Credit Agricole ponownie nagrodzony tytułem „Ekologiczna Firma”

Działania Credit Agricole na rzecz walki z jednorazowym plastikiem zostały ponownie docenione przez redakcję Gazety Finansowej. Bank otrzymał tytuł „Ekologicznej Firmy” za projekt „Wyjątkowe winyle Dawida Podsiadło z plastikowych odpadów”.

Credit Agricole od trzech lat walczy z nadmiarem plastiku w środowisku. W ramach kampanii edukacyjnej #mniejplastiku zrealizował projekt „Wyjątkowe winyle Dawida Podsiadło z plastikowych odpadów”. Elementy scenografii trasy koncertowej „Leśna Muzyka” zostały wykorzystane do wyprodukowania 14 unikalnych płyt gramofonowych z utworami nagranymi na instrumentach wykonanych z plastikowych śmieci. Płyty wystawione na aukcji licytowali fani Dawida z Polski i zagranicy. Sprzedaż przyniosła blisko 100 tys. zł, które przekazane zostały dla Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste na rzecz promocji bezodpadowego stylu życia.

Redakcja Gazety Finansowej doceniła działania Credit Agricole i nagrodziła bank tytułem „Ekologiczna Firma 2022”. Kapituła uznała projekt „Wyjątkowe winyle Dawida Podsiadło z plastikowych odpadów” za jedną z najciekawszych inicjatyw proekologicznych, które odpowiadają na potrzeby społeczności lokalnych i otoczenia.

- Dzięki popularności licytacji, zwróciliśmy uwagę dużej grupy odbiorców na nadmiar plastiku w środowisku i konieczność jego ponownego wykorzystywania. Każdy z nas może to codziennie robić w swoim domu - wyjaśnia Przemysław Przybylski, rzecznik Credit Agricole.

W kampanii #mniejplastiku, realizowanej wspólnie z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim i spółką EFL, zorganizowane zostały także akcje sprzątania plaż (Bałtycka Odyseja), górskich i leśnych szlaków (Górska Odyseja) oraz brzegów rzek (Akcja Czysta Odra, Wiślana Odyseja). Bank oferuje także pierwszą w Polsce kartę z ekotworzywa, które rozkłada się szybciej niż plastik i w ten sposób pomaga chronić środowisko przed zaśmiecaniem.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia