Spływ Wrocław-Berlin przesunięty na sierpień

Chcesz przeżyć niezwykłą przygodę i pomóc walczyć z problemem śmieci w rzekach? Weź udział w międzynarodowym spływie Wrocław-Berlin. Zapisy przyjmowane są do 31 lipca. Bank Credit Agricole został partnerem tego wydarzenia i wspiera jego organizację.

To pierwsza tego typu impreza, więc mamy okazję przejść do historii. Misją spływu jest ochrona rzek i mórz przed zanieczyszczaniem plastikowymi odpadami oraz popularyzacja różnorodności przyrodniczej i kultury szlaku Odry i Szprewy.

Spływ pierwotnie zaplanowany był na początek lipca. Jednak z powodu intensywnych opadów deszczu musiał zostać przesunięty o miesiąc.

- Ze względu na podwyższone stany wód w Odrze niektóre odcinki szlaku żeglugowego, przez które miał przebiegać nasz spływ, zostały zamknięte. Prognozy hydrologiczne na następne 10 dni wskazują na niestabilną sytuację oraz bardzo prawdopodobne dalsze wezbrania wody w rzekach. Dodatkowo nurt w Odrze jest niebezpieczny, a w wodzie znajduje się dużo powalonych drzew i połamanych konarów. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo uczestników zmuszeni jesteśmy do przełożenia terminu spływu na 6-16 sierpnia - informuje Dominik Dobrowolski, komandor imprezy.

Przesunięcie terminu spływu na sierpień oznacza, że wydłużony został również termin przyjmowania zgłoszeń uczestników. Wszyscy chętni mogą to zrobić do 31 lipca. Warunkiem uczestnictwa w spływie jest wniesienie opłaty organizacyjnej w wysokości 500 zł na konto Fundacji OnWater, nr: 84 1090 2503 0000 0001 4414 2581 (z dopiskiem: Spływ Wrocław Berlin). Aby potwierdzić udział w spływie należy także przesłać dowód wpłaty na adres email: [email protected]

Spływ ma charakter długodystansowy i wyprawowy. Każdy uczestnik musi być samowystarczalny, samodzielny i posiadać własny lub wypożyczony sprzęt, umożliwiający przewożenie bagażu. Uczestnicy powinni być także w dobrej formie, bo codziennie trzeba będzie przepływać około 45 km, bez względu na pogodę.

Uczestnicy mogą przepłynąć całą trasę rejsu, lub dołączyć do ekipy spływu tylko na wybranym fragmencie trasy. Można korzystać z dowolnego sprzętu pływającego - mogą to być: kajaki, kanu, pontony, SUPy, łodzie, jachty, houseboaty. Podczas spływu będą zapewnione miejsca na namioty i biwaki wraz z (jeżeli będzie to możliwe) możliwością skorzystania z toalet i pryszniców, a także transport uczestników i kajaków po zakończeniu spływu z Berlina do Wrocławia.

Spływ odbędzie się w standardzie "zero waste", czyli każda uczestniczka i każdy uczestnik zobowiązują się do ograniczenia ilości odpadów, jakie wytworzą podczas spływu, oraz posprzątania każdego biwaku, na którym się zatrzymają.

Spływ organizowany jest wspólnie przez: Fundację OnWater, portal Kajaking.tv oraz bank Credit Agricole i spółkę leasingową EFL. Patronat nad wydarzeniem objęli m.in.: Komisja Europejska, Konsul Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Prezydent Wrocławia.

Więcej informacji na Facebooku

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia