Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Ujawnione dane logowania do polskich serwisów internetowych

W ostatnich dniach pojawił się w internecie zbiór danych, który zawiera informacje wykorzystywane do logowania do wielu różnych witryn w internecie, głównie polskich.

Zgodnie z opublikowanymi już analizami dane te prawdopodobnie zostały wykradzione bezpośrednio z komputerów użytkowników przez złośliwe oprogramowanie (typu wirus). Wśród wykradzionych w ten sposób danych są m.in. identyfikatory i hasła umożliwiające zalogowanie do wielu serwisów internetowych, w tym sklepów, banków i instytucji finansowych.

Jeśli Twoje dane znalazły się wśród tych ujawnionych, to koniecznie sprawdź swój komputer aktualnym oprogramowaniem antywirusowym lub poproś o pomoc profesjonalny serwis komputerowy (czasem usunięcie takiego szkodliwego oprogramowania może być bardzo trudne). Po usunięciu zagrożenia lub na innym, bezpiecznym komputerze, jak najszybciej zmień wszystkie ujawnione hasła.

Zapoznaj się również z instrukcją postępowania, jaką opublikował zespół bezpieczeństwa CERT.pl tutaj.

Chcemy podkreślić, że ujawnienie danych nie było w żaden sposób związane z naszym bankiem. Jednak w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów również my podjęliśmy działania zaradcze związane z tą sytuacją.

Przypominamy, że wiele istotnych informacji dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie dotyczących bezpiecznego bankowania, udostępniamy w naszym specjalnym serwisie informacyjnym. Znajdziesz go pod adresem credit-agricole.pl/bezpieczenstwo. Zachęcamy do korzystania z naszych porad.