Od 1 lipca 2018 r. wprowadziliśmy usługę 3D-Secure

Szanowni Państwo,

od 1 lipca 2018 r. wprowadziliśmy usługę 3D-Secure, która zwiększy bezpieczeństwo transakcji wykonywanych kartami w sklepach internetowych, które udostępniają tę usługę. Od tego momentu transakcje te będą Państwo potwierdzać jednorazowymi kodami weryfikacyjnymi, wysyłanymi w formie SMS. Zmiana dotyczy wszystkich kart debetowych do kont, osobistych i firmowych, a także wszystkich kart kredytowych wydanych przez Bank Credit Agricole.

Czym jest usługa 3D-Secure?

  • zabezpiecza transakcje internetowe kartami płatniczymi Mastercard® i Visa poprzez dodatkową autoryzację transakcji za pomocą kodu z SMS;
  • nie wymaga dodatkowej aktywacji ani instalowania jakiegokolwiek oprogramowania na komputerze, tablecie czy telefonie
  • jest darmowa - wiadomości SMS z kodem do każdej transakcji internetowej będą wysyłane bezpłatnie.

Dowiedz się więcej

Po czym poznać sklep internetowy z usługą 3D-Secure?

Sklepy te posiadają oznaczenia:

  • Mastercard SecureCode lub Mastercard ID Check - dla kart z logo Mastercard,
  • Verified by VISA - dla kart z logo Visa.

Jak korzystać z usługi 3D-Secure?

Płacąc kartą w Internecie zostaną Państwo przekierowani na dedykowaną stronę autoryzacyjną Banku. Na tej stronie należy potwierdzić wykonywaną płatność jednorazowym kodem z SMS. Kod wyślemy na Państwa numer telefonu komórkowego w trakcie dokonywania transakcji.

Jaki numer telefonu służy do otrzymywania SMS z kodami w usłudze 3D-Secure?

  • Jeżeli korzystają państwo bankowości internetowej CA24 - wiadomości z kodem SMS będziemy wysyłać pod numer telefonu komórkowego, na który otrzymują Państwo hasła autoryzacyjne do Serwisu internetowego CA24,
  • Jeśli nie podali nam Państwo takiego numeru lub podany numer wymaga aktualizacji - prosimy o kontakt z doradcą w Serwisie telefonicznym CA24 pod numerem telefonu 19 019 albo 71 35 49 009 (koszt połączenia wg stawki operatora) lub wizytę w dowolnej placówce Banku Credit Agricole.

Ważne!
Od 1 lipca 2018 r. dokonanie płatności, bez podania kodu z SMS, może nie być możliwe w sklepach które wdrożyły usługę 3D-Secure.

Czy zapłacę kartą w sklepie internetowym, który nie wdrożył usługi 3D-Secure?

Jeżeli sklep internetowy nie wdrożył usługi 3D-Secure, płatność będzie przebiegać tradycyjnie, czyli bez potwierdzenia kodem z SMS. Wystarczy podać dane karty wymagane przez sklep, tj. kod CVV2 (trzycyfrowy numer znajdujący się na odwrocie karty).

Przypominamy, że informacje dotyczących bezpiecznego posługiwania się kartami płatniczymi znajdą Państwo na stronie https://www.credit-agricole.pl/bezpieczenstwo.

Z poważaniem
Zespół Credit Agricole

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia