W dniu 25 kwietnia 2013 r. w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona najważniejszym wydarzeniom kształtującym warunki prowadzenia biznesu - Country Risk Conference 2013 . Organizatorami konferencji, podobnie jak w ubiegłych latach, byli Credit Agricole wraz z Coface Poland.

Temat tegorocznej konferencji brzmiał: "ODKRYWANIE POTENCJAŁU WZROSTU. Jak bezpiecznie rozwijać sprzedaż na rynkach wschodzących?"

W pierwszej części konferencji skupiliśmy się na globalnej panoramie gospodarczej, poszukując potencjału wzrostu na różnych rynkach światowych. Marcin Siwa, Dyrektor Oceny Ryzyka Coface w Polsce przedstawił panoramę ryzyka na świecie. Ocenę gospodarki niemieckiej zaprezentowała Gabriele Düker, Dyrektor Oceny Ryzyka dla Europy Centralnej z Coface. Jakub Borowski, Główny Ekonomista Credit Agricole Bank Polska, przedstawił perspektywy dla polskiej gospodarki w drugiej połowie 2013 i w 2014 r.

W drugiej części konferencji omówiliśmy kondycję strategicznych dla polskich przedsiębiorców rynków eksportowych, wskazując jednocześnie na różnice kulturowe pomiędzy narodami, które nabierają znaczenia w kontekście prowadzenia negocjacji handlowych i mitygowania ryzyka. O szansach polskich procudentów na rynkach zagranicznych mówili Adam Sadowski, Wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha oraz Andrzej Szumowski, Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka i Wiceprezes Zarządu Wyborowa S.A. Prof. dr hab. Paweł Boski zaprezentował panoramę wymiarów kultury. Ze szczególną uwagą przyjrzeliśmy się gospodarkom wschodzącym, w tym zwłaszcza prężnym i chłonnym rynkom azjatyckim. Dariusz Kowalczyk, ekonomista Credit Agricole CIB Hong Kong, przedstawił perspektywy dla tych rynków, przekonując dlaczego warto inwestować w Azji .

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za zainteresowanie konferencją oraz prelegentom za inspirujące słowa i chęć dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Materiały prezentowane podczas Country Risk Conference:

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji

© 2020 Credit Agricole Bank Polska S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Menu o banku