Credit Agricole stawia na zieloną energię

Credit Agricole w ciągu najbliższych dwóch lat chce zmniejszyć swój ślad węglowy o połowę. Aby osiągnąć ten wynik, bank zapewnił dostawy „zielonej energii” do większości swoich oddziałów.

Credit Agricole podpisał właśnie aneks do umowy z firmą TAURON, na podstawie którego 100 proc. energii elektrycznej kupowanej bezpośrednio przez bank będzie pochodzić z elektrowni wodnych i wiatrowych. Dzięki temu bank znacząco przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a także obniży emisję dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłów zawieszonych PM.

- Decyzja ta wynika bezpośrednio z naszej Strategii 2022, w której jednym z założeń jest ograniczenie negatywnego wpływu banku na środowisko. Przestawiając się na zasilanie czystą, zieloną energią, znacznie zmniejszymy ślad węglowy, a także przyczynimy się do rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce i promowania ekologicznych postaw w naszym otoczeniu - mówi Piotr Kwiatkowski, prezes zarządu Credit Agricole.

Po zmianie kontraktu, już 95 proc. energii wykorzystywanej przez Credit Agricole w placówkach bankowych, pochodzi ze źródeł odnawialnych. Wszystkie placówki zasilane w ten sposób, zostaną oznaczone certyfikatem, poświadczającym zakup energii EKO Premium. Informację o certyfikacie bank będzie także zamieszczać w komunikacji z klientami zwracając tym samym ich uwagę na kwestie ochrony środowiska. W kilkunastu placówkach, w których dostawców prądu wybierają właściciele nieruchomości, Credit Agricole również zachęca ich do zakupu zielonej energii.

Warto wspomnieć, że od stycznia br. centrala Credit Agricole mieści się w kompleksie biurowym Business Garden we Wrocławiu. Pod koniec czerwca biurowce wynajmowane przez bank otrzymały międzynarodowy certyfikat LEED Platinum, określający najwyższy poziom efektywności energetycznej. Według raportu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, zaledwie 67 budynków w Polsce dysponuje tego typu certyfikatem. Przeniesienie centrali banku do nowej lokalizacji pozwoliło na ograniczenie emisji CO2 o 24%.

Bank rozwija także „zielone produkty” dla swoich klientów. W ostatnim czasie do oferty trafił eko-kredyt „Zielony Dom” przeznaczony na zakup lub budowę domu energooszczędnego, z marżą na poziomie 1,95% i prowizją 0%.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia