Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Credit Agricole przyjmie wnioski o kredyt z dotacją w ramach nowej wersji programu „Czyste Powietrze”

Od 27 marca klienci Credit Agricole mogą wnioskować o kredyt z dotacją w ramach nowej wersji programu "Czyste Powietrze". Bank oferuje kredyty na wymianę ogrzewania i termomodernizację domów jednorodzinnych i mieszkań nawet do 120 tys. zł kredytu, a dotacja może wynieść aż 99 tys. zł.

Ścieżka kredytu z dotacją, którą Credit Agricole wprowadził w ramach programu "Czyste Powietrze", pomoże klientom pokryć koszty wymiany starych źródeł ciepła na bardziej efektywne oraz przeprowadzić termomodernizację budynków. Inwestycja może obejmować między innymi pompę ciepła czy panele fotowoltaiczne. Z programu mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych wydzielonych w budynkach jednorodzinnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Nowa wersja "Czystego Powietrza" przynosi szereg korzyści potencjalnym beneficjentom. Przede wszystkim dzięki zwiększeniu do 135 000 zł maksymalnego rocznego dochodu uprawniającego do skorzystania z programu, stał się on bardziej dostępny. Rosną też maksymalne kwoty dotacji, jakie mogą uzyskać beneficjenci. Dzieje się tak dzięki zwiększeniu intensywności dofinansowania, ale też dzięki wprowadzeniu premii za kompleksową modernizację. W poziomie podwyższonym maksymalna kwota dotacji wynosi teraz aż 99 000 zł.

Klienci zainteresowani kredytem z dotacją mogą starać się o nie w placówkach bankowych oraz u partnerów banku oferujących kredyty ratalne. Wnioskodawca może załatwić sprawę szybko, w jednym okienku. Reprezentant banku pomoże wypełnić wniosek i prześle go do właściwego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki temu klienci mają ułatwiony dostęp do kredytów z dotacją, a złożenie wniosku nie powinno sprawić im trudności.

- Ekologiczne zaangażowanie jest częścią biznesowego DNA Credit Agricole i elementem naszej strategii. Dlatego wspieranie realizacji programu "Czyste Powietrze" jest dla nas czymś naturalnym. Już pierwsza edycja programu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów, więc nie mam wątpliwości że tak będzie również teraz - po zmianach, które jeszcze bardziej go uatrakcyjniają - mówi Piotr Kwiatkowski, prezes zarządu banku Credit Agricole.

Program "Czyste Powietrze" służy poprawie jakości powietrza oraz zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych w Polsce. Program jest wdrażany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, we współpracy z szesnastoma wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Więcej informacji o programie i warunkach udzielania kredytów znajdziesz na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/.