Czysta
Odra

2022

W ciągu 10 dni - od 29 kwietnia do 8 maja, ponad 5 tysięcy wolontariuszy posprząta Odrę na całej jej 854-kilometrowej długości.

Więcej o akcji

Akcja Czysta Odra to kolejny projekt edukacyjno-ekologiczny organizowany w ramach kampanii #mniejplastiku. W ciągu 10 dni: od 29 kwietnia do 8 maja, wolontariusze i wolontariuszki posprzątają Odrę na całej jej 854-kilometrowej długości: od źródeł w czeskich Morawach, aż po ujście w Zalewie Szczecińskim. Lokalne akcje sprzątania odbywać się będą również na wielu dopływach Odry, np.: Nysie Kłodzkiej, Bobrze, Nysie Łużyckiej, czy Warcie.

Udział w akcji zadeklarowały grupy z Polski, Czech i Niemiec. Wśród nich są: wolontariusze Credit Agricole i EFL, pracownicy Wód Polskich, wędkarze z PZW, nurkowie, kajakarze, rowerzyści i mieszkańcy niemal wszystkich miejscowości położonych nad Odrą.

Każdy może dołączyć i pomoc nam sprzątać, a przy okazji zmieniać świadomość i nawyki, które pomogą nam ograniczyć ilość plastikowych odpadów w środowisku.

statek

Czysta Odra - wspólna sprawa

Szczegółowych informacji o lokalnych inicjatywach organizowanych w ramach Akcji Czysta Odra udzielają regionalni koordynatorzy:

Stowarzyszenie Załóg Pływadeł "Rzeki dzielą - Odra Łączy" - regionalny organizator akcji na odcinku od Bohumina (Czechy) do Opola. Anna Piróg: stowarzyszenie.plywadla@gmail.com, tel. 512 283 870.

Stowarzyszenie EKO-UNIA - regionalny organizator akcji na odcinku od Opola do Nowej Soli. Anna Adamczyk: akcjaczystaodra@gmail.com tel. 511 032 036.

Krosno Odrzańskie KPWK - regionalny organizator akcji na odcinku od Nowej Soli do Słubic. Wojtek Kliszewski w.kliszewski@kpwk-krosnoodrzanskie.pl tel. 661 068 040.

Stowarzyszenie Wywrotka ze Szczecina - regionalny organizator akcji od Słubic do Świnoujścia. Krzysztof Sowa, stowarzyszenie.wywrotka@gmail.com, tel. 725 559 666.

Dołącz do największej akcji sprzątania Odry. Zabierz rodzinę i przyjaciół i wspólnie zadbajmy o czystość naszych rzek.

Czekamy na Ciebie!

To nic nie
kosztuje

Udział w każdej akcji jest darmowy. To, co możesz zrobić dla planety – bezcenne!

Dołącz,
kiedy chcesz

W każdą z naszych inicjatyw możesz włączyć się na dowolnym etapie. Nigdy nie jest za późno, by zacząć działać!

Podaj
dalej

Podziel się informacjami o naszych akcjach z rodziną i znajomymi. Wspólnie spędzicie czas, robiąc coś dobrego.

Działaj

z nami!

Włącz się w nasze akcje i razem zróbmy coś dla Ziemi. Kliknij w poniższy przycisk, by regularnie otrzymywać informacje o plastiku i proekologicznych działaniach Credit Agricole.

Zapisz się na newsletter

Aktualności

Wiślana Odyseja: posprzątaliśmy Toruń, Bydgoszcz i Grudziądz

Sierpniowy etap Wiślanej Odysei prowadził nas przez Puszczę Bydgoską oraz Chełmiński Park Krajobrazowy...

Czytaj dalej >10.08.2022

Dołącz do 8. Etapu Wiślanej Odysei

Zapraszamy do udziału w 8. etapie Wiślanej Odysei. W dniach 5-7 sierpnia razem pokonywać będziemy dystans z Torunia do Grudziądza...

Czytaj dalej >2.08.2022

Relacja z 7. etapu Wiślanej Odysei

Za nami już 7. etap Wiślanej Odysei z Płocka do Torunia. Pokonaliśmy go na rowerach, brzegami Zalewu Włocławskiego i Wisły...

Czytaj dalej >13.07.2022
Więcej aktualności >
Karta
Postaw na kartę

z ekotworzywa

Poznaj nowość Credit Agricole – pierwszą kartę z ekotworzywa. Bądź eko i dołącz do akcji #mniejplastiku!

Zerwij

z plastikiem

Poznaj kilka prostych zasad, dzięki którym ograniczysz zużycie plastiku. Zacznij od małych zmian, które mogą przynieść wiele dobrego planecie.

CreditAgricole
Ekologiczne zaangażowanie Credit Agricole

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w nasze DNA. W naszej strategii biznesowej stawiamy na ekologiczne i społeczne zaangażowanie na co dzień. Sprawdź szczegóły.