Nowości na Blogu CAsfera.pl w maju

Majówka kojarzy się z zaplanowanymi wyjazdami wypoczynkowymi, jak i tymi spontanicznymi wypadami za miasto, a także wyjściami z paczką znajomych. Dzielenie się kosztami jest łatwiejsze, gdy możesz zrobić przelew i nie trzeba mieć przy sobie gotówki. Co w przypadku, gdy wpiszemy zły numer rachunku odbiorcy? O pomoc możemy zwrócić się do banku, a wraz z wejściem nowelizacji ustawy o usługach płatniczych odzyskanie pieniędzy będzie ułatwione. Nawet jeśli niewłaściwy odbiorca przelewu nie będzie chciał dobrowolnie zwrócić błędnie przelanej mu kwoty.

Warto również wiedzieć o innych terminach związanych z działalnością banku – czym jest zdolność kredytowa czy wiarygodność finansowa. Możesz być świadomym konsumentem, a przy tym jeszcze wygrywać. Specjalną grę edukacyjną w tym celu przygotował BIK. W naszym artykule zapoznasz się z zasadami tego wyjątkowego konkursu.

Zadbaj również o to, aby świadomymi konsumentami pozostali Twoi najbliżsi. Co jakiś czas w wiadomościach podawane są przypadki wyłudzeń i kradzieży tożsamości. Szczególnie starsze osoby są narażone na próby oszustwa metodą "na wnuczka". Przestrzeż osoby w swojej rodzinie – w artykule znajdziesz informacje, jak działają osoby chcące dokonać wyłudzenia oraz jak postępować, gdy ktoś zostanie ofiarą takiego przestępstwa.

Zdążyłeś już zapomnieć o tegorocznych wygranych podczas Gali Oskarów? A może śledzisz kolejne premiery i typujesz, kto zostanie nominowany w przyszłym roku? Fani kinematografii śledzą wybory Akademii Filmowej z zapartym tchem, również te historyczne – na infografice znajdziesz najważniejsze wydarzenia z dotychczasowych rozdań nagród. Możesz też zagłosować: który film 2017 roku powinien zostać nagrodzony jako najlepszy?

Jedną z najgorętszych premier filmowych 2018 roku jest z pewnością "Han Solo". Drugi film z serii "Gwiezdne Wojny: Historie" przybliża nam postać galaktycznego przemytnika, który stał się idolem wielu widzów na całym świecie. Jego kultowa postać doczekała się własnego filmu, w którym zobaczysz, jak Han poznał Chewbaccę oraz w jaki sposób zdobył legendarny statek frachtowy: Sokoła Millenium. Jeśli jeszcze czeka Cię wyprawa do kina, infografika przypomni Ci o tym, kim była ta wyjątkowa postać. A jeśli już masz za sobą seans, porównasz wizję twórców filmu z kanonicznymi faktami o najlepszym pilocie z Korelii.

Pierwszy czerwca to jeden z ulubionych dni w roku naszych dzieci. W ich święto rządzą dniem swoimi zasadami. W pewnym wieku nadchodzi czas, kiedy muszą nauczyć się rządzić także własnymi wydatkami, a my jako rodzice przekażemy im podstawowe zasady dotyczące finansów. Ile powinno wynosić kieszonkowe i jak nauczyć dzieci odpowiedzialności oraz oszczędzania? Sprawdź, czego może nauczyć dziecko posiadanie własnych drobnych środków.

--

Przeczytaj więcej ciekawych artykułów na blogu pracowników Credit Agricole: CAsfera.pl

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia