Szanowni Państwo,
informujemy o pojawiających się fałszywych wiadomościach e-mail, których nadawca podszywa się pod bank Credit Agricole. Ich celem jest wyłudzenie Państwa poufnych danych - identyfikatora i hasła do serwisu transakcyjnego oraz prawdopodobnie zarażenie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

Przestępcy wysyłają takie przesyłki do przypadkowych odbiorców. Niestety nadawcy takich wiadomości posługują się różnymi technikami, aby skutecznie namówić odbiorcę do otwarcia załącznika, np. sugerując, że zawiera istotne informacje, fakturę, interesujące zdjęcia czy inne dane.

W wiadomości, której dotyczy to ostrzeżenie, przestępcy sugerują, że bez podjęcia działań (kliknięcia w podany w treści fałszywy link), nastąpi wygaśnięcie konta. Jest to nieprawda. Link prowadzi do fałszywej strony - w żadnym wypadku nie należy na nią wchodzić, ani podawać na niej żadnych danych uwierzytelniających.

Prosimy o zwracanie uwagi na tego rodzaju wiadomości, ignorowanie i kasowanie tych, których Państwo nie oczekują lub wydają się podejrzane.

W celu ochrony komputera przed niebezpiecznym oprogramowaniem prosimy o bieżące aktualizowanie oprogramowania na używanym komputerze, w tym oprogramowania antywirusowego. Jeżeli jednak kliknęli Państwo w taki fałszywy link lub otworzyli niebezpieczny załącznik, to niezbędne jest sprawdzenie komputera aktualnym oprogramowaniem antywirusowym lub przez profesjonalny serwis komputerowy. Do czasu usunięcia wirusa prosimy o niekorzystanie z bankowości internetowej na takim komputerze.

Jeżeli doszło do ujawnienia danych uwierzytelniających (identyfikatora klienta, hasła, hasła SMS, ewentualnie innych danych) – prosimy o pilny kontakt z bankiem.

© 2024 Credit Agricole Bank Polska S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Menu o banku