Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Sprzedajesz czasem coś na OLX?

Zapewne wiele osób tak robi. To praktyczny sposób, aby nam już niepotrzebne rzeczy mogły być przydatne komuś innemu. Taką ofertę ogląda wiele osób, można szybko i sprawnie ustalić np. zasady sprzedaży i dostawy.

A czy zdarzyło ci się, że kupujący namawiał cię do podania danych swojej karty płatniczej, aby odebrać jego wpłatę? Może wysyłał też linki do stron wyglądających podobnie do stron OLX, gdzie te – poufne - dane miałeś podać?

Uważaj, tak wygląda popularne oszustwo na tzw. „odbieranie przelewu”. Strony z przesłanych linków były podrobione, wcale nie należały do OLX, a kupujący nie wpłacił żadnych pieniędzy. Za to liczył, że podasz mu dane swojej karty, może także inne poufne dane bankowe, że będzie mógł korzystać z twoich pieniędzy.

Opis tego oszustwa opublikowaliśmy jakiś czas temu na naszym blogu CAsfera.pl. Przeczytaj koniecznie, nasz ekspert wyjaśnia na co zwrócić uwagę i jak nie dać się oszukać.

Podziel się także nowymi informacjami ze swoimi bliskimi i znajomymi. Możesz udostępnić im ten post i zachęcić do zaglądnięcia do sekcji „Bankuj bezpiecznie” na CAsfera.pl.

Poza linkiem do naszego ostrzeżenia możesz też zaproponować im obejrzenie krótkiego materiału filmowego, dołączonego do tego wpisu. Znany aktor Michał Piela przestrzega przed tym właśnie oszustwem.