Credit Agricole zaprasza na Festiwal FrankoFilm

Bank Credit Agricole po raz kolejny został partnerem Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm. 16. edycja imprezy odbywa się online i potrwa do 12 czerwca.

Festiwal FrankoFilm jest okazją dla setek młodych ludzi z całego świata na realizowanie swojej pasji do języka poprzez sztukę kinematografii. Tematem przewodnim tegorocznej, 16. edycji festiwalu jest „Druga/Drugi”.

- Credit Agricole jest dumnym ambasadorem kultury francuskiej w Polsce i stara się promować ją szczególnie wśród młodzieży - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy banku. - W festiwalu FrankoFilm podoba nam się formuła konkursu, która angażuje uczniów i studentów do tworzenia opowieści o tym, co dzieje się wokół nich. Muszą wsłuchiwać się w tę rzeczywistość i przekładać ją na język filmowy, opowiadany w dodatku po francusku. Dla nas to podwójny powód do dumy, bo Credit Agricole jest przecież francuskim bankiem, dla którego uważne słuchanie jest częścią biznesowego DNA - tłumaczy Przybylski.

Każda edycja oprócz projekcji filmów konkursowych obejmuje także wiele innych atrakcji, m.in. spotkania z gośćmi specjalnymi, warsztaty filmowe czy quiz wiedzy o FrankoFilmie. Podczas Gali Finałowej po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda GADIF (Grupy Ambasad, Delegacji i Instytucji Frankofońskich), którą wręczy Ambasador Belgii w Polsce i na Litwie. Wszystkie wydarzenia można śledzić online, dzięki transmisjom na żywo: Facebook & YouTube

Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm – Zielona Góra to inicjatywa zapoczątkowana w 2002 roku przez Laurent Vavon, pełniącego obecnie funkcję dyrektora Festiwalu, prezesa organizującego go Stowarzyszenia Artownia, nauczyciela akademickiego języka francuskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz koordynatora Dni Frankofonii w Zielonej Górze. W ciągu kilkunastu istnienia festiwalu odwiedziło go wiele osobistości związanych ze światową kinematografią, m.in. reżyserzy: Rafael Lewandowski i Kasia Adamik, aktorzy: Agata Buzek, Wojciech Pszoniak, Elisabeth Duda i inni ludzie kina, tacy jak np. operator filmowy Yann Seweryn.

Stream LIVE (Facebook & YouTube)

Więcej informacji: www.frankofilm.pl

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia