Bezpieczne korzystanie z serwisu internetowego CA24

Szanowni Państwo, w związku z pojawiającymi się sygnałami o fałszywych komunikatach, które udają komunikaty wysyłane przez bank, przypominamy o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego korzystania z serwisu internetowego CA24.

Przede wszystkim należy pamiętać, że bank nigdy nie prosi , ani na stronie logowania, ani bezpośrednio po zalogowaniu czy też w trakcie korzystania z serwisu internetowego CA24 (e-banku):

  • o potwierdzanie tożsamości poprzez podanie jakichkolwiek dodatkowych informacji, takich jak: numer karty płatniczej, kod bezpieczeństwa, data ważności karty, kod PIN, telekod czy numer seryjny tokena,
  • o podanie jakichkolwiek danych dotyczących telefonu użytkownika serwisu internetowego CA24 (numeru, modelu, IMEI) ani o pobranie bądź instalację jakiejkolwiek aplikacji lub certyfikatu na telefony lub urządzenia mobilne,
  • o zwrot środków, rzekomo omyłkowo przesłanych przez obcą osobę, wykonanie przelewu testowego czy podobnej operacji związanej z przelewem środków pieniężnych.

Każde tego typu żądanie należy zignorować, zaniechać logowania czy też dalszej pracy w serwisie internetowym CA24 oraz powiadomić bank dzwoniąc pod numer 19 019 lub +48 71 35 49 009.

Zazwyczaj wygląd takich komunikatów jest łudząco podobny do tych przygotowanych przez bank (poprzez szatę graficzną, sposób przygotowania treści), po to, aby np. nakłonić użytkownika do przelania żądanej kwoty na podany w komunikacie rachunek. Zapewniamy, że tego rodzaju komunikaty nie mają nic wspólnego z naszym systemem, który pozostaje w pełni bezpieczny i nie pochodzą z banku. Natomiast ich pojawienie się świadczy o zarażeniu Państwa komputera wirusem, który może przejąć kontrolę nad komputerem i przeglądarką internetową. W ten sposób może on dowolnie zmieniać treść strony www, np. poprzez wyświetlanie takich komunikatów.

Zarażony wirusem komputer musi zostać sprawdzony najnowszą wersją oprogramowania antywirusowego, wirus usunięty, a hasła do wszystkich usług internetowych, z których użytkownik korzystał, zmienione. Przede wszystkim hasło do bankowości internetowej.

Rekomendujemy zapoznanie się ze wszystkimi zasadami bezpiecznej bankowości elektronicznej . Zapewniamy, że przestrzeganie tych zasad, pozwoli Państwu na bezpieczne korzystanie z serwisu internetowego CA24.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia