Ponad

20 ton

na minutę

Tyle plastiku trafia do mórz i oceanów na całym świecie. Dowiedz się, jak Credit Agricole wspiera walkę z problemem plastikowych odpadów.

Dowiedz się więcej
vinyl

Wyjątkowe winyle Dawida Podsiadło, zrobione ze scenografii trasy koncertowej, wykonanej z plastikowych odpadów

Credit Agricole i Dawid Podsiadło działają razem, by uświadamiać o zanieczyszczeniu środowiska tworzywami sztucznymi.

Dlatego scenografia „Leśnej Muzyki”, zakończonej niedawno trasy artysty, której bank był partnerem, powstała z plastikowych odpadów. Choć „Leśna Muzyka” dobiegła końca, nie chcieliśmy by wraz z nią skończyła się ich edukacyjna misja. Dlatego daliśmy im trzecie życie. Elementy scenografii przerobiliśmy więc na 14 wyjątkowych winyli. Każdy z nich jest wykonany ręcznie i zawiera inny utwór Dawida Podsiadło w wersji koncertowej z trasy „Leśna Muzyka”.

14 wyjątkowych winyli + bilety na wybrane koncerty Dawida Podsiadło + plakaty z autografem artysty przekazaliśmy na aukcję charytatywną. Cały dochód z licytacji - 76 519,1 zł, który dodatkowo zaokrągliliśmy do 100 000 zł, trafił do Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

Zobacz,

jak powstawały nasze wyjątkowe winyle!

Podsiadlo
Play

Cover „Sailing”

– muzyka z plastikowych odpadów

Na winylach znajdziesz też cover utworu „Sailing”, zaśpiewany przez Julię Pietruchę. Muzykę do niego stworzyli Dawid Podsiadło i Aleksander Świerkot, wykorzystując dźwięki wydawane przez plastik zebrany z plaż podczas naszej akcji Bałtycka Odyseja.

Zobacz jak powstała muzyka do coveru „Sailing” i posłuchaj pełnej wersji tego wyjątkowego utworu!

Sailing
Play

Działaj

z nami!

Włącz się w nasze akcje i razem zróbmy coś dla Ziemi. Kliknij w poniższy przycisk, by regularnie otrzymywać informacje o plastiku i proekologicznych działaniach Credit Agricole.

Zapisz się na newsletter

Nasze akcje

Akcja zakończona

Górska Odyseja

700 km marsz szlakami Karpat i Sudetów, który zwraca uwagę na problem zaśmiecenia gór i lasów odpadami, szczególnie plastikowymi.

Dowiedz się więcej

Akcja zakończona

Bałtycka Odyseja

500 km marsz wzdłuż polskiego wybrzeża, od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej, połączony ze sprzątaniem plaż z plastikowych odpadów.

Dowiedz się więcej
Karta
Postaw na kartę

z ekotworzywa

Poznaj nowość Credit Agricole – pierwszą kartę z ekotworzywa. Bądź eko i dołącz do akcji #mniejplastiku!

Zerwij

z plastikiem

Poznaj kilka prostych zasad, dzięki którym ograniczysz zużycie plastiku. Zacznij od małych zmian, które mogą przynieść wiele dobrego planecie.

CreditAgricole
Ekologiczne zaangażowanie Credit Agricole

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w nasze DNA. W naszej strategii biznesowej stawiamy na ekologiczne i społeczne zaangażowanie na co dzień. Sprawdź szczegóły.