Credit Agricole partnerem książki „Poradnik młodych ratowników Ziemi”

Nie marnuj wody i energii, zmień swoje nawyki żywieniowe, wybieraj rower lub transport publiczny zamiast samochodu, unikaj niepotrzebnych opakowań czy nie kupuj rzeczy, których nie potrzebujesz – to niektóre rady z „Poradnika młodych ratowników Ziemi”, najnowszej książki Tomasza Samojlika. Credit Agricole jest partnerem jej wydania.

„Poradnik młodych ratowników Ziemi” to nowa książka Tomasza Samojlika. To przeznaczone dla młodych czytelników kompendium w formie książki obrazowej, dotyczące zagadnień związanych z biologią, ekologią, ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi i wpływem człowieka na biosferę. Główna idea książki to przyjazne, a jednocześnie ambitne wprowadzenie do świata ekologii dla dzieci, już od wczesnych klas szkoły podstawowej. Publikacja przeznaczona jest zarówno do samodzielnej lektury, jak i wspólnego czytania i zabawy wraz z rodzicami. - Jesteśmy pewni, że edukację dzieci w temacie ekologii trzeba zacząć od najmłodszych lat. Dzięki temu możemy wychować sobie świadomych dorosłych, którzy zdając sobie sprawę z mechanizmów, które rządzą przyrodą oraz wpływu, jaki mamy na planetę będą odpowiedzialnie i mądrze korzystać z jej zasobów – tłumaczy Przemysław Przybylski, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej, odpowiedzialny za CSR w banku Credit Agricole, który jest partnerem wydania książki.

Książka objaśnia terminy z dziedziny ekologii i historii naturalnej w sposób niezwykle przystępny, a zarazem merytoryczny. Ukazuje powszechną wiedzę o funkcjonowaniu życia oraz pozytywnym i negatywnym aspekcie obecności człowieka na Ziemi: na bazie rysunków, schematów, komiksowych sekwencji, infografik dostosowanych do odbiorcy w wieku szkolnym. Cel powstania książki wyjaśnia sam autor, Tomasz Samojlik: - Pewnie się zastanawiacie, jak doszło do tego, że Ziemia potrzebuje naszego ratunku, a media zalewane są informacjami o tym, że wszystko zmierza ku najgorszemu. Jak to możliwe, że wiedza naukowa jest podważana przez najdziwniejsze spekulacje niemające z nauką nic wspólnego? Pewnie się zastanawiacie, jak się w tym wszystkim nie pogubić. I co można zrobić, by światu rzeczywiście pomóc, a nie dodatkowo zaszkodzić? Właśnie po to powstała ta książka – by posłużyć jako przewodnik w trudnej, ale najważniejszej na świecie misji… ratowania świata!

Tomasz Samojlik to autor komiksów i książek dla dzieci. Twórca postaci żubra Pompika i ryjówki Dobrzyka. Jest doktorem nauk przyrodniczych, pracuje w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Zajmuje się historią przyrodniczą, zwłaszcza wpływem człowieka na Puszczę Białowieską. Jako twórca komiksów debiutował w 1994 roku w podlaskiej prasie serią pasków komiksowych „W balona”. Rozgłos przyniosły mu jednak komiksy edukacyjne, w których popularyzuje naukę i wiedzę o przyrodzie i jej historii. Samojlik bohaterami swoich komiksów uczynił żubra i ryjówkę, czyli największego i najmniejszego ssaka w Polsce. Ostatni żubr opowiada o wyginięciu żubrów w Puszczy Białowieskiej po I wojnie światowej. Komiks został wydany także po angielsku pod tytułem The Last Bison. Saga o ryjówce to z kolei perypetie tego małego ssaka. Samojlik jest też autorem książki „O rety! Przyroda”.

Książka „Poradnik młodych ratowników Ziemi” ma prawie 100 stron i została wydana w twardej oprawie nakładem wydawnictwa PWN. Poza Credit Agricole, do partnerów wydania należą: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia