Bałtycka Odyseja 8: Puck wypucowany do czysta!

Dzielni wolontariusze Credit Agricole i EFL z Gdyni, Lęborka, Kościerzyny, Rumii, Wejherowa i Wrocławia posprzątali w niedzielę port jachtowy i plaże miejskie w Pucku. Dzień wcześniej nasz zaprzyjaźniony ekolog Dominik Dobrowolski przepłynął kajakiem blisko 50 km z Helu do Pucka wzdłuż Półwyspu Helskiego - a to wszystko w ramach 8 etapu naszej akcji #BałtyckaOdyseja podczas której walczymy o #mniejplastiku w morzach i oceanach.

- Jesteśmy tu, żeby łączyć przyjemnie z pożytecznym. Ładna pogoda, przyjemne towarzystwo i wspaniała akcja. Cała nasza rodzina walczy z plastikiem i uczymy tego nasze dzieci od najmłodszych lat. Bardzo się cieszę, że nasza firma angażuje się w takie inicjatywy i daje szansę pracownikom, żeby brali w nich udział - mówi Anna Pustelnik z oddziału Credit Agricole w Lęborku, która przyjechała do Pucka razem z mężem Andrzejem i trzyletnią córką Alą.

Bałtycka Odyseja to akcja realizowana w ramach kampanii edukacyjnej #mniejplastiku. Trwa od stycznia br. Wolontariusze z Credit Agricole i EFL chcą przejść pieszo cały 500-kilometrowy odcinek polskiego wybrzeża: od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej. Cała trasa podzielona jest na dziesięć etapów, z których osiem już za nami. Na każdym etapie sprzątamy plaże z plastikowych odpadów i śmieci (do tej pory zebrali ich już blisko 1000 kg). Przy okazji edukujemy i uświadamiamy lokalne społeczności na czym polega problem plastiku w wodzie i jak wspólnie możemy go rozwiązać.

- Śmieci w Bałtyku to niezniszczalne wirusy, które zostawiamy dla kolejnych pokoleń! Musimy to powstrzymać! Każdy może być lekarzem Bałtyku. Przebywając nad morzem, pozostawmy po sobie tylko odcisk stóp na piasku, ale nie śmieci - apeluje ekolog Dominik Dobrowolski, inicjator Bałtyckiej Odysei.

Już dziś zachęcamy wszystkich do udziału w 9 etapie - 12-13 września z Pucka do Gdańska. Szczegóły wkrótce na naszej stronie.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia