Zielony Kredyt dla małych i średnich firm od Credit Agricole

Credit Agricole uruchamia Zielony Kredyt dla małych i średnich firm. Oferta przeznaczona jest dla przedsiębiorców zainteresowanych sfinansowaniem inwestycji proekologicznych lub działań związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Firmy z sektora SME (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa), podobnie jak i duże korporacje muszą dostosowywać się do wymogów Zielonego Ładu Unii Europejskiej i rosnących wymagań rynkowych związanych z ochroną środowiska. Bank Credit Agricole wychodzi naprzeciw tym potrzebom i proponuje nowy produkt w swojej ofercie: Zielony Kredyt na preferencyjnych warunkach.

- Jako bank zaangażowany ekologicznie chcemy ułatwiać firmom skuteczną ekotransformację. Pomagamy zdobyć środki na inwestycje, które pozwalają znacząco obniżyć koszty działania i przyczyniają się do ograniczania negatywnego wpływu na środowisko - przekonuje Piotr Skoczek dyrektor Departamentu Zarządzania Produktami Kredytowymi w Credit Agricole.

Korzystając z Zielonego Kredytu Credit Agricole klienci mogą sfinansować m.in. zakup lub wymianę maszyn i urządzeń na bardziej nowoczesne i energooszczędne lub na instalację odnawialnych źródeł energii. Kredyt można wykorzystać także na zakup lub budowę energooszczędnych budynków, ewentualnie termomodernizację istniejących nieruchomości.

Kwota, o którą można wnioskować w ramach Zielonego Kredytu to nawet 10 mln zł, a maksymalny okres kredytowania wynosi 15 lat. Zielony Kredyt udzielany jest ze znacznie obniżoną marżą w porównaniu do innych kredytów inwestycyjnych.

- Mamy nadzieję, że wyraźnie niższy koszt pozyskania kredytu zachęci klientów do inwestowania w nowoczesne rozwiązania proekologiczne. Zapraszamy do kontaktu w naszych placówkach lub przez stronę internetową - zachęca Piotr Skoczek.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia