Bariery rozwoju sektora biogazu, szanse i zagrożenia dla transformacji energetycznej w oparciu o biogaz i biometan oraz finansowanie instalacji biogazowych - to główne tematy konferencji Green Gas Poland 2024. To największe wydarzenie dotyczące tematyki ESG i biogazowni w rolnictwie. Bank Credit Agricole jest złotym partnerem tego wydarzenia.
Konferencja Green Gas Poland 2024 odbędzie się 14-15 października w Hotelu Arche w Warszawie. Wydarzenie już po raz szósty będzie okazją do debaty o wyzwaniach, perspektywach i szansach stojących przed polską i europejską branżą biogazową i biometanową. W programie konferencji zaplanowano prelekcje, wykłady i dyskusje na temat innowacji w sektorze produkcji biogazu i biometanu, a także prezentacje nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Ważną częścią konferencji będzie blok tematyczny dotyczący finansowania inwestycji biogazowych. Wystąpi w nim Filip Kaczmarek, dyrektor Pionu Małych i Średnich Przedsiębiorstw i Agrobiznesu w Crédit Agricole, z wykładem na temat ESG jako odpowiedzialnego sposobu prowadzenia agrobiznesu.
Impreza skierowana jest głównie do inwestorów zamierzających lub rozważających budowę instalacji wytwarzającej biogaz lub biometan, dostawców technologii i urządzeń branży energetycznej i ciepłowniczej a także właścicieli dużych gospodarstw rolnych i przetwórców rolno-spożywczych.
Organizatorem Green Gas Poland 2024 jest Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego (UPEBBI) - istniejąca od 2012 r. największa w Polsce organizacja branżowa promująca transformację energetyczną w oparciu o biogaz i biometan.