Europejska Stolica Kultury 2016

LUKAS Bank popiera starania miasta Wrocławia
o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016


"Jestem przekonany, że uzyskanie przez Wrocław tego tytułu stanie się jednym z priorytetów działań podejmowanych przez środowiska biznesu we Wrocławiu oraz całym regionie" - podkreślił Romuald Szeliga, Prezes LUKAS Banku, w liście poparcia do Prezydenta Miasta.

Ideą Europejskiej Stolicy Kultury jest wzajemne poznanie, zbliżenie i dialog międzykulturowy Europejczyków. ESK stanowi ważny element poszukiwania nowej tożsamości zjednoczonej Europy. W Polsce, obok Wrocławia do rywalizacji stanęły Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Łódź, Katowice, Poznań, Szczecin, Toruń i Warszawa. Miasta, które zwyciężą w konkursie, na rok stają się kulturalnymi centrami Europy. Ten czas wypełniony będzie festiwalami, koncertami, konferencjami i innymi przedsięwzięciami artystyczno-kulturalnymi, które skupią uwagę nie tylko mieszkańców miasta, regionu i kraju, ale również całego kontynentu.

Wierzymy, że taki tytuł oznacza także szereg korzyści dla przedsiębiorstw. Zarówno czas przygotowań, jak i obchody przyczynią się aktywizacji życia gospodarczego w mieście i całym regionie. Przełoży się to na nowe miejsca pracy, zwiększony ruch turystyczny i rozbudowę infrastruktury. Z tych właśnie powodów popieramy tę inicjatywę i wierzymy w zwycięstwo Wrocławia, miasta w którym znajduje się Centrala naszego banku.

Oferta banku

Twoja opinia
 
Nowy wygląd strony www