Credit Agricole zaprasza na Festiwal Frankofonii

Bank Credit Agricole zaprasza na kolejną edycję Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu. Przez cały marzec publiczność może wziąć udział w licznych wydarzeniach, które pozwolą zachwycić się językiem i kulturą krajów frankofońskich.

Marzec to najważniejszy miesiąc dla wszystkich fanów kultury francuskiej. Na całym świecie 20 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii, któremu towarzyszą liczne wydarzenia artystyczne. W tym roku wrocławski Festiwal Frankofonii jest podwójnie uroczysty, gdyż organizator wydarzenia, stowarzyszenie Alliance Française świętuje 140. jubileusz swojej działalności. Bank Credit Agricole jako stały partner imprezy aktywnie włącza się w popularyzację języka francuskiego i kultury krajów francuskojęzycznych.

- To ogromny powód do dumy dla Credit Agricole jako współorganizatora wydarzenia, że Festiwal Frankofonii już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Wrocławia. Jestem przekonany, że w tak bogatym i różnorodnym programie każdy zainteresowany kulturą francuską znajdzie dla siebie coś interesującego - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy banku.

Dni Krajów Francuskojęzycznych to doskonała okazja, żeby lepiej poznać niezwykłe bogactwo kultury krajów frankofońskich. Program festiwalu obejmuje blisko 20 wydarzeń z różnych dziedzin: muzyki, kina czy kulinariów.

Głównym punktem festiwalu będzie wieczór galowy, który odbędzie się 23 marca w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydarzenie uświetni koncert muzyki kameralnej w wykonaniu wrocławskiej formacji klarnetowo-gitarowej Bokun/Kościuszko Duo. Zaplanowano także inne koncerty (French Touch w wykonaniu Ewy Rzeszotarskiej i Zagan Acoustic), filmowe spotkania z komedią (Fragile, Enorme, Les 2 Alfred, Victoria, Notre Dame) i światem frankofońskim (Sous le ciel d’Alice, Petit Pays) oraz filmy dla najmłodszych i nastolatków. W programie znalazły się również wystawa prac plastycznych dzieci z Białorusi i Ukrainy „Mały Książe, ten bohater”, warsztaty rękodzieła czy konkurs plastyczny. Młodzież będzie mogła spróbować swoich sił w rozwiazywaniu zagadek w escape roomie oraz poznać możliwości studiowania we Francji podczas dyżuru agenta Campus France. Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja.

Więcej informacji na stronie: https://wroclaw.afpolska.pl/program/

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia