Szlachetna Paczka od LUKAS Banku

LUKAS Bank już po raz czwarty wspiera organizowaną przez Stowarzyszenie WIOSNA akcję Szlachetna Paczka. Poza wsparciem finansowym, promuje ją także wśród pracowników i partnerów biznesowych. Celem akcji jest bezpośrednie przekazanie świątecznej pomocy najuboższym rodzinom z całej Polski w formie paczek.

Z roku na rok, od 2006 roku, od kiedy LUKAS Bank jest sponsorem Szlachetnej Paczki, jego zaangażowanie w akcję jest coraz większe. W ubiegłym roku 1.141 pracowników banku przygotowało 62 paczki, o wartości w sumie ok. 45 tys. zł. Poza tym bank przekazał środki finansowe na rzecz akcji i włączył w nią partnerów biznesowych (współpracujące sklepy sprzedające towary na raty w systemie LUKAS) uczestniczących w programie Raty Dobrze Reprezentowane. Ofiarowywali oni zebrane przez siebie punkty, które zamienione zostały później na pieniądze i przekazane na rzecz akcji.

Szlachetna PACZKA to pomoc lokalna, organizowana w miejscowych społecznościach. Przed Bożym Narodzeniem wolontariusze zbierają szczegółowe informacje o potrzebach ubogich osób ze swego środowiska. Dane te umieszczane są później w anonimowej, internetowej bazie. Na jej podstawie organizacja szuka osób, które chciałyby odpowiedzieć na konkretne potrzeby, robiąc dla kogoś paczkę na święta.

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia