Duży wybór okresów lokat w Lokatach standardowych

Duży wybór okresów lokat

Zaplanuj, jak chcesz zarabiać! Wybierz lokatę na 1, 2, 3, 6, 9 miesięcy, 1 rok, 2 lub 3 lata. W każdej z nich możesz wybrać opcję automatycznego odnawiania lokaty po jej zakończeniu.

Dowolna liczba lokat w ramach konta osobistego w Lokatach standardowych

Dowolna liczba lokat w ramach konta osobistego

Sam zdecyduj, ile lokat terminowych chcesz otworzyć w ramach swojego konta osobistego. Minimalna kwota lokaty terminowej 1000 zł.

Pozostałe informacje poniżej

Blog Banku Credit Agricole

Ile kosztują święta?

Staropolskie przysłowie “Zastaw się, a postaw się” w okresie świąt zdaje się mieć międzynarodowe zastosowanie. Na całym świecie trwa przedświąteczne szaleństwo zakupowe. Ceny galopują, a wydatki gospodarstw domowych rosną. W końcu święta są tylko raz w roku! W statystykach dotyczących świąt Bożego Narodzenia związanych z cenami, wydatkami, promocjami, jak zawsze przodują Amerykanie. Potężny amerykański rynek […]  Więcej...

CAsfera.pl

7 porad, jak nie zbankrutować przy dzieciach

Pojawia się dziecko. Z każdej strony słyszysz podszepty: „Kup to, kup tamto!”, „Ale to dla dziecka”, „Dziecku nie kupisz?”, „Musisz to mieć!”, „Dziecku odmówisz?” I tak wyjmujesz z portfela kolejną stówkę, a budżet topnieje w oczach. Potrzebujesz pomocy? Zapraszam na bardzo subiektywny przegląd, dzięki któremu dowiesz się co zrobić, żeby dzieci nie puściły Cię z […]  Więcej...

Ewa
Deperas-Jarczewska

7 aplikacji do oszczędzania pieniędzy

Szukasz aplikacji, które pomogą Ci zorganizować domowy budżet i kontrolować wydatki? Przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje aplikacji do oszczędzania pieniędzy, z którymi szybko i prosto zapanujesz nad swoimi finansami. Oszczędzanie pieniędzy może być łatwiejsze, jeśli wykorzystamy do tego celu aplikacje mobilne. Proponujemy 7 aplikacji, które pomogą Ci zaplanować i kontrolować wydatki. W poniższym zestawieniu znajdują się aplikacje […]  Więcej...

Pokaż wszystkie artykuły

Wysokość zysku znana od pierwszego dnia

W przypadku lokat z oprocentowaniem stałym wysokość swojego zysku znasz już w dniu otwarcia lokaty. Dzięki temu pewnie lokujesz swoje środki.

Wygodne otwarcie lokaty w placówce, przez Internet oraz telefon

Lokatę możesz otworzyć w dogodny dla siebie sposób: odwiedzając placówkę Banku, przez Internet lub telefon – również za pośrednictwem aplikacji mobilnej Banku.

Bezpieczeństwo w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Credit Agricole Bank Polska S.A. uczestniczy w obowiązkowym systemie gwarantowania środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia wypłatę środków zgromadzonych w banku przez jednego deponenta do równowartości w złotych 100.000 EURO. Środki te podlegają 100% gwarancji. W przypadku środków na rachunkach wspólnych (np. współmałżonków) limit gwarancji 100.000 EURO dotyczy każdego ze współposiadaczy rachunku.

Polecamy również:

Rachunek Oszczędzam - lojalni zyskująSwobodne oszczędzanie z większym zyskiemZarządzanie Rachunkiem przez Internet, telefon i w placówceWypłaty bez szkody dla odsetek0 zł za prowadzenie Rachunku Oszczędzam

Szczegóły

Oprocentowanie

Lokaty terminowe w PLN

Obowiązuje od dnia 1.01.2021 r.

Długość lokaty Oprocentowanie stałe Oprocentowanie zmienne
Oferta standardowaStopa bazowa + marżaOprocentowanie obowiązujące od 1.01.2021 r.
30 dni0,05%WIBOR 1M + (- 1,3%)0,01%
60 dni0,05%WIBOR 1M + (- 1,1%)0,01%
90 dni0,05%WIBOR 1M + (- 1,0%)0,01%
180 dni0,05%WIBOR 1M + (- 0,6%)0,01%
270 dni0,10%WIBOR 1M + (- 0,5%)0,01%
1 rok0,10%WIBOR 1M + (- 0,4%)0,01%
2 lata0,10%
3 lata0,30%

Lokata odnawialna odnawia się według standardowej stopy procentowej obowiązującej w Banku w dniu odnowienia.

Oprocentowanie zmienne jest wyliczane jako suma stopy bazowej oraz marży, przy czym marża może być wartością dodatnią, zerową lub ujemną. Zasady wyliczenia stopy bazowej określono w Regulaminie kont dla osób fizycznych. WIBOR 1M na dzień 25.12.2020 r. wyniósł 0,20%.

Kapitalizacja odsetek po okresie umownym lokaty terminowej.

Oprocentowanie środków lokaty terminowej zerwanej przed upływem zadeklarowanego okresu wynosi 0%

Kalkulator oszczędności »

Pytania i odpowiedzi

Jestem zainteresowany założeniem lokaty w Banku Credit Agricole. Co muszę zrobić?

Jeśli jesteś posiadaczem konta w Banku Credit Agricole możesz niezwłocznie założyć lokatę w serwisie telefonicznym CA24 pod nr telefonu 19 019 lub 48 71 35 49 009 (Klienci posiadający telekod) lub w serwisie internetowym CA24 (posiadając dostęp do konta przez Internet). Możesz również założyć lokatę w dowolnej placówce Banku.

Jeśli nie masz jeszcze konta złóż najpierw wniosek internetowy o konto, zadzwoń pod nr 19 019 lub 48 71 35 49 009. Możesz również udać się do najbliższej placówki Banku w celu założenia konta.

Czym różni się stopa stała od zmiennej?

  • stopa stała - gwarantuje stałe oprocentowanie przez cały okres trwania lokaty;
  • stopa zmienna - wskazuje na możliwość zmiany wysokości oprocentowania (w górę lub w dół) w trakcie trwania lokaty

Czy są jakieś konsekwencje związane z zerwaniem lokaty terminowej?

Wypłata środków z lokaty terminowej przed upływem zadeklarowanego okresu powoduje utratę całości odsetek.

Kiedy następuje kapitalizacją odsetek na lokacie terminowej?

Kapitalizacja odsetek na lokacie terminowej następuje na koniec okresu umownego.

Czy lokata terminowa jest przedłużona automatycznie na kolejny okres umowny?

Podczas zakładania lokaty należy określić sposób zadysponowania lokatą po okresie umownym (należy wybrać jedną z 3 możliwości):

  • kapitał lokaty i odsetki zostaną przekazane na rachunek bieżący lub
  • odsetki zostaną przekazane na rachunek bieżący, a z kapitału lokaty terminowej zostanie założona nowa lokata terminowa na taki sam okres jak poprzednia, z oprocentowaniem obowiązującym w danym momencie w Banku lub
  • z kapitału lokaty terminowej i odsetek zostanie założona nowa lokata terminowa na taki sam okres jak poprzednia, z oprocentowaniem obowiązującym w danym momencie w Banku. Dyspozycję dotyczącą sposobu zadysponowania lokatą po okresie umownym można zmienić bezpłatnie najpóźniej 1 dzień przed upływem terminu lokaty.

Jak mogę obliczyć sobie zysk z lokaty?

Wzór do wyliczania kwoty odsetek od lokaty to:


wzor

Od naliczonych odsetek pobierany jest 19% podatek zysków kapitałowych.

Stopka redakcyjna

© 2021 Credit Agricole Bank Polska S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zapisz się

Menu o banku

Menu Oferta banku