Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

6 tysięcy uczestników akcji edukacyjnej „Mniej Znaczy Więcej!”

Prawie sześć tysięcy zaangażowanych uczniów, sto trzydzieści szkół biorących udział w projekcie i tysiące codziennych wyzwań zero waste - oto wynik pierwszej edycji akcji edukacyjnej „Mniej Znaczy Więcej!” zainicjowanej w październiku przez Polskie Stowarzyszenie Zero Waste. Bank Credit Agricole był partnerem tego przedsięwzięcia.

„Mniej Znaczy Więcej!” to inicjatywa dedykowana edukatorom, uczniom, rodzicom i całej okołoszkolnej społeczności, której zależy na budowie dobrej i bezpiecznej przyszłości ludzi oraz planety. Celem akcji było inspirowanie uczestników do życia w duchu zero waste, w którym kluczowe jest ograniczanie powstawania odpadów i ochrona zasobów naszej planety.

- Przede wszystkim gratulujemy entuzjazmu dzieciom, które z radością podejmowały kolejne wyzwania, pilnowały naliczania punktów i wykazały się niezwykłą kreatywnością w dostosowywaniu i rozszerzaniu zerowastowych działań zgodnie z własnymi potrzebami. Chcemy również bardzo podziękować nauczycielom, którzy wspaniale zaangażowali się w projekt - mówi Katarzyna Mirkiewicz, koordynatorka projektu Mniej Znaczy Więcej!.

- Każdy z nas jest odpowiedzialny za zaśmiecanie naszej planety i tylko my możemy ten problem rozwiązać. Takie akcje jak „Mniej Znaczy Więcej!”, czy nasza kampania #mniejplastiku, pomagają budować świadomość i odpowiednie nawyki. Bardzo się cieszę, że tak wiele szkół i dzieci włączyło się do rywalizacji i przekonało się, że można żyć bez śmiecenia. To bardzo ważne, żeby ta wiedza niosła się jak najszerzej - podkreśla Przemysław Przybylski, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Credit Agricole.

Nagrodzone placówki edukacyjne

Na stronie www.mniejznaczywiecej.com dostępne są materiały, z których korzystali edukatorzy programu „Mniej Znaczy Więcej”: przykładowe lekcje oraz książeczka „Superbohaterowie Zero Waste”, udostępniona przez Zero Waste France. Można skorzystać również z dodatkowych scenariuszy lekcji związanych z ekologią, przygotowanych przez Wydawnictwo Wilga.