Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Credit Agricole i EFL uruchomili Strefę Biznesu - nowatorski hub dla przedsiębiorców

Finanse, leasing, księgowość - wszystko w jednym miejscu. Bank Credit Agricole i Grupa EFL uruchomili Strefę Biznesu, czyli internetową platformę dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Serwis pomoże w codziennym zarządzaniu sprawami przedsiębiorstw, a także aplikować o finansowanie niezbędnych środków trwałych lub o usługi dodatkowe.

Strefa Biznesu przeznaczona jest dla wszystkich osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (JDG) lub indywidualne gospodarstwa rolne. Serwis dostępny jest zarówno dla firm posiadających konto Biznes w banku Credit Agricole, jak i dla przedsiębiorców i rolników, którzy takiego konta nie mają. Wystarczy jedno logowanie i można od razu sprawdzić saldo na koncie swojej firmy, skorzystać z kredytów oferowanych przez bank, najmu czy leasingu oferowanego przez Grupę EFL, wystawić fakturę czy też zamówić usługi dodatkowe dostarczane przez partnerów Credit Agricole, np. księgowość lub pakiety opieki medycznej. Strefa Biznesu jest dostępna przez stronę bankowości elektronicznej Credit Agricole (www.credit-agricole.pl). Po zalogowaniu do Strefy Biznesu klienci posiadający leasing mogą przejść do Portalu KlientEFL bez dodatkowego logowania.

- Uważnie słuchamy naszych klientów. Naszym celem jest dostarczanie takich rozwiązań dla przedsiębiorców, które ułatwią im prowadzenie biznesu dziś, ale również będą wspierać ich przyszły rozwój. Taka właśnie jest Strefa Biznesu - pozwala oszczędzać czas i ograniczać koszty, a jednocześnie pomaga w tych trudniejszych momentach dla firmy, jak wybranie modelu rozliczeń i księgowości czy zdobywanie finansowania. W ten sposób realizujemy naszą obietnicę banku, który poprzez dostarczanie realnych korzyści napędza firmy do skutecznego i sprawnego działania - mówi Damian Ragan, wiceprezes zarządu Credit Agricole.

Strefę Biznesu tworzą razem bank Credit Agricole i Grupa EFL. Dzięki tej współpracy klienci mają dostęp do swoich umów leasingowych w EFL, mogą również wnioskować o finansowanie w tej formie dodatkowych potrzeb, w tym np. leasing maszyn i urządzeń, sprzętu biurowego czy oprogramowania i wiele innych. Oferowany przez Grupę EFL najem aut z atrakcyjną i stałą miesięczną ratą oraz z uwzględnieniem dodatkowych usług związanych z ich utrzymaniem to kolejna opcja dla przedsiębiorców.

- W ubiegłym roku nastąpiła jeszcze mocniejsza konsolidacja Grupy EFL wokół marki Credit Agricole w Polsce. Spółki należące do Grupy EFL oferują bogatą i bardzo konkurencyjną gamę produktów finansowania środków trwałych dla klientów i dostawców. Strefa Biznesu pozwala wyjść do klientów z kompleksowym pakietem produktów bankowych, leasingu, najmu, pożyczki dla przedsiębiorców, po raz pierwszy w Polsce dostępnym w jednym miejscu. Strefa Biznesu dla przedsiębiorstw jest platformą cyfrową i ekosystemem, w ramach którego można w prosty sposób zarządzać wszystkimi swoimi produktami finansowymi. Przedsiębiorcy zyskają również dostęp do usług dodatkowych wspierających prowadzenie biznesu, takich jak podpis kwalifikowany czy usługi księgowe - opowiada Paweł Bojko, wiceprezes EFL S.A.

Ekstra korzyści w biznesie

Użytkownicy Strefy Biznesu mogą korzystać także z wielu usług dodatkowych. Są to: księgowość dla firm (usługa dostarczana przez CashDirector), pakiety medyczne (LUX MED), podpis kwalifikowany (Asseco) czy terminale płatnicze (Elavon).

W bezpłatnym pakiecie Księgowości dla Biznesu przedsiębiorcy samodzielnie wystawią fakturę zgodną ze standardem Krajowego Systemu eFaktur (KSeF) i prześlą ją elektronicznie mailem do kontrahenta i księgowego. W wyższych pakietach zaksięgują dokumenty kosztowe, automatycznie wyliczą podatki, zamkną miesiąc i wypełnią formularze przelewów do ZUS i urzędu skarbowego. W pakietach płatnych mogą również skorzystać ze wsparcia profesjonalnego księgowego, żeby omówić sprawy firmowe i wyjaśnić swoje wątpliwości.

Pakiety medyczne dostarczane przez Grupę LUX MED dostępne są w trzech wersjach: indywidualnej, dwuosobowej i rodzinnej. W zależności od wariantu osoby objęte opieką medyczną mają dostęp do trzech tysięcy placówek i ośmiu tysięcy lekarzy na terenie całej Polski. W Strefie Biznesu można też zamówić w Elavon terminale płatnicze: zarówno tradycyjne, jak i nowe, w formie aplikacji na smartfony (SoftPos). To ostatnie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w firmach, które działają mobilnie, bo mogą wówczas zrezygnować z wynajmu dodatkowych urządzeń.

Ostatnią z usług dodatkowych oferowanych przez partnerów współpracujących z bankiem i EFL jest kwalifikowany podpis elektroniczny - przydatne narzędzie do podpisywania zdalnego umów lub korespondencji z urzędem skarbowym i ZUS.

Jak zalogować się do Strefy Biznesu?

Strefa Biznesu jest automatycznie dostępna dla wszystkich obecnych klientów Credit Agricole. Nowi klienci mogą wygenerować dane dostępowe przez aplikację CA24 Mobile. W sekcji „Rozwijaj biznes” można wybrać opcję „Strefa Biznesu”, która poprzez identyfikację na podstawie cech biometrycznych pozwala na utworzenie loginu i hasła . Ta opcja umożliwia korzystanie z usług dostępnych na platformie bez rachunku bankowego.

- To rozwiązanie przygotowaliśmy m.in. dla klientów Grupy EFL, którzy korzystają z leasingu, ale jeszcze nie posiadają konta w Credit Agricole. Będą mogli korzystać z oferty Strefy Biznesu i wybierać te produkty lub usługi, którymi są najbardziej zainteresowani, mając jednocześnie dostęp do swoich umów leasingu oraz szybkie przejście do Portalu KlientEFL bez kolejnego logowania - tłumaczy Krzysztof Ziomek, szef projektu Accelere EFL.

Druga opcja do wyboru w aplikacji to „Konto firmowe”, dzięki której klient może w 15 minut założyć firmowy rachunek bankowy z dostępem do Strefy Biznesu. Ten wybór zapewnia możliwość korzystania z pełnego wachlarza produktów i usług oferowanych przez platformę.

- Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców do bliższego poznania Strefy Biznesu, także tych, którzy jeszcze nie są naszymi klientami. Wszystkie usługi potrzebne do prowadzenia i rozwoju własnej działalności dostępne zawsze w jednym miejscu. - mówi Anna Grechowicz-Dorosz, dyrektor Departamentu Rozwoju MŚP i Agrobiznesu w Credit Agricole.