Credit Agricole powiększa flotę pojazdów hybrydowych

Bank Credit Agricole powiększył flotę swoich służbowych pojazdów o 45 nowych samochodów marki Toyota o napędzie hybrydowym. Pojazdy użytkowane będą na zasadzie wynajmu długoterminowego, a ich dostawcą jest Toyota Centrum Wrocław.

W skład nowej floty wchodzi sedan Camry i SUV RAV4 - oba z 218-konnym układem Hybrid Dynamic Force 2.5. z automatyczną skrzynią biegów. Wprowadzenie ich do floty pozwala na bardziej ekologiczne użytkowanie - pojazdy emitują niższe ilości tlenku węgla, siarczanów i innych szkodliwych substancji.

- Ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko jest jednym z celów zapisanych w naszej strategii, dlatego przykładamy do tej sprawy ogromną wagę. Wymiana floty pojazdów służbowych jest jednym z elementów programu stałego zmniejszania emisji dwutlenku węgla z naszej działalności. Inne elementy to na przykład zasilanie placówek banku energią ze źródeł odnawialnych, czy eliminowanie jednorazowego plastiku. Zielony kolor mamy nie tylko w logo, ale także w sercach - mówi Paweł Buchman, dyrektor zarządzający zintegrowanymi usługami generalnymi w Credit Agricole.

Hybrydy Toyoty zajmują wiodące miejsca w rankingach zadowolenia klientów i bezawaryjności aut, a ich jakość jest potwierdzona dłuższym okresem ochrony gwarancyjnej. Toyota pozwala nie tylko zaoszczędzić na kosztach utrzymania i eksploatacji, ale również gwarantuje niższą ratę finansową oraz serwisową. Jest to spowodowane mniejszą utratą wartości samochodu. Tarcze i klocki hamulcowe mają większą żywotność, ponieważ przy każdym delikatnym wciśnięciu hamulca najpierw włącza się system odzyskiwania energii kinetycznej oraz pozwala efektywniej wytracać prędkość.

- Dzięki ogromnemu doświadczeniu i nieporównywalnym, na światową skalę, inwestycjom w badania i rozwój, Toyota dysponuje obecnie najnowocześniejszą i najbardziej zaawansowaną technologią hybrydową na świecie. Aktualnie na rynku dostępna jest już generacja 4.5 Hybryd Toyoty, które zużywają o kilka litrów paliwa mniej od ich benzynowych odpowiedników i emitują o kilkadziesiąt g/km CO2 mniej, co powoduje, że Toyota spełniała nowe, najbardziej wymagające normy emisji spalin Unii Europejskiej jeszcze zanim zostały one wprowadzone - mówi Anna Kubicka, wiceprezes zarządu Toyota Centrum Wrocław.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia