Nowości w finansowaniu OZE dla gospodarstw rolnych

Kolejny impuls do rozwoju agrobiznesu i transformacji energetycznej obszarów wiejskich. Do 1 marca rolnicy mogą wnioskować o rządowe dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej czy pomp ciepła nawet do kwoty 150 tys. zł. Pozostałe środki na realizację inwestycji można pozyskać na preferencyjnych warunkach dzięki Zielonemu Kredytowi od Credit Agricole.

Liczba gospodarstw rolnych, które stawiają na prowadzenie swojej działalności w sposób zrównoważony, stale rośnie. Takie podejście pozwala nie tylko odpowiadać na wyzwania unijnego Zielonego Ładu, ale również umożliwia optymalizowanie kosztów i uniezależnianie się od rosnących cen energii. Teraz rolnicy mogą dodatkowo skorzystać z bezzwrotnego dofinansowania przyznawanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na zakup i instalację fotowoltaiki i pomp ciepła. W przypadku młodych rolników rządowa dotacja może pokryć do 60 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, a dla pozostałych właścicieli gospodarstw rolnych - do 50 proc. Z pomocą przy sfinansowaniu pozostałej części przychodzi Credit Agricole, który oferuje Zielony Kredyt na preferencyjnych zasadach.

- Jesteśmy bankiem zaangażowanym ekologicznie i jednym z naszych strategicznych celów jest wspieranie klientów w transformacji energetycznej. Wierzymy, że każda inwestycja w nowe technologie przyczyniające się do zmniejszenia emisji CO2 zagwarantuje długoterminowe korzyści tak naszym partnerom, jak i środowisku - zapewnia Przemysław Przybylski, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej Credit Agricole.

W ramach Zielonego Kredytu klienci mogą zawnioskować o kwotę maksymalnie 20 mln zł, a okresy kredytowania wynoszą nawet do 20 lat. Bank Credit Agricole wspiera finansowanie zakupu maszyn, urządzeń niezbędnych do transformacji z rolnictwa tradycyjnego w ekologiczne oraz tych poprawiających dobrostan zwierząt. Z Zielonego Kredytu można sfinansować również inwestycje związane z poprawą efektywności energetycznej budynków czy zakupy maszyn i pojazdów z napędem elektrycznym lub hybrydowym.

- Plany i inwestycje naszych klientów zabezpieczamy nie tylko od strony finansowej. Pomagamy również nawiązać współpracę z renomowanymi dostawcami rozwiązań w obszarze instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła dla rolnictwa. Dzięki partnerskim umowom podpisanym przez Credit Agricole nasi klienci mogą liczyć na atrakcyjne oferty cenowe i pełne doradztwo w zakresie produktów i rozwiązań dla agrobiznesu - mówi Przemysław Przybylski.

Formalności związane z kredytem można dopełnić bezpośrednio u mobilnego doradcy klienta agrobiznesowego, który odwiedzi gospodarstwo. Dzięki przejrzystym i łatwym procedurom doradca może ocenić zdolność kredytową już nawet podczas jednego spotkania.

Z kolei wnioski o dofinansowanie można składać osobiście w powiatowych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, listownie lub elektronicznie. Szczegółowe informację dostępne są na stronie internetowej.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia