Już po raz 3. bank Credit Agricole był strategicznym partnerem Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Wśród jego prelegentów znaleźli się ekonomiści banku: Jakub Borowski i Jakub Olipra.

Tegoroczna, XIV edycja tego wydarzenia odbyła się w dniach 14-16 września w Jachrance koło Warszawy. Forum, które z roku na rok gromadzi coraz większą rzeszę znakomitych gości (reprezentantów rządu, Komisji Europejskiej, organizacji sektora mleczarskiego, przedstawicieli zakładów mleczarskich i spółdzielni, naukowców, badaczy), było idealną okazją do omówienia tematów wielkiej wagi dla Polski, Europy i świata, m.in.:

  • światowa sytuacja branży mleczarskiej
  • promocja produktów mleczarskich w krajach trzecich
  • TTIP
  • ASEAN

Jakub Borowski, główny ekonomista CABP, podkreślał w swoim wystąpieniu podczas Forum wpływ utrzymującej się zmienności cen skupu mleka na wzrastające ryzyko prowadzenia działalności w branży mleczarskiej. Zaznaczył również potrzebę stosowania instrumentów finansowych do łagodzenia jego skutków.

W dyskusji panelowej, Jakub Olipra, ekonomista CABP, mówił o sytuacji na rynku mleka w UE po zniesieniu kwot mlecznych i najbardziej prawdopodobnych scenariuszach jej rozwoju.

Bank Credit Agricole był również partnerem kategorii „Lider Ekspansji” w ramach X Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. W tegorocznej edycji Rankingu udział wzięło 17 spółdzielni i firm prywatnych zajmujących się przetwórstwem mleka. W Rankingu uwzględniono 11 wskaźników pogrupowanych w trzy obszary oceny rankingowej: wskaźniki efektywności, wskaźniki zdolności do przetrwania oraz wskaźniki potencjału i rozwoju. Wyniki X Rankingu ogłoszono podczas uroczystej gali XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

© 2020 Credit Agricole Bank Polska S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Menu o banku