Logowanie biometryczne w aplikacji mobilnej

Dwa nowe sposoby logowania do aplikacji CA24 Mobile są już dostępne.

Użytkownicy naszej aplikacji mobilnej mogą zalogować się poprzez odcisk palca lub obraz twarzy, czyli z wykorzystaniem tzw. cech biometrycznych.

Dla Użytkowników, którzy mają dostęp do systemu Android począwszy od wersji 6.0 i kolejne udostępniliśmy logowanie za pomocą odcisku na urządzeniach, które posiadają czytniki linii papilarnych.

Użytkownicy z urządzeniami iOS mają dodatkowo możliwość logowania za pomocą obrazu twarzy To kolejne rewolucyjne rozwiązanie, które sprawia, że Aplikacja CA24 Mobile odpowiada na potrzeby naszych Klientów oraz staje się jeszcze bardziej konkurencyjna.

W jaki sposób aktywować usługę?

Aplikacja już przy pierwszym logowaniu wyświetli użytkownikowi komunikat o możliwości aktywowania nowej usługi. Wystarczy autoryzować komunikat by włączyć logowanie biometryczne. Jeśli użytkownik nie zdecyduje się zaakceptować komunikat od razu, uruchomienie nowego sposobu logowania możliwe będzie wybierając opcję „Ustawienia” aplikacji CA24 Mobile. Dodatkowo w przypadku Face ID użytkownik może zdecydować czy logowanie obrysem twarzy ma uruchamiać się od razu po włączeniu aplikacji czy dopiero po wywołaniu czytnika za pomocą dedykowanego przycisku.

Logowanie odciskiem palca

Technologia ta opiera się na wykorzystaniu analizy wzorca odcisku linii papilarnych, który jest różny dla każdej osoby. Pomiar linii papilarnych, jako cechy biometrycznej może być wykonany z wykorzystaniem czytnika linii papilarnych, który pozwala na identyfikację odcisków palców , na podstawie zbieżności wybranych elementów . Metoda biometryczna oparta o badanie linii papilarnych jest wygodna i uznawana za niezawodną , a co więcej – co raz bardziej popularna i dostępna w wielu urządzeniach mobilnych.

Logowanie obrazem twarzy

System rozpoznawania twarzy to kolejny rodzaj technologii biometrycznej autoryzacji. Mapuje on twarz trójwymiarowo i przechowuje zapisane informacje, jednocześnie uczy się za każdym kolejnym użyciem, dzięki czemu rozpoznaje uprawnionego użytkownika nawet gdy ten zmieni okulary, makijaż a nawet czapkę.

Alternatywa dla klasycznego logowania

Dzięki logowaniu z wykorzystaniem odcisku palca lub obrazu twarzy, nie jest już wymagane podawanie hasła mobilnego. Wystarczy przyłożyć palec do czytnika wbudowanego w telefonie, a mechanizm porówna odcisk palca z wzorcem zarejestrowanym wcześniej w urządzeniu. Jeśli odciski będą zgodne, nastąpi poprawne zalogowanie do a aplikacji CA24 Mobile, podobnie wygląda proces logowania przy użyciu obrazu twarzy, konieczny jest tylko skan twarzy, zgodny z udostępnionym wcześniej w urządzeniu. Dane linii papilarnych czy obraz twarzy przechowywane są tylko lokalnie na urządzeniu mobilnym, bank nie gromadzi tych danych, a logowanie w tej formie jest opcjonalne. W dalszym ciągu możliwa jest tradycyjna forma logowania do aplikacji poprzez ręczne wprowadzenie hasła mobilnego. Należy wspomnieć o tym, że autoryzacja transakcji nie ulega zmianie, nadal przelewy potwierdzamy kodem PIN.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia