Dołącz do Górskiej Odysei i posprzątaj Szczyrk

W najbliższy weekend mamy kolejną okazję dołączenia do Górskiej Odysei - wyjątkowej akcji ekologicznej organizowanej przez bank Credit Agricole wspólnie ze spółką leasingową EFL. Zapraszamy wszystkich, bo każda para rąk jest potrzebna do walki o mniej plastiku w środowisku.

Szósty etap naszej akcji rozpoczynamy już w piątek. Wyruszamy z Węgierskiej Górki - zbiórka o godz. 5 rano na Moście Zakochanych nad rzeką Sołą. Maszerujemy czerwonym szlakiem na szczyt Magurka Wiślańska, dalej przez schronisko Skrzyczne do Szczyrku (cała trasa zajmie nam około sześciu godzin). Gdyby ktoś chciał dołączyć, to może wyjść nam ze Szczyrku naprzeciw, niebieskim szlakiem wzdłuż kolei linowej na Skrzyczne.

W sobotę wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w akcji sprzątania w Szczyrku. Spotykamy się o godz. 10:00 na parkingu przy pętli autobusowej w Szczyrku Biłej (tu można zostawić samochody). Stamtąd pójdziemy szlakiem zielonym na Klimczok, a wrócimy szlakiem czerwonym i żółtym przez przełęcz Karkoszczonka. Dystans tej pętli to ok. 8,5 km z przewyższeniem ok 460 m. Przejście całej trasy zajmie około 3,5 godziny.

Kto chętny, nie musi schodzić z Klimczoka do Szczyrku, tylko wraz z Dominikiem Dobrowolskim może pomaszerować dalej żółtym szlakiem w kierunku Skoczowa (dystans około pięciu godzin).

Dołączajcie licznie i chętnie! Niech misja naszej akcji - #mniejplastiku - niesie się po całym kraju. Na zachętę obejrzyjcie relację z piątego etapu Górskiej Odysei i sprzątania w Węgierskiej Górce.

„Górska Odyseja” to wyjątkowa akcja edukacyjno-ekologiczna, organizowana w ramach kampanii #mniejplastiku przez Dominika Dobrowolskiego wspólnie z Credit Agricole i EFL, pod patronatem Lasów Państwowych i stowarzyszenia Program Czysta Polska.

Akcja polega na marszu górskimi szlakami wzdłuż południowej granicy Polski - od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój i sprzątaniu górskich i leśnych szlaków z plastikowych śmieci. Ma także na celu zwracanie uwagi na problem nadmiaru plastikowych odpadów w środowisku i zachęcanie konsumentów do ograniczania zużycia plastikowych opakowań.

Wędrówce towarzyszą ekologiczne webinary i prelekcje dla dzieci w szkołach, a także plenerowa wystawa zdjęć śmieci zebranych na wcześniejszych etapach akcji. Obecnie wystawę można oglądać w Oświęcimiu i Oleśnicy.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia