Apple Pay

Płacąc za pomocą usługi Apple Pay oraz iPhone’a, Apple Watch, iPada lub MacBook Pro, korzystasz ze wszystkich zalet kart banku Credit Agricole. Płacenie w sklepach, aplikacjach i internecie z Apple Pay jest proste, a usługa działa z urządzeniami, których używasz na co dzień.

Jak skorzystać z wygodnych płatności Apple Pay?

Dodanie karty płatniczej do usługi Apple Pay jest proste. Zobacz jak to zrobić.

iPhone
Apple Watch
iPad
MacBook Pro
z czytnikiem Touch ID
 • Otwórz aplikację Wallet.

 • Stuknij znak „+” w prawym górnym rogu.

 • Wprowadź kod zabezpieczający swojej karty, aby dodać kartę kredytową lub debetową powiązaną z Twoim kontem iTunes lub wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i zeskanuj dane karty za pomocą aparatu iPhone’a.

 • Otwórz aplikację Apple Watch w iPhonie.

 • Otwórz sekcję „Wallet i Apple Pay”, a następnie wybierz opcję „Dodaj kartę kredytową/debetową”.

 • Wprowadź kod zabezpieczający swojej karty, aby dodać kartę kredytową lub debetową powiązaną z Twoim kontem iTunes. Albo wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i zeskanuj dane karty za pomocą aparatu iPhone’a.

 • Przejdź do Ustawień.

 • Otwórz sekcję „Wallet i Apple Pay”, a następnie wybierz opcję „Dodaj kartę kredytową/debetową”.

 • Wprowadź kod zabezpieczający swojej karty, aby dodać kartę kredytową lub debetową powiązaną z Twoim kontem iTunes. Albo wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i zeskanuj dane karty za pomocą aparatu iPada.

 • Otwórz Preferencje systemowe.

 • Otwórz sekcję „Wallet i Apple Pay”, a następnie wybierz opcję „Dodaj kartę”.

 • Wprowadź kod zabezpieczający swojej karty, aby dodać kartę kredytową lub debetową powiązaną z Twoim kontem iTunes. Albo wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i zeskanuj dane karty za pomocą kamery MacBooka Pro.

Płać Apple Pay

Gotowe. Teraz możesz już płacić swoim telefonem lub innym urządzeniem Apple.

Zalety Apple Pay

 • Bezpieczeństwo transakcji

  Dane Twojej karty pozostają bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w urządzeniu ani udostępniane sklepowi podczas transakcji.

  Aby korzystać z Apple Pay musisz ustawić zabezpieczenie do blokowania telefonu. Może to być kod dostępu, Face ID lub Touch ID. Dzięki temu nikt poza Tobą nie będzie mógł się do niego dostać. Sam możesz określić dzienny limit transakcji oraz liczbę płatności, to także zwiększa Twoje bezpieczeństwo.

  Podczas płatności wykorzystywany jest jej indywidulany, wirtualny numer. Transakcje potwierdzasz Touch ID lub Face ID. Dodatkowo po wykonaniu transakcji, niezwłocznie otrzymasz push z potwierdzeniem płatności i informacjami o kwocie oraz miejscu transakcji, nazwą i numerem sprzedawcy. Dzięki temu łatwo możesz wykryć każdą podejrzaną płatność.

 • Płać w każdym terminalu

  który obsługuje płatności zbliżeniowe

 • Aplikacja działa bez połączenia internetowego

  nie musisz połączyć się z internetem, żeby płacić zbliżeniowo

Jak płacić Apple Pay


W sklepach stacjonarnych

ico

Z Apple Pay zapłacisz we wszystkich sklepach, które akceptują płatności zbliżeniowe Mastercard lub Visa

- - -
ico

Aby zapłacić przy użyciu Face ID, kliknij dwukrotnie boczny przycisk, spójrz na ekran, a następnie zbliż iPhone’a do czytnika.

- - -
ico

Jeśli chcesz zapłacić przy użyciu Touch ID, zbliż iPhone’a do czytnika, trzymając palec na czujniku Touch ID. Płacąc zegarkiem Apple Watch, kliknij dwukrotnie boczny przycisk i zbliż Apple Watch do czytnika.


W sklepach internetowych

ico

Możesz płacić we wszystkich w sklepach akceptujących płatności Apple Pay.

- - -
ico

Aby zapłacić w witrynie internetowej otwartej w Safari na MacBooku, wybierz Apple Pay i zapłać, korzystając z iPhone’a lub zegarka Apple Watch. Na MacBooku Pro możesz płacić, używając Touch ID na pasku Touch Bar.


W aplikacjach mobilnych

ico

Wybierz Apple Pay na etapie finalizowania transakcji i potwierdź ją za pomocą Face ID lub Touch ID.


Pytania i odpowiedzi

Jakie karty mogę dodać do Apple Pay?

Umożliwiamy dodanie do aplikacji Apple Pay kart debetowych i kredytowych wydanych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych kart debetowych a także charge. Szczegółowa lista poniżej:


Nazwa karty Rodzaj
Visa Debit Debetowa
Visa Touch (biała) Debetowa
Visa Touch czarna) Debetowa
Visa Business Debit Debetowa
Visa Standard kredytowa
Visa Gold kredytowa
Visa Silver kredytowa
Visa Charge Business PLN charge
Visa Dom kredytowa
Visa Auchan kredytowa
Visa Leroy Merlin kredytowa

Nazwa karty Rodzaj
Mastercard Debit Platinum Debetowa
Mastercard Debit Standard Debetowa
Mastercard Gold kredytowa
Mastercard Standard kredytowa
Mastercard Decathlon kredytowa
Mastercard Silver kredytowa
Mastercard RTVEuroAGD kredytowa

Co to jest token w Apple Pay i czy mogę nim zarządzać?

Token jest wirtualną postacią karty płatniczej przechowywaną na urządzeniu w tzw. „bezpiecznym elemencie”, do którego dostęp jest bardzo ograniczony. Masz kontrolę nad tokenem w takim samym zakresie jak nad kartą. Możesz czasowo zablokować token, odblokować lub usunąć go z Apple Wallet.

Czy mogę zapłacić Apple Pay jeśli wyłączę płatności zbliżeniowe dla karty?

Jeśli wyłączysz płatności zbliżeniowe dla swojej karty to nie będziesz mógł płacić zbliżeniowo również przez Apple Pay.

Czy muszę mieć aplikację CA24 Mobile, by korzystać z Apple Pay?

Nie musisz mieć aplikacji CA24 Mobile. Apple Pay to oddzielna usługa w aplikacji Wallet, która dostarczana jest przez Apple. Warunkiem korzystania z Apple Pay jest zdefiniowanie numeru telefonu do autoryzacji w usłudze 3D-Secure. Na ten numer telefonu będzie wysłany kod autoryzacyjny, który umożliwi dodanie karty do Apple Pay.

Czy muszę mieć dostęp do internetu, żeby zapłacić Apple Pay?

Podobnie jak zwykła karta płatnicza z możliwością płatności zbliżeniowych karta dodana do Apple Pay nie wymaga połączenia z internetem, aby można było nią płacić. Natomiast samo dodanie karty w aplikacjach Wallet (czyli umożliwienie płatności daną kartą za pomocą Apple Pay) wymaga połączenia z internetem w celu weryfikacji wprowadzonych danych i autoryzacji tego procesu.

Jak dodać kartę do Apple Wallet na iPadzie?

Przejdź do Ustawień na iPadzie. Otwórz sekcję „Wallet i Apple Pay”, a następnie wybierz opcję „Dodaj kartę kredytową/debetową”. Uzupełnij dane karty za pomocą aparatu iPada lub ręcznie. Potwierdź kodem autoryzacyjnym, który wyślemy na Twój numer telefonu do autoryzacji w usłudze 3D-Secure

Jak dodać kartę do Apple Watch?

Kartę do Apple Watch możesz dodać z poziomu aplikacji zegarka (Watch) dostępnej na iPhone'ach. Włącz Apple Watch, a następnie przejdź do zakładki Wallet & Apple Pay. Tam wybierz pole „Dodaj kartę kredytową/debetową”. Potwierdź dodanie karty jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który wyślemy na Twój numer telefonu do autoryzacji w usłudze 3D-Secure

Jak dodać kartę do MacBooka Pro z czytnikiem Touch ID?

Otwórz na MacBooku Preferencje systemowe. Następnie otwórz sekcję „Wallet i Apple Pay” i wybierz opcję „Dodaj inną kartę”. Zeskanuj dane karty za pomocą kamery MacBooka Pro lub wprowadź dane karty ręcznie. Potwierdź kodem autoryzacyjnym, który wyślemy na Twój numer telefonu do autoryzacji w usłudze 3D-Secure

Jaki PIN mam podać do potwierdzenie transakcji Apple Pay?

Transakcje realizowane kartą dodaną do Apple Pay są potwierdzane tym samym PIN, który wykorzystujesz do zatwierdzania transakcji wykonywanych plastikową kartą.

Jak autoryzowane są transakcje Apple Pay?

Korzystanie z Apple Pay jest możliwe, jeśli na urządzeniu jest ustawiona blokada urządzenia oraz (opcjonalnie) użyte są czytniki biometryczne Face ID lub Touch ID.
Większość terminali płatniczych nie wymaga zatwierdzenia transakcji PIN-em do karty. Transakcje są jednak bezpieczne, bo wykonanie płatności Apple Pay jest możliwe tylko po poprawnym odblokowaniu urządzenia. Skorzystanie z płatności zegarkiem Apple Watch wymaga wcześniejszego uwierzytelnienia poprzez wpisanie na zegarku kodu PIN do zegarka.

Dlaczego czasem muszę zatwierdzić transakcję Apple Pay kodem PIN do karty?

Niektóre terminale wymuszają podanie PIN-u przy transakcji. Dotyczy to urządzań ze starszym systemem operacyjnym.

Jakie dane o transakcji bank przekazuje do Apple?

Bank przekazuje do Apple dane o kwotach transakcji, walutach transakcji, ich czasie wykonania, rodzajach transakcji , statusach transakcji, nazwach i adresach sklepów/usługodawców, kategoriach sklepów/usługodawców, oznaczeniu i nazwach kategorii działalności gospodarczej sklepów/usługodawców. Przekazane dane będą wykorzystane do przedstawienia każdemu użytkownikowi historii transakcji zrealizowanych za pomocą usługi płatniczej Apple Pay w aplikacji Wallet.

Co to jest karta domyślna?

To podstawowa karta, którą automatycznie płacisz za pomocą Apple Pay. Możesz zmienić kartę domyślną w dowolnym momencie.

Jak mogę zapłacić kartą inną niż domyślna?

Wysuń obraz karty, którą chcesz płacić, na wierzch ekranu. Będzie widoczna jako pierwsza na głównym ekranie płatności Wallet.

Domyślną kartę możesz zmienić w ustawieniach telefonu i w sekcji „Wallet i Apple Pay”. Możesz też zmienić kartę domyślną w ustawienia telefonu po wybraniu opcji Apple Wallet.

W przypadku zegarka możesz zmienić domyślną kartę albo na zegarku, albo w aplikacji Watch na telefonie.

Czy mogę ustawić limit płatności dla Apple Pay?

Limity transakcji dla Apple Pay są takie same jak dla karty płatniczej. Wysokość limitów można zmienić m.in. w Serwisie telefonicznym pod numerem 19 019 (koszt wg stawki operatora).

Jak mogę wyłączyć płatność kartą w Apple Pay, jeśli zgubię telefon lub stracę go w wyniku kradzieży?

Jeśli zastrzeżesz kartę płatniczą, automatycznie zablokowana zostanie możliwość płacenia tą kartą w Apple Pay. Kartę zastrzeżesz kontaktując się z naszą infolinią pod numerem 19 019 (koszt wg stawki operatora).

Możesz też usunąć karty poprzez iCloud.

Zaginione urządzenie można przełączyć w tryb Utracony, zablokować lub zdalnie wymazać nawet wtedy, gdy jest wyłączone lub poza siecią. Działania te odniosą skutek, gdy tylko urządzenie połączy się z siecią.

Kiedy karta nie może być dodana do Wallet?

Nie możesz dodać do Apple Wallet karty, która jest nieaktywna – np. zamknięta, zastrzeżona lub zablokowana, lub jeśli nie spełniasz innych warunków, np.: nie wyraziłeś zgody na przekazywanie przez nas danych o transakcjach do Apple.

Nie mogę dodać karty do Apple Wallet na Apple Watch. Jaki jest powód?

Jeśli zegarek jest sparowany z iPhone'em, prawdopodobnie nie odblokowałeś zegarka przed rozpoczęciem procesu dodania karty. Odblokuj Apple Watch i spróbuj ponownie.

Czy usunięcie karty z iPhone’a wpływa na kartę w Apple Watchu, jeśli oba urządzenia są sparowane?

Nie, to są dwa oddzielne tokeny. Dla każdego urządzenia trzeba usunąć kartę oddzielnie.

Co się stanie jeśli odparuję Apple Watch z iPhone’a

Spowoduje to usunięcie karty z Apple Watch. Karta na iPhone będzie nadal aktywna.

Lista urządzeń zgodnych z Apple Pay jest dostępna na stronie www.support.apple.com/km207105

Apple Pay oraz logo Apple są znakami towarowymi firmy Apple Inc.
Nazwy wynikające z przepisów prawa w zakresie usług uznanych za reprezentatywne zostały opisane w słowniku pojęć stosowanych przez bank Credit Agricole. Więcej informacji o zakresie zmian prawnych oraz dokumenty znajdziesz na www.credit-agricole.pl/PAD.

Oferta banku