Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Inicjatywy Banku Credit Agricole wyróżnione w raportach CSR

Inicjatywy Credit Agricole zostały ujęte w dwóch raportach dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu: Guidebook CSR activities in Wroclaw Agglomeration oraz 100 polskich, „dobrych praktyk” z obszaru CSR/ESG, które mogą Cię zainspirować do działania. Doceniono przede wszystkim działania na rzecz społeczeństwa i środowiska.

Inicjatywy Credit Agricole zostały ujęte w publikacji „Guidebook CSR Activities in Wroclaw Agglomeration” wydanej przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Jest to przewodnik lokalny prezentujący ciekawe inicjatywy na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu w obrębie Aglomeracji Wrocławskiej. Znalazły się w nim działania 12 przedsiębiorstw, w tym Credit-Agricole. Przedstawiono akcję #mniejplastiku, Zamieniam się w słuch, Językowa OdNowa, Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, a także wskazano na zorganizowanie panelu dotyczącego współpracy biznesu z tzw. start-upami pozytywnego wpływu oraz pomoc dla Ukrainy.

W raporcie „100 polskich, „dobrych praktyk” z obszaru CSR/ESG, które mogą Cię zainspirować do działania” wyróżniono akcję w ramach kampanii #mniejplastiku: Górska Odyseja, zrealizowaną wspólnie z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim i spółką leasingową EFL, pod patronatem Lasów Państwowych. Celem tego raportu jest próba określenia społecznego zaangażowania przedsiębiorstw w kolejnym roku od wybuchu pandemii. Według autora, raport może też stanowić źródło inspiracji dla firm i organizacji, które nadal szukają swojej drogi.

Cieszymy się, że nasze działania na rzecz społeczeństwa oraz środowiska naturalnego zostały zauważone i mamy nadzieję, że mogą one stać się właśnie inspiracją dla innych firm. Jako instytucja finansowa czujemy się odpowiedzialni za praktyczne wdrażanie naszych zobowiązań z zakresu ESG, chcemy jak najlepiej spełniać oczekiwania zarówno naszych klientów, pracowników, jak i pozostałych interesariuszy. W kolejnych latach zamierzamy intensyfikować praktyki biznesowe z całego zakresu ESG, czyli na rzecz środowiska, społeczeństwa oraz ładu korporacyjnego. - mówi Ewa Deperas-Jarczewska, menadżerka Zespołu ds. Corporate Sustainability w Credit Agricole.

Jak wskazuje raport „100 polskich, „dobrych praktyk” z obszaru CSR/ESG, które mogą Cię zainspirować do działania”, dominującym tematem (ponad 50%) były działania społeczne, następnie środowiskowe (31%), ale zwrócono też uwagę na kwestie ładu korporacyjnego. Jest to szczególnie istotne, ponieważ raport objął 100 podmiotów, z czego 87% to duże przedsiębiorstwa, które będą zobligowane do szczegółowego raportowania niefinansowego już od roku 2024.

„Guidebook CSR Activities in Wroclaw Agglomeration” został wydany przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, natomiast autorem raportu „100 polskich, „dobrych praktyk” z obszaru CSR/ESG, które mogą Cię zainspirować do działania” jest Tomasz Smorgowicz.