Czysta
Odra

2022

W ciągu 10 dni - od 29 kwietnia do 8 maja, ponad 15 tysięcy wolontariuszy posprzątało Odrę na całej jej 854-kilometrowej długości.

Więcej o akcji

Akcja Czysta Odra to jedna z wielu inicjatyw edukacyjno-ekologicznych zorganizowanych w ramach kampanii #mniejplastiku. W ciągu 10 dni: od 29 kwietnia do 8 maja, ponad 15 tys. wolontariuszy i wolontariuszek posprzątało Odrę na całej jej 854-kilometrowej długości: od źródeł w czeskich Morawach, aż po ujście w Zalewie Szczecińskim. Lokalne akcje sprzątania odbywały się również na wielu dopływach Odry, np.: Nysie Kłodzkiej, Bobrze, Nysie Łużyckiej, czy Warcie.

Udział w akcji wzięły grupy z Polski, Czech i Niemiec. Wśród nich: wolontariusze Credit Agricole i EFL, pracownicy Wód Polskich, wędkarze z PZW, nurkowie, kajakarze, rowerzyści i mieszkańcy niemal wszystkich miejscowości położonych nad Odrą.

Kolejną edycję Akcji Czysta Odra planujemy na początku maja 2023 r. Już teraz zapraszamy: każdy może dołączyć i pomoc nam sprzątać, a przy okazji zmieniać świadomość i nawyki, które pomogą nam ograniczyć ilość plastikowych odpadów w środowisku.

statek

Czysta Odra - wspólna sprawa

Szczegółowych informacji o lokalnych inicjatywach organizowanych w ramach Akcji Czysta Odra udzielają regionalni koordynatorzy:

Stowarzyszenie Załóg Pływadeł "Rzeki dzielą - Odra Łączy" - regionalny organizator akcji na odcinku od Bohumina (Czechy) do Opola. Anna Piróg: stowarzyszenie.plywadla@gmail.com, tel. 512 283 870.

Stowarzyszenie EKO-UNIA - regionalny organizator akcji na odcinku od Opola do Nowej Soli. Anna Adamczyk: akcjaczystaodra@gmail.com tel. 511 032 036.

Krosno Odrzańskie KPWK - regionalny organizator akcji na odcinku od Nowej Soli do Słubic. Wojtek Kliszewski w.kliszewski@kpwk-krosnoodrzanskie.pl tel. 661 068 040.

Stowarzyszenie Wywrotka ze Szczecina - regionalny organizator akcji od Słubic do Świnoujścia. Krzysztof Sowa, stowarzyszenie.wywrotka@gmail.com, tel. 725 559 666.

Dołącz do największej akcji sprzątania Odry. Zabierz rodzinę i przyjaciół i wspólnie zadbajmy o czystość naszych rzek.

Czekamy na Ciebie!

To nic nie
kosztuje

Udział w każdej akcji jest darmowy. To, co możesz zrobić dla planety – bezcenne!

Dołącz,
kiedy chcesz

W każdą z naszych inicjatyw możesz włączyć się na dowolnym etapie. Nigdy nie jest za późno, by zacząć działać!

Podaj
dalej

Podziel się informacjami o naszych akcjach z rodziną i znajomymi. Wspólnie spędzicie czas, robiąc coś dobrego.

Działaj

z nami!

Włącz się w nasze akcje i razem zróbmy coś dla Ziemi. Kliknij w poniższy przycisk, by regularnie otrzymywać informacje o plastiku i proekologicznych działaniach Credit Agricole.

Zapisz się na newsletter

Aktualności

6 tysięcy uczestników akcji edukacyjnej „Mniej Znaczy Więcej!”

Prawie sześć tysięcy zaangażowanych uczniów, sto trzydzieści szkół biorących udział w projekcie i tysiące codziennych wyzwań zero waste...

Czytaj dalej >27.12.2022

Wiślana Odyseja dobiegła końca. Ale walka o czystość środowiska będzie trwała nadal

Ponad tysiąc kilometrów wzdłuż nurtu Królowej Polskich Rzek przemierzyli uczestnicy akcji „Wiślana Odyseja”...

Czytaj dalej >10.10.2022

Ruszyła międzynarodowa wyprawa „Plastic Odyssey”. Credit Agricole partnerem projektu

W porcie w Marsylii rozpoczęła się realizacja międzynarodowego projektu „Plastic Odyssey”, którego celem jest zmniejszenie ilości plastikowych odpadów...

Czytaj dalej >6.10.2022
Więcej aktualności >
ekoKarta
Postaw na kartę

z ekotworzywa

Poznaj nowe karty Credit Agricole - wybierz swoją kartę z ekotworzywa. Bądź eko i dołącz do akcji #mniejplastiku!

Zerwij

z plastikiem

Poznaj kilka prostych zasad, dzięki którym ograniczysz zużycie plastiku. Zacznij od małych zmian, które mogą przynieść wiele dobrego planecie.

CreditAgricole
Ekologiczne zaangażowanie Credit Agricole

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w nasze DNA. W naszej strategii biznesowej stawiamy na ekologiczne i społeczne zaangażowanie na co dzień. Sprawdź szczegóły.