Czysta
Odra

2023

W ciągu 10 dni - od 28 kwietnia do 7 maja, wolontariusze posprzątają brzegi Odry i jej dopływów.

854 km sprzątania

Akcja Czysta Odra to jedna z inicjatyw edukacyjno-ekologicznych zorganizowanych w ramach kampanii #mniejplastiku. W ciągu 10 dni: od 28 kwietnia do 7 maja, ponad 20 tys. wolontariuszy i wolontariuszek posprząta Odrę na całej jej 854-kilometrowej długości: od źródeł w czeskich Morawach, aż po ujście w Zalewie Szczecińskim.

Akcje sprzątania odbywać się będą również na wielu dopływach Odry, np.: Nysie Kłodzkiej, Bobrze, Nysie Łużyckiej, czy Warcie.

Udział w akcji zapowiedziały grupy z Polski, Czech i Niemiec. Wśród nich: wolontariusze Credit Agricole i EFL, pracownicy Wód Polskich, wędkarze z PZW, nurkowie, kajakarze, rowerzyści i mieszkańcy niemal wszystkich miejscowości położonych nad Odrą.

statek

Czysta Odra - wspólna sprawa

Do udziału w Akcji Czysta Odra zapraszamy wszystkie osoby, którym leży na sercu czystość polskich rzek. Każdy może powołać lokalny sztab i zorganizować własną akcję sprzątania, lub dołaczyć do jednej z akcji już zorganizowanych.

Wszystkie lokalne akcje rejestrują regionalni koordynatorzy, którzy również udzielają inforamcji o miejscu i czasie akcji:

Dominik Dobrowolski - regionalny organizator akcji na odcinku od Bohumina (Czechy) do Opola.
[email protected] tel. 697 092 978.

Stowarzyszenie EKO-UNIA - regionalny organizator akcji na odcinku od Opola do Nowej Soli. Anna Adamczyk: [email protected] tel. 511 032 036.

Krosno Odrzańskie KPWK - regionalny organizator akcji na odcinku od Nowej Soli do Słubic. Wojtek Kliszewski [email protected] tel. 661 068 040.

Stowarzyszenie Wywrotka ze Szczecina - regionalny organizator akcji od Słubic do Świnoujścia. Krzysztof Sowa, [email protected], tel. 725 559 666.

Dołącz do największej akcji sprzątania Odry. Zabierz rodzinę i przyjaciół i wspólnie zadbajmy o czystość naszych rzek.

Czekamy na Ciebie!

To nic nie
kosztuje

Udział w każdej akcji jest darmowy. To, co możesz zrobić dla planety – bezcenne!

Dołącz,
kiedy chcesz

W każdą z naszych inicjatyw możesz włączyć się na dowolnym etapie. Nigdy nie jest za późno, by zacząć działać!

Podaj
dalej

Podziel się informacjami o naszych akcjach z rodziną i znajomymi. Wspólnie spędzicie czas, robiąc coś dobrego.

Działaj

z nami!

Włącz się w nasze akcje i razem zróbmy coś dla Ziemi. Kliknij w poniższy przycisk, by regularnie otrzymywać informacje o plastiku i proekologicznych działaniach Credit Agricole.

Zapisz się na newsletter

Aktualności

Międzynarodowa Akcja Czysta Odra zakończona, ale śmieci cały czas zatruwają Odrę i Bałtyk!

10 dni pracy, 20 tys. tysięcy wolontariuszek i wolontariuszy, 145 ton zebranych śmieci - zakończyła się Akcja Czysta Odra...

Czytaj dalej >19.05.2023

Credit Agricole i EFL zapraszają na II edycję Akcji Czysta Odra

Bank Credit Agricole razem ze spółką EFL oraz ekologiem Dominikiem Dobrowolskim zapraszają do udziału II edycji Akcji Czysta Odra...

Czytaj dalej >14.04.2023

6 tysięcy uczestników akcji edukacyjnej "Mniej Znaczy Więcej!"

Prawie sześć tysięcy zaangażowanych uczniów, sto trzydzieści szkół biorących udział w projekcie i tysiące codziennych wyzwań zero waste...

Czytaj dalej >27.12.2022
Więcej aktualności >
ekoKarta
Postaw na kartę

z ekotworzywa

Poznaj nowe karty Credit Agricole - wybierz swoją kartę z ekotworzywa. Bądź eko i dołącz do akcji #mniejplastiku!

Zerwij

z plastikiem

Poznaj kilka prostych zasad, dzięki którym ograniczysz zużycie plastiku. Zacznij od małych zmian, które mogą przynieść wiele dobrego planecie.

CreditAgricole
Ekologiczne zaangażowanie Credit Agricole

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w nasze DNA. W naszej strategii biznesowej stawiamy na ekologiczne i społeczne zaangażowanie na co dzień. Sprawdź szczegóły.