Zapraszamy na festiwal „Szlakiem wody”

22 marca, w Światowym Dniu Wody, wrocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, wspólnie z kolektywem reporterskim Outriders, organizują festiwal „Szlakiem wody” poświęcony roli wody w życiu człowieka. Bank Credit Agricole jest patronem tego wydarzenia.

Choć wielu osobom hasło "katastrofa klimatyczna" wciąż wydaje się nierealne i nadmiernie wyolbrzymione przez media, to jednak topnienie lodowców i wysychanie źródeł słodkiej wody nie jest wymysłem ekologów, ani dziennikarską kaczką. To prawda i fakty.

Organizatorzy festiwalu „Szlakiem wody” chcą przyjrzeć się temu, czym jest i czym może być woda z różnych perspektyw: z górskich szczytów Himalajów i pustynnej Azji Centralnej, z brzegów Odry i wąwozów albańskiej Vjosy, z islandzkich szlaków i meksykańskich lasów. Chcą poznać i zrozumieć jaką rolę pełni woda w życiu człowieka.

O swoich wodnych doświadczeniach opowiedzą m.in. Szymon Opryszek, Jagoda Grondecka, Maciej Budzich, Monika Krauze, Piotr Bednarek. Wszyscy są ekspertami współpracującymi z portalem Outriders.

- Zaprosiliśmy ludzi, którzy są naocznymi świadkami zmian w środowisku, o których większość z nas tylko czytała w gazetach. Oni na własne oczy widzą, jak zmiany klimatyczne wpływają na życie ludzi we wszystkich częściach świata. Chcemy z nimi porozmawiać i zapytać, jak powstrzymać tę katastrofę mówi Wioletta Samborska, dyrektorka CEE Hydropolis.

Festiwal "Szlakiem Wody" odbywa się pod patronatem banku Credit Agricole i spółki leasingowej EFL, które wspólnie z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim od 2020 r. prowadzą kampanię edukacyjną #mniejplastiku, której celem jest uświadamianie Polaków o szkodliwości plastikowych śmieci w środowisku oraz znaczeniu czystych rzek w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

- Trzeba o tym mówić i z całych sił walczyć o zmianę świadomości i nawyków ludzi. Bo to waśnie my - ludzie - jesteśmy przyczyną zaśmiecania Ziemi, zmian klimatu i problemów z dostępem do czystej wody. I tylko my możemy być rozwiązaniem tych problemów podkreśla Przemysław Przybylski, rzecznik Credit Agricole.

Udział w festiwalu jest biletowany (w cenie biletu zwiedzanie Hydropolis z przewodnikiem). Tu można znaleźć pełny program wydarzenia.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia