Czysta
Odra

2022

W ciągu 10 dni - od 29 kwietnia do 8 maja, ponad 5 tysięcy wolontariuszy posprząta Odrę na całej jej 854-kilometrowej długości.

Więcej o akcji

Akcja Czysta Odra to kolejny projekt edukacyjno-ekologiczny organizowany w ramach kampanii #mniejplastiku. W ciągu 10 dni: od 29 kwietnia do 8 maja, wolontariusze i wolontariuszki posprzątają Odrę na całej jej 854-kilometrowej długości: od źródeł w czeskich Morawach, aż po ujście w Zalewie Szczecińskim. Lokalne akcje sprzątania odbywać się będą również na wielu dopływach Odry, np.: Nysie Kłodzkiej, Bobrze, Nysie Łużyckiej, czy Warcie.

Udział w akcji zadeklarowały grupy z Polski, Czech i Niemiec. Wśród nich są: wolontariusze Credit Agricole i EFL, pracownicy Wód Polskich, wędkarze z PZW, nurkowie, kajakarze, rowerzyści i mieszkańcy niemal wszystkich miejscowości położonych nad Odrą.

Każdy może dołączyć i pomoc nam sprzątać, a przy okazji zmieniać świadomość i nawyki, które pomogą nam ograniczyć ilość plastikowych odpadów w środowisku.

statek

Czysta Odra - wspólna sprawa

Szczegółowych informacji o lokalnych inicjatywach organizowanych w ramach Akcji Czysta Odra udzielają regionalni koordynatorzy:

Stowarzyszenie Załóg Pływadeł "Rzeki dzielą - Odra Łączy" - regionalny organizator akcji na odcinku od Bohumina (Czechy) do Opola. Anna Piróg: stowarzyszenie.plywadla@gmail.com, tel. 512 283 870.

Stowarzyszenie EKO-UNIA - regionalny organizator akcji na odcinku od Opola do Nowej Soli. Anna Adamczyk: akcjaczystaodra@gmail.com tel. 511 032 036.

Krosno Odrzańskie KPWK - regionalny organizator akcji na odcinku od Nowej Soli do Słubic. Wojtek Kliszewski w.kliszewski@kpwk-krosnoodrzanskie.pl tel. 661 068 040.

Stowarzyszenie Wywrotka ze Szczecina - regionalny organizator akcji od Słubic do Świnoujścia. Krzysztof Sowa, stowarzyszenie.wywrotka@gmail.com, tel. 725 559 666.

Dołącz do największej akcji sprzątania Odry. Zabierz rodzinę i przyjaciół i wspólnie zadbajmy o czystość naszych rzek.

Czekamy na Ciebie!

To nic nie
kosztuje

Udział w każdej akcji jest darmowy. To, co możesz zrobić dla planety – bezcenne!

Dołącz,
kiedy chcesz

W każdą z naszych inicjatyw możesz włączyć się na dowolnym etapie. Nigdy nie jest za późno, by zacząć działać!

Podaj
dalej

Podziel się informacjami o naszych akcjach z rodziną i znajomymi. Wspólnie spędzicie czas, robiąc coś dobrego.

Działaj

z nami!

Włącz się w nasze akcje i razem zróbmy coś dla Ziemi. Kliknij w poniższy przycisk, by regularnie otrzymywać informacje o plastiku i proekologicznych działaniach Credit Agricole.

Zapisz się na newsletter

Aktualności

Akcja Czysta Odra - 850 km edukacji ekologicznej

Ponad 15 tys. wolontariuszy z Polski, Czech i Niemiec w ciągu 10 dni zebrało ponad 120 ton odpadów w ramach pierwszej edycji międzynarodowej Akcji Czysta Odra...

Czytaj dalej >9.05.2022

Wiślana Odyseja 4: deszczowe lasy i śmieci

Podczas 4. etapu Wiślanej Odysei przemierzyliśmy środkowy odcinek Wisły. Tym razem przesiedliśmy się z rowerów do kajaków...

Czytaj dalej >9.05.2022

Czysta Odra - wspólna sprawa

Nie tylko Wisła potrzebuje ratunku przed zaśmieceniem. Także inne polskie rzeki wymagają naszej troski...

Czytaj dalej >20.04.2022
Więcej aktualności >
Karta
Postaw na kartę

z ekotworzywa

Poznaj nowość Credit Agricole – pierwszą kartę z ekotworzywa. Bądź eko i dołącz do akcji #mniejplastiku!

Zerwij

z plastikiem

Poznaj kilka prostych zasad, dzięki którym ograniczysz zużycie plastiku. Zacznij od małych zmian, które mogą przynieść wiele dobrego planecie.

CreditAgricole
Ekologiczne zaangażowanie Credit Agricole

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w nasze DNA. W naszej strategii biznesowej stawiamy na ekologiczne i społeczne zaangażowanie na co dzień. Sprawdź szczegóły.