Kredyt mieszkaniowy ze stałym oprocentowaniem przez 7 lat od Credit Agricole

Credit Agricole wprowadził do swojej oferty kredyt mieszkaniowy z okresowo stałym oprocentowaniem. Klienci będą spłacać miesięczne raty w niezmienionej wysokości przez 7 lat. Dzięki temu łatwiej zarządzą swoim domowym budżetem.

Zgodnie z Rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego od lipca każdy bank powinien posiadać w swojej ofercie kredyt z minimum pięcioletnim okresem stałej stopy procentowej. Credit Agricole obecnie, jako jeden z nielicznych kredytodawców, oferuje aż siedmioletni okres stałego oprocentowania. Przez ten czas wysokość miesięcznej raty nie zmieni się. Następnie, po siedmiu latach klient może wybrać, czy chce nadal spłacać kredyt po stałej stopie procentowej czy raczej wybierze oprocentowanie zmienne.

- Stałe lub okresowo stałe stopy procentowy pozwolą łatwiej zarządzać domowym budżetem. Taki kredyt daje pewność, że wysokość miesięcznej raty nie ulegnie zmianie, mimo zmian podstawowych stóp procentowych NBP. Wybór kredytu ze stopą zmienną lub okresowo stałą nie będzie miał wpływu na ocenę zdolności kredytowej i wyznaczenie maksymalnej dostępnej kwoty kredytu - wyjaśnia Mariola Willmann, manager w Departamencie Zarządzania Produktami Kredytowymi w banku Credit Agricole.

W ofercie Credit Agricole RRSO kredytu z okresowo stałą stopą procentową dla przykładu reprezentacyjnego wynosi 3,95 proc., a kredytu ze zmienną stopą procentową - 3,02 proc. Niezależnie od tego, które oprocentowanie wybierze klient, pozostałe warunki nie zmieniają się. W wybranych ofertach Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Wolna od opłaty jest wcześniejsza spłata kredytu lub zmiana rodzaju oprocentowania ze zmiennego na okresowo stałe. Wymagany minimalny wkład własny wynosi 10 proc., a okres kredytowania to nawet 35 lat. Dodatkowo Credit Agricole umożliwia wypłatę kredytu przez 36 miesięcy z jednoczesnym odroczeniem spłaty kapitału w tym okresie.

Kredyt z okresowo stałą stopą procentową jest dostępny także w kredycie Zielony DOM, na zakup lub budowę domu energooszczędnego. Jest to oferta z obniżoną marżą do 1,95 proc. i prowizją 0 proc., co przekłada się na niższą miesięczną ratę. Np. dla kredytu w wysokości 500 tys. zł zaciągniętego na 30 lat rata może być niższa o około 80 zł miesięcznie, niż w przypadku standardowego kredytu (RRSO dla takiej oferty to 2,76%).

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia