Amundi Polska TFI - udany rok i ambitne plany rozwoju

Pod koniec kwietnia rozpoczęła się trzecia kampania reklamowa promująca fundusze Amundi. Jej celem było podkreślenie przynależności Amundi Polska TFI S.A. do międzynarodowej grupy Amundi - europejskiego lidera w zarządzaniu aktywami1.

Reklamy Amundi pojawiały się w najważniejszych ogólnopolskich dziennikach zajmujących się tematyką finansową, tj. Rzeczpospolitej, Parkiecie i Pulsie Biznesu. Ponadto partnerem wspierającym kampanię były Analizy Online - najbardziej wyspecjalizowany w Polsce portal analizujący rynek funduszy.

Kampania zbiegła się z rocznicą rozpoczęcia działalności Amundi Polska TFI na polskim rynku i jest podsumowaniem udanego startu, zrealizowanego we współpracy z partnerami. Wśród nich jest Credit Agricole Bank Polska, gdzie fundusze zarządzane przez Amundi Polska TFI cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem klientów detalicznych.

Fathi Jerfel, wiceprezes Amundi oraz przewodniczący Rady Nadzorczej Amundi Polska TFI w wywiadzie dla gazety Parkiet zwrócił uwagę na fakt, że "wchodzimy w okres, w którym sektor zarządzania aktywami będzie mocno rósł. Kilka lat temu klienci osiągali stopę zwrotu z lokat bankowych i obligacji wynoszącą 5 - 6 proc. Biorąc pod uwagę obecne stopy procentowe w Europie (prawie zerowe, a nawet ujemne), uzyskanie takich wartości nie jest już możliwe, dlatego klienci szukają teraz zyskownych alternatyw, a takimi produktami mogą być rozwiązania inwestycyjne oferowane przez spółki zarządzające aktywami2."

Celem Amundi jest dostarczanie klientom najlepszych rozwiązań inwestycyjnych, które będą odpowiedzią na ich potrzeby finansowe i pozwolą im realizować osobiste cele. Takie podejście Grupy Amundi doskonale wpisuje się też w strategię banku Credit Agricole.

Warto przypomnieć, że grupa Amundi jest liderem wśród europejskich asset managerów1, z aktywami o łącznej wartości przekraczającej 950 mld euro3. Grupa Amundi jest już obecna na większości głównych rynków europejskich: we Francji, w Niemczech, we Włoszech, w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce, Austrii, Czechach, współpracuje też z wieloma bankami europejskimi.

Dowiedź się więcej o Amundi Parasolowy FIO

1 Największy europejski asset manager, pod względem łącznych aktywów pod zarządzaniem (AUM). Źródło: IPE "Top 400 asset managers" - raport opublikowany w czerwcu 2014 r., dane wg stanu na grudzień 2013 r. Wartość aktywów pod zarządzaniem wg obliczeń Amundi, z wykluczeniem usług Wealth Management oraz spółek zarządzających aktywami, zależnych od podmiotów spoza Europy.
2 "Zarządzanie aktywami ma dobrą przyszłość", Hubert Kozieł, Parkiet, 16-17.05.2015 r.
3 Dane Grupy Amundi wg stanu na 31.03.2015 r.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia