Czysta
Odra

2024

W ciągu 10 dni: od 26 kwietnia do 5 maja, wolontariusze ponownie posprzątają brzegi Odry i jej dopływów. Dołącz i ty!

854 km sprzątania

Akcja Czysta Odra to jedna z inicjatyw edukacyjno-ekologicznych zorganizowanych w ramach kampanii #mniejplastiku. W ciągu 10 dni: od 26 kwietnia do 5 maja, 20 tys. wolontariuszy i wolontariuszek posprząta Odrę na całej jej 854-kilometrowej długości: od źródeł w czeskich Morawach, aż po ujście w Zalewie Szczecińskim.

Akcje sprzątania będą się odbywały również na wielu dopływach Odry, np.: Nysie Kłodzkiej, Bobrze, Nysie Łużyckiej, czy Warcie.

Udział w akcji zapowiedziały grupy z Polski, Czech i Niemiec. Wśród nich: wolontariusze Credit Agricole i EFL, pracownicy Wód Polskich, wędkarze z PZW, nurkowie, kajakarze, rowerzyści i mieszkańcy niemal wszystkich miejscowości położonych nad Odrą. Także i ty możesz dołączyć i pomóc nam oczyścić rzeki z plastikowych śmieci.

statek

Czysta Odra - wspólna sprawa

Organizatorami Akcji Czysta Odra 2024 są: ekolog Dominik Dobrowolski, bank Credit Agricole oraz spółka leasingowa EFL.

Wspólnie zapraszamy do udziału wszystkie osoby, którym leży na sercu czystość polskich rzek. Każdy może powołać lokalny sztab i zorganizować własną akcję sprzątania, lub dołaczyć do jednej z akcji już zorganizowanych.

Wszystkie lokalne akcje rejestrują regionalni koordynatorzy, którzy również udzielają informacji o miejscu i czasie akcji:

Anna Piróg - email: [email protected], tel. 512 283 870.
Zgłoszenia akcji od Lokalnych Koordynatorów z terenu Dorzecza Odry od Bohumina (Czechy) do Opola, czyli np: z Raciborza, Kędzierzyna Koźla, Krapkowic, Opola oraz z dopływów Odry z tego rejonu.

Stowarzyszenie EKO-UNIA- Anna Adamczyk, email: [email protected] , tel. 511 032 036.
Zgłoszenia akcji lokalnych z terenu dorzecza Odry od Opola do Nowej Soli, np. z Opola, Brzegu, Oławy, Wrocławia, Brzegu Dolnego, Lubiąża, Ścinawy, Chobieni, Głogowa, Bytomia Odrzańskiego i Nowej Soli oraz z dopływów Odry z tego rejonu.

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Sp. z o.o. - Wojciech Kliszewski, email: [email protected] , tel: 661 068 040.
Zgłoszenia akcji od lokalnych koordynatorów z terenu Dorzecza Odry od Nowej Soli do Słubic, np: z Zielonej Góry, Cigacic, Sulechowa, Krosna Odrzańskiego, Gubina, Słubic i Frankfurtu n/O. oraz z dopływów Odry z tego rejonu.

Stowarzyszenie Wywrotka - Krzysztof Sowa, email: [email protected], tel: 725559666.
Zgłoszenia akcji od lokalnych koordynatorów z terenu Dorzecza Odry od Słubic do Świnoujścia, czyli np: z Górzycy, Kostrzyna n/O, Krajnika Dolnego, Gryfina, Kołbaskowa, Szczecina, Polic, miejscowości nad Jez. Dąbie, Zalewu Szczecińskiego (ujście Świny i Dziwny, i dopływy z całego rejonu).

W przypadku chęci zgłoszenia swojej akcji z innych (niż wymienione powyżej) terenów należy skontaktować się z głównym organizatorem Akcji: Dominkiem Dobrowolskim, tel. 697092978, [email protected]

Dołącz do nas i wspólnie zadbajmy o czystość naszych rzek :)

Czekamy na Ciebie!

To nic nie
kosztuje

Udział w każdej akcji jest darmowy. To, co możesz zrobić dla planety – bezcenne!

Dołącz,
kiedy chcesz

W każdą z naszych inicjatyw możesz włączyć się na dowolnym etapie. Nigdy nie jest za późno, by zacząć działać!

Podaj
dalej

Podziel się informacjami o naszych akcjach z rodziną i znajomymi. Wspólnie spędzicie czas, robiąc coś dobrego.

Działaj

z nami!

Włącz się w nasze akcje i razem zróbmy coś dla Ziemi. Kliknij w poniższy przycisk, by regularnie otrzymywać informacje o plastiku i proekologicznych działaniach Credit Agricole.

Zapisz się na newsletter

Aktualności

Akcja Czysta Odra: Sprzątamy rzeki i chronimy klimat

Równo za dwa miesiące rusza trzecia edycja Akcji Czysta Odra. Tym razem chcemy zwrócić uwagę na rolę czystych rzek i mokradeł...

Czytaj dalej >27.02.2024

Sukces kampanii #mniejplastiku - będzie mniej śmieci

Z początkiem stycznia weszły w życie zmiany w prawie, które pomogą zredukować ilość plastikowych śmieci w Polsce...

Czytaj dalej >8.01.2024

Kampania #mniejplastiku wyróżniona w raporcie "Odpowiedzialni za przyszłość"

Kampania edukacyjna #mniejplastiku została przedstawiona jako jeden z dobrych przykładów działalności biznesu na rzecz środowiska w raporcie "Odpowiedzialni za przyszłość"...

Czytaj dalej >7.12.2023
Więcej aktualności >
ekoKarta
Postaw na kartę

z ekotworzywa

Poznaj nowe karty Credit Agricole - wybierz swoją kartę z ekotworzywa. Bądź eko i dołącz do akcji #mniejplastiku!

Zerwij

z plastikiem

Poznaj kilka prostych zasad, dzięki którym ograniczysz zużycie plastiku. Zacznij od małych zmian, które mogą przynieść wiele dobrego planecie.

CreditAgricole
Ekologiczne zaangażowanie Credit Agricole

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w nasze DNA. W naszej strategii biznesowej stawiamy na ekologiczne i społeczne zaangażowanie na co dzień. Sprawdź szczegóły.