Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Dodaj kartę do Apple Pay i Google Pay w aplikacji mobilnej Credit Agricole

Klienci Credit Agricole mogą już dodawać karty płatnicze do portfeli Apple Pay i Google Pay za pośrednictwem aplikacji mobilnej swojego banku. Credit Agricole jest jednym z niewielu banków na polskim rynku, który wprowadził takie udogodnienie.

W aplikacji mobilnej Credit Agricole, CA24 Mobile, uruchomiona została funkcja InApp Provisioning. To właśnie dzięki niej klienci mogą teraz dodawać swoje karty płatnicze do cyfrowych portfeli bez konieczności ich skanowania.

- Wdrożenie InApp Provisioningu w Credit Agricole podkreśla ciągły rozwój płatności mobilnych w banku i umacnia naszą pozycję w czołówce w Polsce w obszarze dostępu do najszerszej gamy płatności mobilnych. Obecnie udostępniamy klientom aż pięć alternatywnych metod płacenia: BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay - przekonuje Mateusz Dziuba, Dyrektor Biura Kart Kredytowych i Płatności Alternatywnych.

Dodawanie karty banku Credit Agricole do cyfrowego portfela Google Pay lub Apple Pay w aplikacji CA24 Mobile, to szybki i łatwy proces, który można wykonać w kilku prostych krokach:

  1. Upewnij się, że masz zaktualizowaną aplikację CA24 Mobile.
  2. Zaloguj się do aplikacji CA24 Mobile za pomocą hasła mobilnego, odcisku palca lub biometrii twarzy.
  3. Rozwiń menu i wybierz zakładkę Google Pay/Apple Pay.
  4. Wybierz kartę, którą chcesz dodać do usługi Google Pay/Apple Pay (żeby karta była widoczna w zakładce, musisz już posiadać jej aktywowany, plastikowy egzemplarz).
  5. Zaakceptuj Regulamin korzystania z kart płatniczych Credit Agricole Bank Polska S.A. w ramach usługi Google Pay/Apple Pay.
  6. Twoja karta została dodana do cyfrowego portfela (warto pamiętać, że telefon musi mieć moduł NFC, aby można było nim płacić zbliżeniowo).

Obecnie dodanie karty do cyfrowego portfela wymaga posiadania jej aktywowanego fizycznego egzemplarza. Jednak Credit Agricole już niedługo chce wdrożyć całkowicie cyfrowy proces onboardingu klientów. Poczynając od założenia konta przez aplikację CA24 Otwórz Konto, poprzez uruchomienie bankowej aplikacji mobilnej CA24 Mobile, po dodanie od razu karty do usługi Google Pay lub Apple Pay - wszystko będzie mogło odbywać się szybko, zdalnie i bezpiecznie bez konieczności kontaktu z pracownikiem banku lub odwiedzania placówki. Od razu po założeniu konta klient będzie mógł płacić kartą za pośrednictwem telefonu, bez czekania na tradycyjną, plastikową kartę płatniczą.