Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Kredyt hipoteczny Credit Agricole w czołówce rankingu Złoty Bankier

Kredyt mieszkaniowy banku Credit Agricole zajął drugie miejsce wśród najlepszych kredytów hipotecznych w rankingu „Złoty Bankier” organizowanego przez Puls Biznesu i Bankier.pl. Oferta doceniona została za swoją uniwersalność i łatwą dostępność dla klientów.

Jury konkursu „Złoty Bankier” doceniło, że Credit Agricole - jako jeden z niewielu banków na rynku - oferuje kredyty mieszkaniowe umożliwiające sfinansowanie aż 90% wartości nieruchomości.

Przyjazny proces

Klienci mogą pożyczyć od 40 tys. do 3,5 mln zł, na okres od 1 roku do 35 lat. Na swojej stronie internetowej bank udostępnia kalkulator kredytowy, który pozwala na wyliczenie wysokości rat w zależności od wybranej kwoty kredytu i okresu spłaty.

Przez Internet można również wypełnić formularz badania zdolności kredytowej klienta. W odpowiedzi na przesłany formularz klient otrzyma informację o dostępnym kredycie. Jeśli nadal jest nim zainteresowany, to w kolejnym kroku składa tylko wniosek kredytowy wraz z dokumentami opisującymi inwestycję i zabezpieczenie. Tych dokumentów nie można przesłać online i muszą zostać złożone osobiście w placówce bankowej.

- Cała obsługa zapytań i wniosków kredytowych jest bardzo łatwa i przyjazna dla klienta. W trakcie całego procesu można liczyć na wsparcie doradcy w placówce lub dedykowanego eksperta hipotecznego, z którym klient może się kontaktować telefonicznie i mailowo. W trakcie rozmowy telefonicznej ekspert przygotuje listę dokumentów wymaganych do wnioskowania o kredyt. Zweryfikuje również kompletność i poprawność składanych dokumentów - wyjaśnia Mariola Willmann, manager Zespołu Kredytów Hipotecznych z Credit Agricole.

Zielona hipoteka

Dla osób, które planują zakup lub budowę domu energooszczędnego (który ma roczne zapotrzebowanie na energię nie wyższe niż 40 kWh/m2), bank przygotował ofertę kredytu mieszkaniowego Zielony DOM z marżą obniżoną do 1,95 proc. i prowizją 0 proc.

Aby skorzystać z eko-hipoteki, klient powinien spełnić kilka warunków. Przed wszystkim musi potwierdzić niskie zapotrzebowanie finansowanego budynku na energię oraz prowadzić lub otworzyć konto w Credit Agricole i zapewnić na nim wpływ wynagrodzenia na poziomie co najmniej 2000 zł miesięcznie. Wymagane jest też ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie nieruchomości z oferty Credit Agricole (odpowiednio w CAŻTU i w CATU) przez okres 5 lat od daty zawarcia umowy kredytu. Oczekiwany wkład własny to minimum 20 proc. wartości inwestycji.

- Zielony DOM to kolejny produkt w naszej ofercie zorientowany na troskę o środowisko, dzięki któremu odpowiadamy na potrzeby naszych klientów i promujemy pośród nich ekologiczne rozwiązania. Warto się nimi zainteresować - zachęca Mariola Willmann.