Credit Agricole uruchamia przelew dobroczynny w aplikacji CA24 Mobile

Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji bankowej CA24 Mobile, by wesprzeć finansowo konkretną organizację charytatywną.

Z przelewu dobroczynnego w Credit Agricole mogą korzystać klienci indywidualni i firmowi. Do wyboru mają 20 organizacji charytatywnych, stowarzyszeń i fundacji. Przed wykonaniem przelewu użytkownik może zapoznać się z opisem każdej z nich, by zdecydować, na jaki cel działalności społecznej chce przekazać środki finansowe. Z poziomu apki CA24 Mobile można wesprzeć zarówno organizacje ogólnopolskie, jak i te, które działają we Wrocławiu, gdzie znajduje się główna siedziba Credit Agricole.

- Potrzebujących pomocy, czy to osób chorych, poszkodowanych przez los czy porzuconych i bitych zwierząt, jest w Polsce wciąż bardzo dużo. Na szczęście liczba tych, którzy chcą pomagać, wspierać w różnych formach, jest też bardzo duża. Dzięki uruchomieniu przelewu dobroczynnego chcemy im to ułatwiać, a także zachęcać nowe osoby, które może z braku czasu czy braku nowoczesnych rozwiązań, jeszcze się na to nie zdecydowały. Teraz wystarczy dosłownie klika kliknięć w aplikacji CA24 Mobile, by wesprzeć nawet drobną kwotą wybrany przez nas cel społeczny - stwierdza Przemysław Przybylski, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Credit Agricole.

Aby wykonać przelew należy uruchomić aplikację CA24 Mobile i wybrać sekcję „Płatności”. Tam, po kliknięciu w przycisk „Przelew dobroczynny” otworzy się lista dostępnych organizacji charytatywnych. Każda ma swoją mini stronę informacyjną - można ją otworzyć i zapoznać się ze szczegółami działalności i obejrzeć fotografie, dokumentujące aktywności. Po wyborze organizacji użytkownik może zdecydować, jaką kwotę chce przelać. I tu może wybrać spośród zaproponowanych sum lub też wpisać swoją własną. Do wykonania przelewu konieczne pozostaje już tylko jego zatwierdzenie PIN-em mobilnym.

- Użytkownik nie musi pamiętać i wprowadzać numeru rachunku bankowego do formularza przelewu. Rachunki zostały zweryfikowane i zapisane w naszej apce. Przelewy można zlecać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i bank realizuje ją zgodnie z harmonogramem sesji wychodzących - wyjaśnia Marcin Olech, manager ds. bankowości internetowej.

Warto zaznaczyć, że zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi mogą odliczyć od podstawy opodatkowania wszystkie darowizny m.in. na cele pożytku publicznego, szkoły i edukację zawodową czy na cele krwiodawstwa. Limit odliczeń wynosi w przypadku osób fizycznych do 6 proc. uzyskanego w danym roku dochodu, a w przypadku osób prawnych - do 10 proc. Dowodem na przekazanie takiej darowizny będzie potwierdzenie przelewu z wpisanym w tytule „Darowizna na działalność … (określić cele) dla organizacji… (wskazać nazwę organizacji)”.

- Stale rozwijamy naszą aplikację bankową, proponując klientom coraz to nowe udogodnienia. W tym roku chociażby wprowadziliśmy kantor wymiany walut, Asystenta finansowego, który pomaga zarządzać pieniędzmi, a także wyszukiwarkę, dzięki której odnalezienie archiwalnej transakcji jest szybkie i proste. Teraz z przelewem dobroczynnym pomagamy pomagać i jesteśmy z tego dumni - podsumowuje Przemysław Przybylski.

Szczegółowe zasady odliczeń dla osób indywidualnych i firm dostępne są w odpowiednich aktach prawnych:

  • Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
  • Ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych
  • Ustawa z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne
  • Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia