Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Górska Odyseja dobiega końca. Zapraszamy na finał

Przed nami ostatni, 10 etap Górskiej Odysei. W sobotę przemaszerujemy ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdrój, a w niedzielę posprzątamy lasy wokół Świeradowa. Kto chciałby dołączyć?

10. etap Górskiej Odysei ma rekreacyjny charakter. 2 października w sobotę o godzinie 9.00 wyruszamy ze Szklarskiej Poręby (Stacja PKP Szklarska Poręba Górna) do Świeradowa Zdroju. Po drodze wejdziemy czerwonym szlakiem na przepiękny szczyt Wysoki Kamień, a później już niebieskim do samego Świeradowa. Ten odcinek trasy liczy niespełna 20 km.

Kolejnego dnia, czyli 3 października, odbędzie się wielki finał naszego 700-kilometrowego marszu. Spotykamy się o godz. 10:00 nad pod dolną stacją kolejki gondolowej przy ul. Strażackiej. Stamtąd ruszamy posprzątać okoliczne lasy, a o godz. 12 spotykamy się do wspólnego zdjęcia.

Pytania i zgłoszenia ślijcie na adres: gorska.odyseja@gmail.com.

Górska Odyseja to wyjątkowa akcja edukacyjno-ekologiczna organizowana w ramach kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku. 700-kilometrowy marsz szlakami prowadzącymi południowej granicy Polski, ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku. Od stycznia wolontariusze z całej Polski poświęcali jeden weekend w miesiącu na marsz i sprzątanie lasów i gór: od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój. Akcji towarzyszy plenerowa wystawa fotografii, a także cykl podcastów i webinarów.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Partnerami akcji są także stowarzyszenie Program Czysta Polska oraz Lasy Państwowe.

Obejrzyj relację z 9. etapu i dołącz do nas na dziesiątym: