W dniach 24-25.11.2017 r. w Warszawie odbyła sią XIX edycja Konferencji Stowarzyszenia Polskich Skarbników Korporacyjnych (PCTA). Tematem przewodnim Konferencji było „Finansowanie długoterminowe – kredyt czy inne pomysły". Bank Credit Agricole był Partnerem Głównym Konferencji.

W trakcie Konferencji odbyły się liczne prezentacje z udziałem partnerów i panele dyskusyjne dotyczące tematu przewodniego konferencji, czyli zagadnień finansowania długoterminowego.

Wkład Credit Agricole w debatę obejmował prezentację głównego ekonomisty CABP nt. sytuacji makroekonomicznej Polski z uwzględnieniem kontekstu międzynarodowego oraz prezentację nt. leasingu długoterminowego jako alternatywnego źródła finansowania, przedstawiającą dwa „case studies” – nietypowe transakcje finansowania przeprowadzone wspólnie przez CABP i EFL (Europejski Fundusz Leasingowy) dla klientów korporacyjnych CABP, jak i rozwiązania leasingowe oferowane przez EFL. Dodatkowo, przedstawiciel CABP wziął udział w panelu dyskusyjnym o trendach w finansowaniu długoterminowym w 2017 r. i tendencjach na kolejne lata.

Celem Stowarzyszenia PCTA jest działalność na rzecz integracji i wyodrębnienia grupy zawodowej Skarbników oraz wspieranie Skarbników w związku z wykonywanymi przez nich zadaniami, w tym m. in. tworzenie forów wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk zawodowych, rozwój i doskonalenie wiedzy i kompetencji zawodowych członków PCTA, rozwój wiedzy o zarządzaniu płynnością finansową wśród kadry menedżerskiej, reprezentowanie środowiska w dyskusji nad rozwojem polskiego rynku finansowego i prawa gospodarczego, przedstawianie opinii środowiska o aktach prawnych, wypracowanie zasad etyki w całym środowisku Skarbników.*

Jakub Borowski, Główny Ekonomista banku Credit Agricole, na XIX Konferencji PCTA

*źródło: www.pcta.pl

Stopka redakcyjna

© 2022 Credit Agricole Bank Polska S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zapisz się

Menu o banku

Menu Oferta banku