Postaw na kartę zrobioną z plastiku z recyklingu

Jesteśmy bankiem ekologicznie i społecznie zaangażowanym na co dzień, który od lat prowadzi różne inicjatywy wspierające ochronę środowiska naturalnego. Jeden z naszych celów strategicznych brzmi: „Działamy na rzecz klimatu i przejścia na gospodarkę niskoemisyjną”. Poza śladem węglowym, ważne są też dla nas kwestie związane z różnorodnością biologiczną, zanieczyszczeniami, zużyciem wody czy zużyciem materiałów i gospodarką obiegu zamkniętego. Więcej na ten temat TUTAJ. Cały czas wspieramy naszych klientów w budowaniu relacji ze środowiskiem w świadomy, odpowiedzialny sposób.

Z tego powodu do produkcji naszych kart wykorzystujemy wyłącznie plastik, który pochodzi z recyklingu przemysłowego. Każda karta płatnicza wyprodukowana z takiego materiału redukuje wprowadzenie do obiegu nowego plastiku o 100%.

karta

Nowe karty Credit Agricole

- składają się z plastiku, który pochodzi w 100% z recyklingu - wykonane są one z odpadów plastikowych, które pochodzą z przemysłu opakowaniowego i drukarskiego.
- dla bezpieczeństwa i funkcjonalności karty płatniczej, materiał uzupełniają standardowe elementy: chip, antena, hologram, pasek magnetyczny, nadruki offsetowe.

Starą lub zniszczoną kartę możesz przynieść do dowolnej placówki Credit Agricole. Przekażemy ją do naszego partnera, który zadba o odpowiednią utylizację karty.

Karty są produkowane przez naszego dostawcę Thales, który wdraża działania przyjazne dla środowiska.

Schemat karty:

karta

Szczegółowe informacje

- Co dokładnie oznacza, że karta Credit Agricole jest z plastiku, który pochodzi w 100% z recyklingu?

Oznacza to, że do produkcji kart ponownie wykorzystane są odpady plastikowe, które pochodzą z przemysłu opakowaniowego i drukarskiego.

- Z czego wykonana jest karta?

Zarówno rdzeń karty, jak i zewnętrzne warstwy zabezpieczające wykonane są z plastiku, który pochodzi w 100% z recyklingu. Wszystkie elementy karty w tym również: antena, chip, hologram, czy pasek magnetyczny powinny zostać poddane recyklingowi lub utylizacji, aby nie były szkodliwe dla środowiska.

- Co zrobić z kartą, gdy stanie się nieważna, aby nie szkodziła środowisku?

Gdy upłynie data ważności karty lub gdy karta ulegnie zniszczeniu, rekomendujemy przynieść kartę do dowolnej placówki naszego banku, a my przekażemy ją do naszego partnera, który zajmuje się recyklingiem. W każdej placówce znajdują się specjalne pojemniki na zużyte karty.

- Czy w okresie, na który bank wydaje kartę z recyklingu ma ona taką samą trwałość jak tradycyjna karta plastikowa?

Tak. Karty wydajemy na okres 4 lat – w tym czasie karta wyprodukowana z plastiku z recyklingu będzie miała taką samą trwałość jak tradycyjna karta.

Systematycznie będziemy wprowadzać karty z plastiku, który pochodzi z recyklingu do naszej oferty i będziemy zastępować nimi dotychczasowe karty wyprodukowane z ekotworzywa.

Wybierz kartę z wizerunkiem, który najbardziej Ci odpowiada - standardowym lub z katalogu.

Zerwij

z plastikiem

Poznaj kilka prostych zasad, dzięki którym ograniczysz zużycie plastiku. Zacznij od małych zmian, które mogą przynieść wiele dobrego planecie.

CreditAgricole
Zrównoważony rozwój i ESG w Credit Agricole

Ochrona środowiska i kwestie społeczne są wpisane w naszą strategię. Nasze główne cele to działanie na rzecz klimatu i przejścia na gospodarkę niskoemisyjną oraz wzmacnianie spójności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu. Sprawdź szczegóły.