Credit Agricole ponownie liderem w przenoszeniu kont

Credit Agricole jest wciąż niekwestionowanym liderem w przejmowaniu kont przenoszonych z innych banków. W 2023roku do Credit Agricole trafiło niemal 20 tys. rachunków.

- Pożegnanie się z dotychczasowym bankiem jest naprawdę bardzo proste. Bank w imieniu klienta zleci dotychczasowemu bankowi zamknięcie rachunku, przeniesie zlecenia stałe i polecenia zapłaty, poinformuje urząd skarbowy czy pracodawcę o zmianie numeru rachunku - informuje Marta Kleszczyńska, manager Zespołu Zarządzania Segmentami w Credit Agricole. - Po stronie klienta jest tylko otwarcie konta i przy tej okazji złożenie dyspozycji przeniesienia konta. Wtedy można już korzystać z benefitów, które oferuje nowy bank.

Klienci zazwyczaj mają już swoje konta, które mogą zatrzymać lub zamknąć. Migrują między bankami w poszukiwaniu większych korzyści czy lepszej jakości obsługi. Każda decyzja ma swoje plusy i minusy.

- Pozostawienie konta wiąże się często z pilnowaniem, żeby nie naliczyły się na nim opłaty. Banki uzależniają je zwykle od tego, jak często korzysta się z produktów. A jeśli ma się dwa lub nawet więcej kont - co zresztą staje się coraz popularniejszym schematem, to z pewnością trzeba poświęcić więcej uwagi temu tematowi - zwraca uwagę Agnieszka Gorzkowicz z Biura Komunikacji Korporacyjnej Credit Agricole.

Klienci, którzy obecnie przeniosą konto do Credit Agricole, mogą skorzystać w marcu z powitalnej lokaty na 8 proc. Od pierwszego dnia mogą korzystać z jednej z najlepszych bankowych aplikacji mobilnych w Polsce i wszystkich rabatów w ramach Klubu Korzyści dostępnego właśnie w tej aplikacji.

- Jesteśmy bankiem pełnym korzyści i klienci to doceniają. Dlatego większość osób, które przenoszą do nas swoje konta, decyduje się zamknąć konto w poprzednim banku - dodaje Marta Kleszczyńska.

Credit Agricole jest od lat niekwestionowanym liderem w przenoszeniu kont. W 2023 roku trafiło do niego 19 144 wniosków. To ponad 75 proc. wszystkich rachunków bankowych przenoszonych między bankami za pośrednictwem systemu Ognivo obsługiwanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia