Bądźmy na bieżąco

Jako bank musimy mieć aktualne informacje o naszych klientach. Dlatego sprawdzamy tożsamość klientów, pytamy o źródło i wysokość dochodów, stanowisko w pracy, a w niektórych przypadkach prosimy też o złożenie oświadczenia majątkowego. Robimy to zgodnie z procedurą KYC – Poznaj Swojego Klienta, żeby zapobiec wszelkim nadużyciom, które mogą być niebezpieczne dla finansów wszystkich klientów. Jednocześnie, kiedy zbieramy i przechowujemy te informacje, zachowujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa i poufności.

 • Zaloguj się do apki CA24 Mobile albo do serwisu CA24 eBank i zobacz, czy nie prosimy Cię o aktualizację danych. Jeśli tak - zrób to od razu!

  Zaglądaj regularnie do Moje dane (z ikonki profilowej przejdź do Ustawień i Moje dane) i sprawdzaj, czy jesteśmy na bieżąco. Dziękujemy!

Czym jest KYC

KYC (Know Your Customer - Poznaj Swojego Klienta) to obowiązek, który wynika z ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Dotyczy wszystkich banków i służy zapobieganiu przestępczości finansowej: praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu, a także korupcji i zorganizowanej przestępczości. Banki i instytucje finansowe muszą dobrze znać swoich klientów, co oznacza, że muszą mieć o nich aktualne informacje.

 • danych osobowych w tym z dokumentu tożsamości, żeby móc potwierdzić Twoją tożsamość,
 • źródła pochodzenia Twoich pieniędzy, żeby potwierdzić, że są legalne,
 • danych o rezydencji podatkowej i numerach identyfikacji podatkowej, żeby spełnić wymogi przepisów o unikaniu opodatkowania (lub przepisów dotyczących wymiany informacji podatkowych z innymi państwami).

Te informacje i dokumenty musimy mieć aktualne na samym początku naszej relacji, na przykład kiedy otwierasz u nas konto i potem przez cały czas regularnie, kiedy korzystasz z naszych usług.

 • Dokument tożsamości
  Potrzebujemy zobaczyć i zaktualizować w naszych systemach Twój aktualny dokument tożsamości: dowód osobisty polski lub zagraniczny, paszport polski lub zagraniczny, kartę pobytu.
 • Pozostałe dane i oświadczenia majątkowe
  Prosimy Cię o aktualne informacje takie jak: obywatelstwo, kraj i miejsce urodzenia, źródło i wysokość dochodu, zajmowane stanowisko.
 • Dane dotyczące rezydencji podatkowej
  Prosimy o oświadczenie w jakim kraju rozliczasz podatki.

Jeśli nie dostarczysz nam tych informacji, nie będziemy mogli świadczyć Ci usług.

Zobacz podstawy prawne »

Będziemy kontaktować się z Tobą regularnie i prosić o dostarczenie aktualnych dokumentów i informacji.

Możemy wysłać do Ciebie SMS-a, wiadomość w aplikacji CA24 Mobile lub w serwisie CA24 eBank. Możemy też do Ciebie zadzwonić w tej sprawie.

Jak zaktualizujesz swoje dokumenty i informacje:

 • w naszej aplikacji CA24 Mobile - zaloguj się, wejdź w ikonkę profilu, a potem w Ustawienia i Moje dane
 • w serwisie CA24 eBank - zaloguj się, wejdź w Ustawienia i Moje dane
 • przez formularz do aktualizacji danych osobowych - przejdź
 • przez formularz do aktualizacji dowodu osobistego - przejdź
 • osobiście w naszej dowolnej naszej placówce - znajdź najbliższą
 • podczas rozmowy telefonicznej z naszym doradcą, kiedy my zadzwonimy do Ciebie lub Ty do nas pod numer 71 799 71 12 (koszt połączenia wg stawki operatora)

Najczęściej zadawane pytania

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia