Credit Agricole podpisał umowę o przystąpieniu do programu „Czyste Powietrze”

Credit Agricole Bank Polska podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę o przystąpieniu do programu „Czyste Powietrze”. Bank planuje w drugiej połowie roku uruchomienie kredytów z dotacją do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizacji domów jednorodzinnych.

Ścieżka kredytu z dotacją, którą Credit Agricole wprowadzi w ramach programu „Czyste Powietrze”, pomoże klientom sfinansować termomodernizację domów jednorodzinnych oraz wymianę starych źródeł ciepła na bardziej efektywne. Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w Polsce.

- Biznes musi być odpowiedzialny. Za ludzi, którzy żyją wokół i za środowisko, w którym wszyscy żyjemy. W Credit Agricole ekologiczne zaangażowanie jest częścią naszego biznesowego DNA i mamy je wpisane do strategii. Od zeszłego roku realizujemy kampanię edukacyjną #mniejplastiku. Zachęcamy klientów do otwierania konta z pierwszą w Polsce kartą z ekotworzywa, sprzątamy góry, lasy i rzeki. Nie mieliśmy więc żadnych wątpliwości, że warto przyłączyć się do programu „Czyste powietrze” i walczyć również z problemem smogu – mówi Piotr Kwiatkowski, prezes zarządu banku Credit Agricole. - Jako pracownicy banku też jesteśmy ludźmi, mamy swoje rodziny i chcemy mieszkać w miłym, pięknym otoczeniu i oddychać czystym powietrzem. To nasza naturalna potrzeba, żeby troszczyć się o świat w którym żyjemy – dodaje.

Dzięki przystąpieniu banków do programu „Czyste Powietrze”, osoby zainteresowane kredytem z dotacją będą miały dostęp do placówek bankowych oraz partnerów banku ofertujących kredyty ratalne w całym kraju, w których odpowiednio przeszkolone osoby pomogą w złożeniu wniosku o kredyt i dotację na częściową spłatę kapitału zaciągniętego kredytu. To oznacza, że wnioskodawca załatwi wszystko w jednym „okienku”, ponieważ reprezentant banku – po wyrażeniu zgody przez wnioskodawcę – prześle za niego wniosek o dotację do właściwego urzędu. To pozwoli zwiększyć powszechność programu „Czyste Powietrze” oraz jego dostępność, szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości.

Credit Agricole wciąż poszerza ofertę tzw. zielonych produktów zorientowanych na troskę o środowisko. Już teraz klienci mogą skorzystać z oferty m.in. kredytu mieszkaniowego Zielony DOM na zakup lub budowę domu energooszczędnego. Bank jest również jednym z liderów w finansowaniu instalacji fotowoltaicznych.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia