Ponad

20 ton

na minutę

Tyle plastiku trafia do mórz i oceanów na całym świecie. Dowiedz się, jak Credit Agricole wspiera walkę z problemem plastikowych odpadów.

Dowiedz się więcej
vinyl

ODROdzenie

Odra potrzebuje naszej pomocy. Po tragicznej katastrofie ekologicznej trzeba odbudować ekosystem rzeki, a także odtworzyć jej funkcje turystyczne, rekreacyjne i gospodarcze. I właśnie tym celom służy społeczna inicjatywa ”ODROdzenie” której jednym z inicjatorów jest bank Credit Agricole.

W 2022 roku, na przełomie kwietnia i maja, ponad 15 tys. wolontariuszek i wolontariuszy sprzątało brzegi Odry i jej dopływy ramach pierwszej edycji Akcji Czysta Odra. Kolejna edycja tej akcji planowana była w maju 2023 roku, ale okazało się, że rzeka potrzebuje pomocy wcześniej. Dlatego, nie czekając na wiosnę, społecznicy znad Odry ruszyli ze zbiórką środków na zniszczonego ekosystemu rzeki.

Wspólnie z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim i fundacją "Wroc ma Moc" chcemy zebrać co najmniej 100 tys. złotych na wyhodowanie miliona ryb różnych gatunków, które staną się początkiem nowego życia w Odrze.

Wpłać datek i pomóż nam odrodzić Odrę!

Przejdź na stronę zbiórki

Zobacz,

Wiślana Odyseja, wspólnie posprzątajmy Wisłę!

Wiślana Odyseja
Play

Działaj

z nami!

Włącz się w nasze akcje i razem zróbmy coś dla Ziemi. Kliknij w poniższy przycisk, by regularnie otrzymywać informacje o plastiku i proekologicznych działaniach Credit Agricole.

Zapisz się na newsletter

Nasze akcje

Akcja zakończona

Wiślana Odyseja

Posprzątaliśmy Wisłę na całej jej długości. W 10 miesięcy przeszliśmy 1000 km od źródeł do ujścia i zebraliśmy ponad 2 tony śmieci.

Dowiedz się więcej

Akcja zakończona

Czysta Odra

W ciągu 10 dni - od 29 kwietnia do 8 maja, ponad 15 tysięcy wolontariuszy posprzątało Odrę na całej jej 854-kilometrowej długości.

Dowiedz się więcej

Akcja zakończona

Górska Odyseja

700 km marsz szlakami Karpat i Sudetów, który zwraca uwagę na problem zaśmiecenia gór i lasów odpadami, szczególnie plastikowymi.

Dowiedz się więcej

Akcja zakończona

Bałtycka Odyseja

500 km marsz wzdłuż polskiego wybrzeża, od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej, połączony ze sprzątaniem plaż z plastikowych odpadów.

Dowiedz się więcej

Aktualności

6 tysięcy uczestników akcji edukacyjnej „Mniej Znaczy Więcej!”

Prawie sześć tysięcy zaangażowanych uczniów, sto trzydzieści szkół biorących udział w projekcie i tysiące codziennych wyzwań zero waste...

Czytaj dalej >27.12.2022

Wiślana Odyseja dobiegła końca. Ale walka o czystość środowiska będzie trwała nadal

Ponad tysiąc kilometrów wzdłuż nurtu Królowej Polskich Rzek przemierzyli uczestnicy akcji „Wiślana Odyseja”...

Czytaj dalej >10.10.2022

Ruszyła międzynarodowa wyprawa „Plastic Odyssey”. Credit Agricole partnerem projektu

W porcie w Marsylii rozpoczęła się realizacja międzynarodowego projektu „Plastic Odyssey”, którego celem jest zmniejszenie ilości plastikowych odpadów...

Czytaj dalej >6.10.2022
Więcej aktualności >
ekoKarta
Postaw na kartę

z ekotworzywa

Poznaj nowe karty Credit Agricole - wybierz swoją kartę z ekotworzywa. Bądź eko i dołącz do akcji #mniejplastiku!

Zerwij

z plastikiem

Poznaj kilka prostych zasad, dzięki którym ograniczysz zużycie plastiku. Zacznij od małych zmian, które mogą przynieść wiele dobrego planecie.

CreditAgricole
Ekologiczne zaangażowanie Credit Agricole

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w nasze DNA. W naszej strategii biznesowej stawiamy na ekologiczne i społeczne zaangażowanie na co dzień. Sprawdź szczegóły.