Korzystanie z usług bankowych przez telefon

Bezpieczne korzystanie z usług bankowych przez telefon

  1. Nie wolno nikomu ujawniać swojego telekodu (hasła autoryzacyjnego) do Serwisu telefonicznego CA24 w Credit Agricole ani przechowywać go w postaci zapisanej w jakiejkolwiek formie.
  2. Zarówno w przypadku rozmów z Infolinią nawiązywanych przez klienta, jak i niezamówionego połączenia telefonicznego, nawiązanego przez pracownika Infolinii - klient nigdy nie zostanie poproszony o ujawnienie całości telekodu, a tylko jego wybranych cyfr.
  3. Zwracamy uwagę, że rozmowę z pracownikami Serwisu telefonicznego CA24 warto zaplanować na czas, kiedy wokół nie będzie osób postronnych (np. nie w czasie jazdy komunikacją miejską czy podczas zakupów w centrum handlowym). W trakcie rozmowy z pracownikiem banku często wymagane jest np. udzielanie odpowiedzi na pytania weryfikacyjne, a te są informacjami poufnymi.
  4. W razie ujawnienia telekodu lub podejrzenia ujawnienia należy go jak najszybciej zmienić.
  5. Zalecamy okresową zmianę telekodu.

Pojawiły się w mediach informacje o próbach wyłudzania od klientów banków poufnych informacji poprzez rozmowy telefoniczne. Oszuści często podają się za pracowników banku, a ich celem jest pozyskanie informacji o loginie, haśle do bankowości internetowej lub kanału telefonicznego, danych innych narzędzi autoryzacyjnych lub kart płatniczych.

Przypominamy, że bank nigdy nie prosi klienta o podawanie tego rodzaju poufnych danych.

Jednocześnie informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo Klientów i środków zgromadzonych na rachunku pracownicy banku mogą kontaktować się z Państwem w celu potwierdzenia np. wykonanych transakcji, zleconych przelewów, złożonych reklamacji lub w przypadku znalezionych kart płatniczych (przez osoby trzecie) itp.

Połączenia z banku do klienta realizowane są z następujących numerów telefonów:

  • 71 787 15 98
  • 71 799 71 78

Prosimy o dokładne sprawdzanie, czy połączenie pochodzi z jednego z powyższych numerów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, w tym odebrania jakiegokolwiek podejrzanego połączenia, należy się skontaktować telefonicznie z bankiem przez serwis telefoniczny CA24.

Oferta banku

Twoja opinia
 
Nowy wygląd strony www