Credit Agricole zaprasza na Festiwal Frankofonii

Bank Credit Agricole zaprasza na 21 edycję Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 1-27 marca i obejmie ponad dwadzieścia różnych wydarzeń.

20 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Krajów Frankofońskich. Dlatego, jak co roku w marcu, stowarzyszenie Alliance Française, we współpracy z Credit Agricole, organizują Festiwal Frankofonii. Impreza, która już na stałe wpisała się w kulturalną mapę Wrocławia, pozwala lepiej poznać język francuski i kulturę krajów francuskojęzycznych.

- To dla nas bardzo ważne wydarzenie, ściśle związane z Wrocławiem, w którym mieści się centrala naszego banku, ale również z Francją, z której wywodzi się nasz bank. Jesteśmy niezwykle dumni, że jako ambasador tej wspaniałej kultury, Credit Agricole może pomagać Wrocławianom w jej poznawaniu - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy banku.

Dni Krajów Francuskojęzycznych to doskonała okazja, żeby lepiej poznać niezwykłe bogactwo kultury krajów frankofońskich. Program festiwalu obejmuje ponad 20 wydarzeń z różnych dziedzin: muzyki, kina, kulinariów, a także nauki.

Najważniejszym punktem festiwalu będzie wieczór galowy, który odbędzie się 21 marca w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydarzenie uświetni recital fortepianowy Piotra Alexewicza. Zaplanowano także inne koncerty (piosenka francuska z Anne DAVID, koncert flamenco w wykonaniu francuskich artystów, koncert szkół), pokazy filmów (Amelia, Delicatessen, Miasto Zaginionych dzieci, Ponette, Good Luck Algeria, Wulu) i wystawy (m. in. A La Nature et Humanité - wystawa malarska członków Grupy Artystycznej Astragal, Paryż magiczny - wystawa zdjęć Agaty Dobrzańskiej). W programie znalazł się również spektakl Mały Książe, kolacja francuska, degustacja win, a także liczne warsztaty edukacyjne.

Więcej informacji na stronie: http://www.alliance-francaise.pl/wroclaw/pl/frankofonia-2020

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia