na konto osobiste jest traktowane jako przelew?
Nie, okresowe przekazywanie odsetek z Rachunku Oszczędzam na konto nie jest traktowane jak przelew środków (wypłata).
Czy Rachunek Oszczędzam muszę zasilać regularnie?
Nie ma konieczności regularnego zasilania Rachunku Oszczędzam, przy czym dzięki regularnym wpływom na Rachunek Oszczędzam i konto możesz skorzystać z podwyższonego oprocentowania na rachunku Oszczędzam w ramach oferty Rachunek Oszczędzam - lojalni zyskują.
Czy są jakieś konsekwencje związane z wcześniejszym zerwaniem lokaty terminowej?
W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty następuje utrata naliczonych odsetek. Oznacza to, że bank zwróci Ci jedynie wpłacony kapitał, ale nie otrzymasz żadnego zysku z oprocentowania.
Czy warto oszczędzać w EUR?
Oszczędzanie to dobry nawyk, niezależnie od waluty, w której odkładamy środki. Aby maksymalizować swoje zyski warto zwrócić uwagę, jakie są prognozy kursu euro. Gdy kurs euro wzrasta, wówczas lokata w euro, o takim sam oprocentowaniu co lokata w PLN, będzie korzystniejszym wyborem niż lokata w krajowej walucie. Sprawdź ofertę lokat walutowych banku Credit Agricole.
Czy warto oszczędzać w USD?
Oszczędzanie to dobry nawyk, niezależnie od waluty, w której odkładamy środki. Aby maksymalizować swoje zyski warto zwrócić uwagę, jakie są prognozy kursu dolara amerykańskiego. Gdy kurs dolara wzrasta, wówczas lokata w dolarach, o takim sam oprocentowaniu co lokata w PLN, będzie korzystniejszym wyborem niż lokata w krajowej walucie. Sprawdź ofertę lokat walutowych banku Credit Agricole.
Czy warto trzymać oszczędności w dolarach?
Oszczędzanie to dobry nawyk, niezależnie od waluty, w której odkładamy środki. Ważne jest, aby zgromadzony kapitał nie stracił swojej wartości, dlatego należy zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania, a także obserwować kurs waluty obcej. Gdy dolar umacnia się jako waluta, wówczas Twoje oszczędności zyskują dodatkowo. Sprawdź ofertę lokat walutowych banku Credit Agricole.
Czy warto trzymać oszczędności w Euro?
Oszczędzanie to dobry nawyk, niezależnie od waluty, w której odkładamy środki. Ważne jest, aby zgromadzony kapitał nie stracił swojej wartości, dlatego należy zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania, a także obserwować kurs waluty obcej. Gdy euro umacnia się jako waluta, wówczas Twoje oszczędności zyskują dodatkowo. Sprawdź ofertę lokat walutowych banku Credit Agricole.
Czy warto założyć lokatę?
Lokata to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą bezpiecznie ulokować swoje oszczędności i osiągnąć pewny zysk. Zapewnia ochronę kapitału oraz gwarantowane odsetki zgodnie z warunkami umowy. Pieniądze na lokacie są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do określonej kwoty.
Lokata sprawdzi się, jeśli:
- masz oszczędności, których nie planujesz używać przez określony czas,
- szukasz stabilnej i bezpiecznej formy inwestowania,
- chcesz uniknąć ryzyka związanego z innymi produktami finansowymi.
Warto jednak pamiętać, że wcześniejsze zerwanie lokaty wiąże się zazwyczaj z utratą odsetek. Jeśli potrzebujesz większej elastyczności w dostępie do pieniędzy rozważ Rachunek Oszczędzam. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszych lokat.
Dlaczego została naliczona opłata za wypłatę z Rachunku Oszczędzam?
Wypłata środków z Rachunku Oszczędzam może być powiązana z opłatą. Jej wysokość uzależniona jest od pakietu konta, miejsca wypłaty, ilości wypłat w miesiącu kalendarzowym. Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.
Gdzie ulokować oszczędności dla dziecka?
Gdy mamy zgromadzoną większą kwotę możemy rozważyć otwarcie kilkuletniej lokaty terminowej. Z kolei gdy chcemy dopiero zgromadzić ten kapitał idealnym rozwiązaniem będzie oszczędzanie z CAsaver w banku Credit Agricole. To prosty i bezpłatny sposób na systematyczne oszczędzanie podczas codziennych zakupów. Zaokrąglimy kwotę zakupów opłacanych kartą a pieniądze z zaokrągleń automatycznie trafią na oprocentowany Rachunek Oszczędzam. W zamian za regularne przelewy na konto osobiste i Rachunek Oszczędzam otrzymamy podwyższone oprocentowanie w ramach oferty specjalnej „Rachunek Oszczędzam - lojalni zyskują”.
Jaka jest lokata z najwyższym oprocentowaniem?
Na rynku znajduje się wiele różnorodnych lokat. Aby ocenić, która lokata ma najwyższe oprocentowanie należy porównać nie tylko wysokość oprocentowania nominalnego, ale również okres lokaty i częstotliwość kapitalizacji. Jeśli porównujemy lokaty o tym samym oprocentowaniu to im krótszy okres kapitalizacji (czyli im częściej wykonywana jest kapitalizacja) tym lokata przynosi większy zysk.
Jak działa CAsaver?
To prosty sposób na codzienne oszczędzanie
Za każdym razem, gdy płacisz kartą, kwota automatycznie zaokrągla się w górę - do ustalonej przez Ciebie wartości. Może to być np. 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł lub 10 zł. Kwota zaokrąglenia trafia na Twój oprocentowany Rachunek Oszczędzam.
Oszczędzanie z CAsaver jest tak proste, jak wrzucanie reszty do skarbonki :)
Wybierzesz zaokrąglenie do 5 zł
Płacisz kartą lub mobilnie 33,30 zł
1,70 zł z Twojego konta osobistego trafi na Rachunek Oszczędzam
Miesięcznie możesz odłożyć nawet kilkadziesiąt złotych
Jak działa lokata?
Lokata to rachunek bankowy, na który wpłacamy środki na określony z góry okres. W zamian za rezygnację z korzystania ze swoich środków otrzymujemy wynagrodzenie w postaci odsetek. Z reguły odsetki od lokaty naliczane są na koniec okresu umownego i pomniejszane o 19% podatek od zysków kapitałowych. W zależności od naszej dyspozycji kapitał wraz odsetkami (po opodatkowaniu) są przekazywane na rachunek, z którego pochodziły środki lub tworzą kapitał kolejnej lokaty (o takim samym terminie umownym co zakończona właśnie lokata).
Jakie jest oprocentowanie lokat terminowych w banku Credit Agricole?
Tabela oprocentowania lokat znajduje się na stronie Oprocentowanie.
Jakie jest oprocentowanie na rachunku oszczędzam?
Oprocentowanie Rachunku Oszczędzam prezentujemy na stronie Oprocentowanie w zakładce Oszczędności i inwestycje.
Jakie jest oprocentowanie oszczędności?
Oprocentowanie produktów oszczędnościowych jest uzależnione m.in. od bieżącej sytuacji na rynku finansowym, okresu na jakie planujemy odłożyć środki, częstotliwości kapitalizacji oraz stopnia elastyczności w zakresie wpłat i wypłat z produktu. Możesz porównać oprocentowanie naszych produktów oszczędnościowych w tabeli oprocentowania, którą znajdziesz na naszej stronie internetowej.
Jak inflacja wpływa na opłacalność lokaty?
Gdy poziom inflacji przekracza oprocentowanie lokaty, wówczas środki wpłacone na lokatę nie przynoszą realnego zysku. Należy jednak pamiętać, że poziom inflacji nie jest wartością stałą i w przyszłości może ulec zmianie.
Jak mogę obliczyć sobie zysk z lokaty?
Wzór do wyliczania szacunkowej* kwoty odsetek z lokaty to:
Kwota zdeponowana x ilość dni utrzymywania lokaty x oprocentowanie w skali roku / 365 dni
Od naliczonych odsetek pobierany jest 19% podatek od zysków kapitałowych.
* Uwaga: Na koniec okresu umownego lokaty Bank sumuje odsetki naliczane na koniec każdego dnia trwania lokaty i nalicza podatek. Rzeczywista wartość odsetek może się więc nieznacznie różnić od kwoty wyliczonej na podstawie ww. wzoru.
Zapraszamy także do skorzystania z wygodnego kalkulatora oszczędności. Więcej informacji o lokatach znajdziesz na naszej stronie.
Jak obliczyć oprocentowanie lokaty w skali roku?
Oprocentowanie lokat z reguły podawane jest w skali roku. Jeśli mamy do czynienia z lokata roczną, aby wyliczyć wartość odsetek (przed opodatkowaniem) wystarczy pomnożyć kwotę lokaty przez stawkę oprocentowania. Jeśli mamy do czynienia z innym okresem lokaty, wówczas kwotę lokaty mnożymy przez stawkę oprocentowania i ilość dni utrzymania lokaty, a potem dzielimy wynik przez 365 dni. Aby wyliczyć kwotę odsetek możemy skorzystać z naszego kalkulatora.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą lokat terminowych.
Jak obliczyć zysk z lokaty?
Aby obliczyć zysk z lokaty należy pomnożyć kwotę lokaty przez stawkę oprocentowania i liczbę dni trwania lokaty, a następnie wynik tego działania podzielić przez 365 dni. W kolejnym kroku kwotę odsetek pomniejszamy o 19% podatek od zysków kapitałowych.
Przykład:
- Kapitał początkowy: 10 000 zł
- Oprocentowanie: 5% w skali roku
- Czas trwania lokaty: 6 miesięcy
Najpierw obliczamy odsetki:
10 000 zł x 5% = 500 zł (za cały rok)
Ponieważ lokata trwa 6 miesięcy, czyli połowę roku, to zysk wynosi:
500 zł / 2 = 250 zł
Teraz odejmujemy podatek (19%):
250 zł x 19% = 47,50zł
Czyli zysk wynosi:
250 zł – 47,50 zł = 202,50 zł
Zysk z lokaty możemy również obliczyć korzystając z naszego kalkulatora. Ponieważ wiele lokat na rynku wyrażonych jest w miesiącach w naszym kalkulatorze posługujemy się tą jednostką czasu.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą lokat terminowych w banku Credit Agricole.
Jak odprowadzić podatek od lokaty?
Podatek od zysków z lokat (określany również mianem podatku od zysków kapitałowych) odprowadzany jest przez bank, a więc jako posiadacz takiej lokaty nie musimy go samodzielnie rozliczać. Bank po naliczeniu odsetek pomniejsza je o 19% podatek i dokonuje wypłaty odsetek klientowi. Z kolei naliczony podatek odprowadza do właściwego urzędu podatkowego.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o lokatach terminowych, odwiedź naszą stronę.
Jak odzyskać oszczędności po śmierci właściciela z jego konta w banku?
Aby nabyć prawo do środków zmarłego należy przedstawić w banku, w którym zmarły posiadał konto, akt zgonu i dokument poświadczający dziedziczenie, tj. prawomocne postanowienie sądu o stwierdzeniu nabyciu spadku lub zarejestrowany akt notarialny poświadczenia dziedziczenia. Jeśli nie wiemy w jakim banku zmarły posiadał konto wystarczy udać się do dowolnego banku lub SKOKu (z wyżej wymienionymi dokumentami) i złożyć wniosek o ustalenie tej informacji. Instytucja finansowa za pośrednictwem Centralnie Informacji „o zapomnianych rachunkach” udzieli nam odpowiedzi o koncie/kontach osoby zmarłej we wszystkich bankach lub SKOK-ach w Polsce.
Jak oszczędzać energię?
Oszczędzanie energii przynosi korzyści nie tylko dla Twojego portfela dzięki niższym rachunkom, ale także wpiera działanie na rzecz planety. O sposobach na ograniczenie zużycia energii przeczytasz na naszym blogu.
Jak oszczędzać na studiach?
Budżet studenta nie jest wielki, jednak są sposoby na zgromadzenie oszczędności. Podpowiadamy, jak to zrobić na naszym blogu.
Jak oszczędzać pieniądze?
Efektywne oszczędzanie może przybrać wiele postaci. Ważne, aby sposób gromadzenia środków odpowiadał Twoim potrzebom i celom. O sposobach na odkładanie pieniędzy piszemy na naszym blogu CAsfera.pl.
Jak oszczędzać w budżecie domowym?
Choć każdego miesiąca jest wiele opłat i wydatków, są różne sposoby na znalezienie oszczędności w domowym budżecie. Zachęcamy do lektury artykułów na naszym blogu.
Jak otworzyć Rachunek Oszczędzam w serwisie CA24 eBank?
- Zaloguj się do serwisu CA24 eBank
- Kliknij: Moje produkty
- Wybierz: Oszczędności, a następnie: Rachunki Oszczędnościowe
- Kliknij: Otwórz nowy Rachunek Oszczędzam
- Wybierz rachunek, w ramach którego chcesz otworzyć Rachunek Oszczędzam
- Nadaj własną nazwę Rachunkowi Oszczędzam, wybierz okres kapitalizacji oraz formę wypłaty odsetek
- Zdecyduj czy chcesz skorzystać z opcji automatycznych przelewów na Rachunek Oszczędzam i kliknij: Dalej
- Zapoznaj się z Informacjami o Rachunku Oszczędzam i zatwierdź otwarcie Rachunku Oszczędzam ustaloną metodą autoryzacji
- Gotowe! Masz nowy Rachunek Oszczędzam
Jak wygląda dziedziczenie oszczędności z konta bankowego?
Po śmierci klienta pieniądze z konta indywidualnego wypłacimy kolejno:
- osobie, która poniosła koszty pogrzebu klienta i przedstawiła nam rachunki i faktury, które potwierdzą koszty pogrzebu naszego klienta,
- osobom wskazanym w dyspozycji wkładem na wypadek śmierci,
- spadkobiercom.
Spadkobiercom wypłacimy pieniądze na podstawie:
- aktu zgonu,
- jednego z trzech dokumentów:
- prawomocnego postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku,
- zarejestrowanego w Rejestrze Spadkowym notarialnego aktu poświadczenia dziedziczenia,
- europejskiego poświadczenia spadkowego wraz z tłumaczeniem na język polski,
- postanowienia sądu o dziale spadku lub umowy o dział spadku, jeśli doszło do takiego działu.
W przypadku śmierci jednego z posiadaczy konta wspólnego - żyjący posiadacz rachunku może zadysponować całością środków zgromadzonych na rachunku wspólnym. Nie wypłacamy kosztów pogrzebu i spadku z rachunku wspólnego.
Jak założyć lokatę powitalną na dobry początek w aplikacji CA24 Mobile?
- Zaloguj się do aplikacji CA24 Mobile
- Kliknij Majątek, a następnie wybierz zakładkę Oszczędności
- Kliknij Lokata Dodaj +
- Wybierz ofertę Lokata Powitalna 2%
- Uzupełnij informacje o swojej lokacie:
- wpisz kwotę lokaty
- wybierz, gdzie chcesz przekazać odsetki przy odnawianiu lokaty
- Wybierz Dalej, żeby przejść do Podsumowania
- Przeczytaj warunki lokaty bankowej, jeżeli wszystko się zgadza zaakceptuj je i kliknij Załóż lokatę
- Gotowe!
Jak założyć lokatę w aplikacji CA24 Mobile?
- Zaloguj się do aplikacji CA24 Mobile
- Otwórz Majątek i wybierz zakładkę Oszczędności
- Kliknij: Lokata Dodaj +
- Wybierz rachunek, z którego chcesz przelać pieniądze na lokatę bankową
- Wybierz ofertę lokaty bankowej
- Uzupełnij dane swojej lokaty bankowej (m.in. okres lokaty, kwotę lokaty) i nadaj lokacie własną nazwę, a następnie kliknij Dalej
- Zapoznaj się z Podsumowaniem i kliknij Zatwierdź
- Gotowe!
Jak założyć lokatę w serwisie CA24 eBank?
- Zaloguj się do serwisu CA24 eBank
- Kliknij: Moje produkty
- Wybierz: Oszczędności, a następnie: Lokaty
- Kliknij: Otwórz nową lokatę
- Wybierz rachunek, z którego chcesz przelać środki na lokatę
- Podaj kwotę lokaty, wskaż rodzaj oprocentowania oraz wybierz ofertę lokaty, a następnie kliknij: Załóż lokatę
- Nadaj własną nazwę lokacie, uzupełnij pozostałe dane lokaty i kliknij: Dalej
- Zapoznaj się z Podsumowaniem i kliknij: Zatwierdź
- Gotowe! Masz lokatę
Jeśli chcesz sprawdzić ofertę lokat terminowych, odwiedź naszą stronę.
Jestem zainteresowany założeniem lokaty w banku Credit Agricole. Co muszę zrobić?
Aby założyć lokatę, musisz mieć konto w naszym banku Credit Agricole.
Lokatę założysz:
- przez aplikację CA24 Mobile
- przez serwis CA24 eBank
- w serwisie telefonicznym CA24
- w dowolnej placówce Banku Credit Agricole.
Kontakt z bankiem
Odwiedź placówkę
Sprawdź mapę placówekSkontaktuj się w aplikacji
Poznaj kontakt w apce
Oferta banku
Porozmawiaj na czacie banku Credit Agricole
Aktualnie nasz czat nie jest dostępny.
Serdecznie przepraszamy za niedogodności.

Asia to wirtualna doradczyni
- Przed rozpoczęciem czatu poprosi Cię o Twoje dane: imię, nazwisko, numer telefonu.
- Możesz z nią porozmawiać o wszystkich produktach bankowych. Pamiętaj jednak, że czatbot nie ma dostępu do Twoich danych. Nie udzieli Ci szczegółowych informacji o Twoim rachunku lub wysokości raty kredytu.
- Jest online codziennie 24h/7dni w tygodniu.

Asię wspierają nasi Doradcy
- jeśli nie będzie potrafiła Ci odpowiedzieć, przekierujemy Cię do Doradców, którzy pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w weekendy w godzinach 10:00-18:00, w zależności od ich dostępności.
Administratorem danych osobowych w bankowym serwisie Czatbot jest Credit Agricole Bank Polska S.A. (Bank) z siedzibą we Wrocławiu, ul. Legnicka 48 bud. C-D, 54-202 Wrocław. Dane wprowadzane do Czatbota przetwarzamy w celu obsługi użytkownika oraz reklamacji związanych z funkcjonowaniem serwisu. Bank może przekazać dane Czatbota do zewnętrznych dostawców usług takich jak Google LLC w celu analizy treści rozmowy z Czatbotem oraz najlepszej identyfikacji intencji i potrzeb użytkownika, jeżeli gwarantują one przynajmniej taką ochronę danych, jaka obowiązuje w Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych w Banku są dostępne pod adresem: https://www.credit-agricole.pl/rodo
Wideorozmowa z doradcą banku Credit Agricole
Aktualnie nasz czat nie jest dostępny.
Serdecznie przepraszamy za niedogodności.
- Doradca pomoże Ci dobrać najlepszą ofertę konta indywidualnego, karty lub kredytu gotówkowego
- Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, od 12:00 do 18:00
- Jeżeli chcesz wziąć kartę lub kredyt gotówkowy, doradca zapyta o Twoje dane osobowe potrzebne do przygotowania wniosku. Nie podawaj swoich danych do logowania i PIN-ów.
Rejestrujemy wideorozmowę. Jeśli nie chcesz nie rozpoczynaj połączenia.
Jesteśmy administratorem Twoich danych osobowych i przetwarzamy je dla celów przeprowadzenia wideorozmowy. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu na przetwarzanie danych, przeniesienia danych osobowych, wycofania zgody na przetwarzanie danych, przy czym czynności wykonane przed wycofaniem tej zgody zachowają ważność oraz prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz na: www.credit-agricole.pl/RODO.
Wideorozmowa z doradcą banku Credit Agricole
Aktualnie nasz czat nie jest dostępny.
Serdecznie przepraszamy za niedogodności.
- Doradca pomoże Ci w wyborze najlepszego konta oraz innych produktów wspierających Twój biznes
- Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 16:00
- Doradca nie ma dostępu do Twoich danych, więc nie udzieli Ci informacji o Twoim koncie, kredycie lub oszczędnościach. Nie podawaj swoich danych do logowania i PIN-ów.
Rejestrujemy wideorozmowę. Jeśli nie chcesz nie rozpoczynaj połączenia.
Jesteśmy administratorem Twoich danych osobowych i przetwarzamy je dla celów przeprowadzenia wideorozmowy. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania danych, wniesienia sprzeciwu na przetwarzanie danych, przeniesienia danych osobowych, wycofania zgody na przetwarzanie danych, przy czym czynności wykonane przed wycofaniem tej zgody zachowają ważność oraz prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz na: www.credit-agricole.pl/RODO.
Aktualnie nie możemy połączyć Cię z naszym doradcą
- Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, od 12:00 do 18:00
- Z doradcą porozmawiasz o ofercie konta indywidualnego, kredytu gotówkowego i karty kredytowej. W trakcie rozmowy możesz także kupić te produkty bez wychodzenia z domu.
Aktualnie nie możemy połączyć Cię z naszym doradcą
- Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 16:00
- Doradca pomoże Ci dobrać najlepsze konto i inne produkty, które wspierają Twój biznes

Funkcja wideorozmowy jest teraz niedostępna.
Zapraszamy w kolejnym dniu roboczym.