Fałszywa wiadomość - groźne pliki PDF

Szanowni Państwo,
w Internecie pojawiła się nowa wersja złośliwego oprogramowania, które próbuje infekować komputery poprzez zarażone pliki PDF.

Mail, który jest rozsyłany do losowych odbiorców, zawiera rzekomo informacje od firmy Puremobile. Tytuł wiadomości może zaczynać się od słów "Your Order No..." (uwaga: te dane mogą się zmieniać), a dołączony do niej jest plik w formacie PDF. W treści tej fałszywej wiadomości jest mowa o obciążeniu rachunku karty płatniczej kwotą kilkuset euro lub dolarów - wszystkie dane zawarte w wiadomości są nieprawdziwe.
Otwarcie załącznika (pliku PDF, będącego fałszywą fakturą do transakcji) może skutkować zainfekowaniem komputera złośliwym oprogramowaniem, które wykrada Państwa poufne dane, w tym hasła do systemów bankowości elektronicznej.

Prosimy w przypadku otrzymania takiej wiadomości nie otwierać jej, a w szczególności załączników! Przypominamy, że nie każda wersja oprogramowania antywirusowego potrafi obecnie wykryć to zagrożenie.

Otrzymana korespondencja nie ma żadnego związku z Państwa kartą płatniczą. Każdy taki mail zalecamy skasować. Jeżeli jednak zdarzyło się, że otworzyli Państwo wyżej opisany załącznik to radzimy poradzić się specjalisty informatyka oraz dokładnie sprawdzić komputer skanerem antywirusowym (najlepiej więcej niż jednym).
W tym czasie prosimy nie wykonywać żadnych istotnych operacji na tym komputerze, szczególnie zalecamy zaniechanie logowania do bankowości internetowej.

Zachęcamy jednocześnie do zapoznania się z ogólnymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu oraz bankowości elektronicznej znajdującymi się na naszej stronie internetowej pod adresem:

http://www.lukasbank.pl/bezpieczenstwo

Oferta banku

Twoja opinia
 
 
Nowy wygląd strony www