Kredyt na fotowoltaikę w specjalnej ofercie dla rolników od Credit Agricole

Credit Agricole oferuje klientom z sektora agrobiznesu kredyty na preferencyjnych warunkach na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Takie finansowanie jest możliwe dzięki umowom partnerskim, które bank podpisał z kilkoma firmami, m.in. z TAURON Sprzedaż.

Credit Agricole rozwija swoją ofertę „zielonego” finansowania dla różnych linii biznesowych, w tym sektora agrobiznesu. Bank ma umowy partnerskie z dwoma spółkami, które zajmują się sprzedażą paneli fotowoltaicznych dla firm: TAURON Sprzedaż oraz Vivena Natura. Dzięki temu rolnicy, którzy chcą przestawić się na energię ze źródeł odnawialnych mogą skorzystać z oferty kredytu na preferencyjnych warunkach na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych.

- Chcemy wspierać sektor agrobiznesu w „zielonej” transformacji oraz w wyborze technologii przyjaznych środowisku naturalnemu. W najbliższym czasie planujemy poszukiwać nowych możliwości współpracy w tym zakresie i poszerzać naszą ofertę o finansowanie innych technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii - podkreśla Adam Binduga, dyrektor ds. współpracy z partnerami agrobiznesowymi w Credit Agricole.

Rolnicy, którzy chcą skorzystać z oferty mogą liczyć na atrakcyjne oprocentowanie. Minimalny wkład własny wynosi 10 proc., a klienci mają możliwość finansowania VAT i dotacji. Kredytobiorcy, którzy płacą podatek rolny mogą odliczyć nawet 25 proc. kosztów poniesionych na instalację fotowoltaiczną. Ulga inwestycyjna na fotowoltaikę może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji. Kredyt od Credit Agricole można również przeznaczyć na refinansowanie wcześniej zaciągniętego kredytu na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.

Aby skorzystać z oferty finansowania zakupu paneli fotowoltaicznych, wystarczy, że klient prowadzi działalność rolniczą od co najmniej dwóch lat. Wyjątek stanowią tzw. młodzi rolnicy, czyli osoby, które nie ukończyły 40 roku życia i są właścicielami gospodarstw rolnych o powierzchni co najmniej 1 ha. W takim wypadku okres prowadzenia działalności nie ma znaczenia.

Klienci, którzy chcą skorzystać z oferty powinni skontaktować się doradcą agrobiznesowym Credit Agricole.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia