Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Nowy produkt ubezpieczeniowy od Credit Agricole

Credit Agricole rusza z subskrypcją nowego ubezpieczeniowego produktu inwestycyjnego. Indeks Aqua+ daje ochronę ubezpieczeniową oraz możliwość zysku ze wzrostu indeksu, w skład którego wchodzą światowe spółki wykorzystujące nowatorskie technologie do rozwiązywania problemów z dostępem do wody, który składa się ze światowych spółek wykorzystujących technologię, by rozwiązać bieżące wyzwania związane z dostępem do wody.

Ubezpieczenie Indeks Aqua+ oferuje ochronę ubezpieczeniową na życie i dożycie wraz z możliwością otrzymania zysku z inwestycji (premia). Z jednej strony daje ochronę ubezpieczeniową na życie i ochronę zainwestowanego kapitału w wysokości 112 proc., z drugiej możliwość uzyskania dodatkowej premii na koniec okresu ubezpieczenia, która stanowi 110 proc. zwrotu z indeksu.

Ubezpieczyciel inwestuje w aktywo (notę), która składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to obligacje, które mają za zadanie chronić zainwestowany kapitał na koniec okresu ubezpieczenia. Druga część noty to indeks Solactive Water Impact Selection 10% RC 3,5% Decrement EUR Index, którego zadaniem jest wypracowanie premii ze wzrostu indeksu.

- Premia, czyli zysk z ubezpieczenia zależy od notowań wspomnianego indeksu, na którego wartość pracuje 10 światowych spółek, które skupiają się na technologiach umożliwiających oszczędzanie i odzyskiwanie (oczyszczanie) wody oraz dostarczanie jej w miejsca, gdzie występują niedobory. Spółki spełniają idee 6 celu (clean water and sanitation) agendy 2030 dla zrównoważonego rozwoju i zostały wybrane we współpracy z Iceberg Data Lab (IDL), liderem w przetwarzaniu danych środowiskowych - wyjaśnia Mieczysław Putkowski, dyrektor Departamentu Produktów Ubezpieczeniowych i Inwestycyjnych w Credit Agricole.

Subskrypcja produktu Indeks Aqua+ trwa do 25 marca 2023 r. Minimalna kwota składki wynosi 3 tys. zł, maksymalna 1 mln zł. Wskaźnik kosztu ubezpieczenia jest zróżnicowany i uzależniony od wysokości wpłaconej składki (im jest ona wyższa, tym niższa jest opłata początkowa). Całkowity czas ochrony ubezpieczeniowej to 4 lata i 12 dni. W ubezpieczenie z premią może zainwestować każda osoba pomiędzy 18 a 70 rokiem życia. Nie potrzeba do tego zakładać konta w banku.

Bank Credit Agricole przypomina, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem rynkowym. Szczegółowy opis ryzyk związanych z produktem znajduje się w Technicznych Informacjach o Umowie Ubezpieczenia, KID (Dokumencie Zawierającym Kluczowe Informacje) oraz Karcie Produktu, które są dostępne na stronie www.credit-agricole.pl oraz www.ca-ubezpieczenia.pl.