Postaw na kartę z ekotworzywa

Jesteśmy bankiem ekologicznie i społecznie zaangażowanym na co dzień. Troskę o środowisko wpisaliśmy w naszą strategię biznesową. Konsekwentnie rozwijamy „zieloną bankowość” oraz ograniczamy negatywny wpływ na naturę i klimat; przede wszystkim działamy szeroko, by dookoła nas było #mniejplastiku.. Cały czas wspieramy naszych klientów w budowaniu relacji ze środowiskiem w świadomy, odpowiedzialny sposób. Zachęcając wszystkich do dbania o świat, wprowadziliśmy na rynek karty do Konta dla Ciebie, do produkcji których, użyto ekotworzywa.
To pierwsza tego typu karta na polskim rynku.

karta

Nowe ekokarty Credit Agricole:

- składają się z ekotworzywa, które ma możliwość szybszego rozkładu niż plastik
- są tak samo trwałe jak ich plastikowy odpowiednik

Przyjazne środowisku ekotworzywo rozkłada się do 99% nawet w kilkanaście tygodni w odpowiednich warunkach. Potwierdzają to testy degradacji zgodnie z metodą ASTM D5511 – metodą badawczą przyjętą do badania biodegradowalności tworzyw sztucznych.

Dla bezpieczeństwa i funkcjonalności karty płatniczej, ekologiczny materiał uzupełniony jest o standardowe elementy: chip, antenę, hologram, pasek magnetyczny, nadruki offsetowe. Aby zadbać o środowisko potrzebny jest jej odpowiedni recycling. Starą lub zniszczoną kartę możesz przynieść do dowolnej naszej placówki. Przekażemy ją do naszego partnera, który zadba o odpowiednią, ekologiczną utylizację karty. Karty są produkowane przez naszego dostawcę Austria Card i wykonane są z opatentowanego przez nich ekotworzywa.

Schemat karty:

karta

Schemat zgodny ze standardem Austria Card, producenta kart z ekotworzywa.
 

Szczegółowe informacje


- Co dokładnie oznacza, że karta Credit Agricole jest z ekotworzywa?

Do produkcji karty użyto ekologicznego tworzywa, które ma możliwość rozkładu (do 99%) w określonych warunkach i czasie w ziemi, w wodzie, czy kompoście, w zależności od występujących mikroorganizmów - bakterii. Bakterie odgrywają ważną rolę w procesie rozpadu tworzywa, z którego wyprodukowana jest karta. Rozdzielają one ten materiał na mikrocząsteczki. Mikrocząsteczki, które powstają z procesu rozkładu są organiczne i nie szkodzą środowisku.

Ekotworzywo z którego zrobiona jest karta Credit Agricole, ma możliwość rozkładu, w odpowiednich warunkach, nawet w kilkanaście tygodni. To odróżnia ją od plastiku, którego proces degradacji może trwać nawet do 500 lat. Przyjazne środowisku tworzywo, z którego składa się karta, przeszło testy degradacji zgodnie z metodą ASTM D5511 – metodą badawczą przyjętą do badania biodegradowalności tworzyw sztucznych. W karcie Credit Agricole nowe ekotworzywo zostało połączone z niezbędnymi, standardowymi materiałami wykorzystywanymi w produktach płatniczych.

- Czy eko karta jest przyjazna dla środowiska?

Zarówno rdzeń karty, jak i warstwy zewnętrzne, zabezpieczające wykonane są z ekologicznego tworzywa. Jest to materiał, który przeszedł pomyślnie testy degradacji zgodnie z metodą ASTM D5511. Tworzywo to ulega rozkładowi w odpowiednim czasie i odpowiednich warunkach. Pozostałe elementy karty: antena, chip, hologram, czy pasek magnetyczny powinny zostać poddane recyclingowi lub utylizacji, aby nie były szkodliwe dla środowiska. Karta, z uwagi na wykorzystane ekotworzywo jest przyjaźniejsza dla środowiska od standardowych plastikowych kart. Ekotworzywo ma możliwość rozkładu, w określonych warunkach, nawet w ciągu kilkunastu tygodni, podczas gdy plastik degraduje się nawet 500 lat.

- Z czego składa się karta?

Karta płatnicza składa się z rdzenia karty i warstw zewnętrznych, zabezpieczających kartę, które wykonane są z ekotworzywa. Są one przyjazne dla środowiska. Na karcie znajdują się stałe elementy instrumentu płatniczego: antena, chip, hologram, pasek magnetyczny i grafika offsetowa.

- Z czego składają się warstwy zabezpieczające?

Warstwy zabezpieczające, zewnętrzne składają się z tego samego ekotworzywa i są także przyjazne środowisku.

- Czy karta ulega pełnemu rozkładowi?

Rdzeń oraz warstwy zabezpieczające kartę wykonane są z ekotworzywa , które ma możliwość rozkładu (do 99%) w określonych warunkach. nawet w ciągu kilkunastu tygodni, w zależności od występowania mikroorganizmów. Dla zapewnienia bezpieczeństwa transakcjom niezbędne jest zastosowanie elementów zabezpieczających, które podlegają znacznie dłuższemu procesowi rozkładu: chipa, paska magnetycznego, hologramu. Po utracie ważności kartę należy wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane lub przekazać do dowolnej placówki Credit Agricole. Przekażemy ją naszemu partnerowi, który zajmuje się ekologiczną utylizacją.

- Co zrobić z kartą, gdy stanie się nieważna, aby nie szkodziła środowisku?

Gdy upływnie data ważności karty lub gdy karta ulegnie zniszczeniu, rekomendujemy przynieść kartę do dowolnej placówki naszego banku. Ze względu na zawartość takich stałych elementów jak: antena, chip, hologram, czy pasek magnetyczny kartę przekażemy do naszego partnera, który zajmuje się recyclingiem. W każdej placówce znajdują się specjalne pojemniki na zużyte karty.

- Czy karta wykonana z ekotworzywa, jest tak samo trwała jak plastikowa?

Tak, karta płatnicza z ekotworzywa ma taką samą trwałość jak tradycyjna karta plastikowa.



Karty z ekotworzywa, wyprodukowane dla Credit Agricole przez Austria Card, są pierwszym tego typu instrumentem płatniczym na polskim rynku. Każda kartawykonana jest z ekotworzywa. W pierwszej fazie kartę przyjazną środowisku otrzymują nowi klienci. Wybierz kartę z wizerunkiem, który najbardziej Ci odpowiada - standardowym lub z katalogu.

Zobacz dostępne wizerunki w naszym katalogu »

Zerwij

z plastikiem

Poznaj kilka prostych zasad, dzięki którym ograniczysz zużycie plastiku. Zacznij od małych zmian, które mogą przynieść wiele dobrego planecie.

CreditAgricole
Ekologiczne zaangażowanie Credit Agricole

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w nasze DNA. W naszej strategii biznesowej stawiamy na ekologiczne i społeczne zaangażowanie na co dzień. Sprawdź szczegóły.