Wiślana
Odyseja

2022

Wisła jest piękna, posprzątajmy ją wspólnie na całej długości - od źródeł do ujścia. 1200 km walki o mniej plastiku w wodzie.

Więcej o akcji

Wiślana Odyseja to już trzecia ekologiczna podróż przez Polskę w ramach kampanii #mniejplastiku. W 2020 r. przemierzyliśmy wspólnie ponad 500 km wzdłuż całego wybrzeża w ramach Bałtyckiej Odysei. W zeszłym roku posprzątaliśmy górskie i leśne szlaki pod sztandarem Górskiej Odysei. Teraz czas na Królową Polskich Rzek.

1200-kilometrowa trasa podzielona jest na 10 akcji. Kolejne etapy przemierzamy pieszo, na rowerach lub kajakami. Na naszej trasie są m.in. Kraków, Warszawa, Toruń i Gdańsk. Na każdym postoju sprzątamy brzegi rzeki z plastikowych śmieci. Każdy może dołączyć i pomóc nam walczyć o mniej plastiku w środowisku.

Kolejnym etapom Wiślanej Odysei towarzyszą lekcje edukacyjne w szkołach, pogadanki dla turystów i lokalnych mieszkańców czy webinary. W miastach nad Wisłą można oglądać również naszą plenerową wystawę „Plastikowa Odyseja”, prezentującą artystyczne zdjęcia śmieci zebranych na bałtyckich plażach i górskich szlakach.

Akcję organizują wspólnie: Dominik Dobrowolski, Credit Agricole i EFL, a patronują jej Wody Polskie i stowarzyszenie Program Czysta Polska.

statek

Inicjatorzy Wiślanej Odysei

Dominik Dobrowolski – ekolog i podróżnik. Od lat zaangażowany w walkę z zaśmieceniem rzek i mórz. Łączy różne dziedziny: kulturę, ekonomię, zdrowie czy sport. Jak mówi - "dzisiaj wszystkie te sfery życia muszą się holistycznie uzupełniać i wspierać - wtedy to jest prawdziwa ekologia!".

Przemysław Przybylski – rzecznik prasowy banku Credit Agricole. PR-owiec z 20-letnim stażem, wcześniej przez 10 lat dziennikarz ogólnopolskich redakcji. Pasjonat mediów i social mediów. Jego motto: „Aby uratować świat nie trzeba robić wielkich rzeczy. Wystarczy nie śmiecić, a odpady segregować. Ważne byśmy robili to wszyscy solidarnie.”

Filip Pobłocki – operator filmowy i fotograf. Dokumentuje cały marsz wzdłuż Wisły.

Czekamy na Ciebie!

To nic nie
kosztuje

Udział w każdej akcji jest darmowy. To, co możesz zrobić dla planety – bezcenne!

Dołącz,
kiedy chcesz

W każdą z naszych inicjatyw możesz włączyć się na dowolnym etapie. Nigdy nie jest za późno, by zacząć działać!

Podaj
dalej

Podziel się informacjami o naszych akcjach z rodziną i znajomymi. Wspólnie spędzicie czas, robiąc coś dobrego.

Działaj

z nami!

Włącz się w nasze akcje i razem zróbmy coś dla Ziemi. Kliknij w poniższy przycisk, by regularnie otrzymywać informacje o plastiku i proekologicznych działaniach Credit Agricole.

Zapisz się na newsletter

Aktualności

Dołącz do 8. Etapu Wiślanej Odysei

Zapraszamy do udziału w 8. etapie Wiślanej Odysei. W dniach 5-7 sierpnia razem pokonywać będziemy dystans z Torunia do Grudziądza...

Czytaj dalej >2.08.2022

Relacja z 7. etapu Wiślanej Odysei

Za nami już 7. etap Wiślanej Odysei z Płocka do Torunia. Pokonaliśmy go na rowerach, brzegami Zalewu Włocławskiego i Wisły...

Czytaj dalej >13.07.2022

Wiślana Odyseja: w trosce o nieśmiecenie

Wisła oglądana z lotu ptaka jest najpiękniejszą rzeką w Europie. Szósty etap naszej wyprawy upewnił nas w tym przekonaniu...

Czytaj dalej >9.05.2022
Więcej aktualności >
Karta
Postaw na kartę

z ekotworzywa

Poznaj nowość Credit Agricole – pierwszą kartę z ekotworzywa. Bądź eko i dołącz do akcji #mniejplastiku!

Zerwij

z plastikiem

Poznaj kilka prostych zasad, dzięki którym ograniczysz zużycie plastiku. Zacznij od małych zmian, które mogą przynieść wiele dobrego planecie.

CreditAgricole
Ekologiczne zaangażowanie Credit Agricole

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w nasze DNA. W naszej strategii biznesowej stawiamy na ekologiczne i społeczne zaangażowanie na co dzień. Sprawdź szczegóły.